Особливості застосування понижуючого коефіцієнта з ЄСВ

Із 13.03.2015 передбачені більш лояльні умови, які надають роботодавцям право застосовувати понижуючий коефіцієнт з ЄСВ

Із 13.03.2015 передбачені більш лояльні умови, які надають роботодавцям право застосовувати понижуючий коефіцієнт з ЄСВ.

На понижуючий коефіцієнт мають право платники-роботодавці (крім тих, які виплачують грошове забезпечення). Не застосовується понижуючий коефіцієнт до ставки ЄСВ:

  • для підприємств, установ, організацій за працюючих інвалідів (8,41%);
  • для підприємств та організацій всеукраїнських громадських організацій інвалідів, зокрема товариств УТОГ та УТОС (5,3%);
  • для підприємств та організацій громадських організацій інвалідів (5,5%);
  • у вигляді утримання (3,6%, 6,1%, 2,6%, 2%, 2,85%).

Платник може визначити для себе понижуючий коефіцієнт. Для цього слід використовувати показники за 2014 рік, відображені у звітності з єдиного внеску. Платник також має право на застосування понижуючого коефіцієнта до ставки єдиного внеску і при нарахуванні та виплаті заробітної плати за першу половину звітного місяця.

Якщо ж при остаточному розрахунку виявиться, що умови для застосування понижуючого коефіцієнта до розміру єдиного внеску у звітному місяці, визначені Законом України від 02.03.2015 № 219, не виконано, то застосування зниженої ставки до авансових внесків не є правомірним. У такому випадку застосовується  штраф до платника єдиного внеску в розмірі 10% таких несплачених або несвоєчасно сплачених сум.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Чи мають працівники право не працювати під час повітряної тривоги

Чи оплачується робота під час повітряної тривоги? Який штраф за роботу під час повітряної тривоги? Які дії працівників під час повітряної тривоги? Відповіді на ці питання та все про те, як створити безпечні умови праці під час повітряної тривоги – у статті.
97

Порядок затвердження програм навчання та інструктажів з питань пожежної безпеки

Які обов’язки для керівників підприємств та осіб, котрі проводять навчання, передбачені документом? Та як за новим порядком проводити інструктажі з пожежної безпеки — розкажемо у статті.
5226

Організація навчання працівників з електробезпеки

Які існують форми навчання працівників, котрі обслуговують електроустановки споживачів, якими документами має бути врегульоване таке навчання. Більше про навчання та інструктаж працівників з електробезпеки — у статті.
19097

Розробляємо План роботи служби охорони праці

Для ефективної роботи служба охорони праці розробляє план заходів з охорони праці. Які питання мають бути охоплені в ньому, які заходи та терміни передбачені? Скачайте план роботи служби з охорони праці, підготовлений експертом, та дізнайтеся відповіді на ці та інші актуальні питання.
38456

Вимоги до організації робочого місця працівника з охорони праці

Організація робочого місця працівника з охорони праці є важливим аспектом забезпечення безпеки на робочому місці. Що таке робоче місце та робоча зона? Як має виглядати безпечне робоче місце? Чи є санітарно-гігієнічні вимоги до робочого місця? Якою має бути площа робочого місця на одного працівника? Відповіді на ці питання та все про вимоги до організації робочого місця – у статті.
192

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді