Держпраці повертається до перевірок незадекларованої праці. Які підприємства «під прицілом»?

Після послаблення карантинних обмежень інспектори праці відновлюють відвідування роботодавців.
Держпраці повертається до перевірок незадекларованої праці. Які підприємства «під прицілом»?


Під час інформаційних відвідувань контролери передусім зосередяться на питаннях недопущення використання незадекларованої праці та профілактики нещасних випадків з працівниками під час роботи.

Перевірки торкнуться найбільш травмонебезпечних сфер господарювання, використання незадекларованої праці в яких пов’язане зі значними ризиками, таких, як:

  • будівництво,
  • сільське господарство,
  • торгівля,
  • організація харчування,
  • тимчасове розміщування,
  • АЗС тощо.
Перевіряємо стан охорони праці на підприємстві. Перелік документів

Мета відвідувань — доведення до роботодавців та працівників вимог законодавства та наслідків, які виникають внаслідок порушень законодавства. За інформацією Управління Держпраці у Волинській області, під час інформаційних відвідувань підприємці та працівники матимуть можливість одержати відповіді на свої запитання.

Держпраці нагадує, що роботодавці, які використовує повністю задекларовану працю, мають низку переваг. Зокрема, центри зайнятості у період карантину надають таким роботодавцям допомогу з часткового безробіття.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Вимоги безпеки до робочого місця водія

Кожний водій до початку роботи має переконатися у безпечному стані свого робочого місця. Дізнайтеся, яким вимогам безпеки має відповідати робоче місце водія.
7596

Заходи із підготовки підприємства до роботи у весняно-літній період

Шкідливі й небезпечні фактори виробництва, ризики на робочих місцях у теплий та холодний період року різні. Тому завчасно розробіть на підприємстві заходи, що допоможуть підготуватися до роботи у весняно-літній період.
311

Як захистити працівників від переохолодження

Які негативні наслідки може мати вплив низьких температур та хто в зоні ризику, як надати домедичну допомогу при переохолодженні та відмороженні, що допоможе захистити працівників від переохолодження? Відповіді на ці та інші актуальні питання — у статті.
4824

Цивільний захист на підприємстві

Для того, щоб запобігти надзвичайним ситуаціям, ліквідувати їх наслідки та надати допомогу потерпілим, організуйте на підприємстві роботу з цивільного захисту. У статті розповімо, які саме заходи цивільного захисту повинні забезпечити на своїх об’єктах суб’єкти господарювання.
25325

Забезпечуємо безпеку дорожнього руху на підприємстві

Для того, щоб забезпечити безпеку праці персоналу на автопідприємстві, потрібно належним чином організувати рух транспортних засобів і пішоходів територією та у виробничих приміщеннях підприємства. Яким має бути алгоритм дій роботодавця — розповідає експерт.
27637

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді