Особливості застосування понижуючого коефіцієнта з ЄСВ

Із 13.03.2015 передбачені більш лояльні умови, які надають роботодавцям право застосовувати понижуючий коефіцієнт з ЄСВ

Із 13.03.2015 передбачені більш лояльні умови, які надають роботодавцям право застосовувати понижуючий коефіцієнт з ЄСВ.

На понижуючий коефіцієнт мають право платники-роботодавці (крім тих, які виплачують грошове забезпечення). Не застосовується понижуючий коефіцієнт до ставки ЄСВ:

  • для підприємств, установ, організацій за працюючих інвалідів (8,41%);
  • для підприємств та організацій всеукраїнських громадських організацій інвалідів, зокрема товариств УТОГ та УТОС (5,3%);
  • для підприємств та організацій громадських організацій інвалідів (5,5%);
  • у вигляді утримання (3,6%, 6,1%, 2,6%, 2%, 2,85%).

Платник може визначити для себе понижуючий коефіцієнт. Для цього слід використовувати показники за 2014 рік, відображені у звітності з єдиного внеску. Платник також має право на застосування понижуючого коефіцієнта до ставки єдиного внеску і при нарахуванні та виплаті заробітної плати за першу половину звітного місяця.

Якщо ж при остаточному розрахунку виявиться, що умови для застосування понижуючого коефіцієнта до розміру єдиного внеску у звітному місяці, визначені Законом України від 02.03.2015 № 219, не виконано, то застосування зниженої ставки до авансових внесків не є правомірним. У такому випадку застосовується  штраф до платника єдиного внеску в розмірі 10% таких несплачених або несвоєчасно сплачених сум.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дотримання вимог охорони праці на елеваторах

Елеватори входять у новий сезон роботи в умовах війни. Поряд з небезпеками воєнного стану, періодичних обстрілів та аварійних відключень електроенергії на підприємства чатують і традиційні небезпеки. Тому роботодавцям необхідно забезпечити постійний нагляд за безпекою на робочих місцях та організовувати технологічний процес відповідно до вимог нормативно - правових актів з охорони праці (далі – НПАОП).
32

Потенційні загрози під час відключень світла на підприємстві

У цій статті розглянемо основні загрози, які виникають під час блекауту, а також рекомендації як підготуватися до блекаутів, щоб убезпечити працівників підприємства від травмувань та інших наслідків, пов’язаних із можливими непередбачуваними відключеннями електроенергії.
397

Комісія з питань охорони праці: завдання та обов'язки

Комісію з питань охорони праці створюють як консультативно-дорадчий орган, у якому представники адміністрації і профспілок спільно вирішують питання безпеки, гігієни праці, виробничого середовища. Про те, як створити таку комісію і організувати її роботу, — далі.
11894

Обмеження та вимоги під час ручного переміщення вантажів працівниками жіночої статі

Зі статті ви дізнаєтеся, чи існують вимоги, обмеження та ризики, які мають враховуватися під час ручного переміщення вантажів працівниками жіночої статі. Також ознайомитеся з нормами підіймання і переміщення важких речей жінками.
63

Режим праці влітку у спекотних умовах

В останні два тижні в Україні встановилася надзвичайно спекотна погода, а отже роботодавцям час подбати про належні умови праці під час роботи в спеку. Зі статті ви дізнаєтеся, за якої температури дозволено виконувати різні види робіт, як запобігти перегріванню організму, а також знайдете зразки супровідних документів.
47343

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді