Держпраці повертається до перевірок незадекларованої праці. Які підприємства «під прицілом»?

Блок під заголовком новини 1Підпишіться на Telegram-канал Служба охорони праці. Новини! Оперативно й без зайвого шуму інформуємо про важливе

Після послаблення карантинних обмежень інспектори праці відновлюють відвідування роботодавців.
Держпраці повертається до перевірок незадекларованої праці. Які підприємства «під прицілом»?


Під час інформаційних відвідувань контролери передусім зосередяться на питаннях недопущення використання незадекларованої праці та профілактики нещасних випадків з працівниками під час роботи.

Перевірки торкнуться найбільш травмонебезпечних сфер господарювання, використання незадекларованої праці в яких пов’язане зі значними ризиками, таких, як:

  • будівництво,
  • сільське господарство,
  • торгівля,
  • організація харчування,
  • тимчасове розміщування,
  • АЗС тощо.
Перевіряємо стан охорони праці на підприємстві. Перелік документів

Мета відвідувань — доведення до роботодавців та працівників вимог законодавства та наслідків, які виникають внаслідок порушень законодавства. За інформацією Управління Держпраці у Волинській області, під час інформаційних відвідувань підприємці та працівники матимуть можливість одержати відповіді на свої запитання.

Держпраці нагадує, що роботодавці, які використовує повністю задекларовану працю, мають низку переваг. Зокрема, центри зайнятості у період карантину надають таким роботодавцям допомогу з часткового безробіття.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Заохочення працівників до дотримання правил безпеки

Важливим та першочерговим завданням безпеки праці на робочих місцях є формування лідерства вищого керівництва в питаннях безпеки та пріоритетної уваги до цих питань. У такому випадку працівник буде бачити і вірити, що безпека його праці - це одна з ключових цінностей підприємства. Саме це є одним із мотивів безпечної поведінки працівників.
957

Атестація робочих місць за умовами праці: важливі нюанси, які потрібно знати роботодавцеві

Зі статті ви дізнаєтеся, який алгоритм проведення атестації робочих місць за умовами праці, як до неї підготуватися, яку відповідальність нестиме роботодавець, якщо він не провів атестацію, та чи потрібно проводити атестацію під час війни.
64677

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді