Особливості застосування понижуючого коефіцієнта з ЄСВ

Із 13.03.2015 передбачені більш лояльні умови, які надають роботодавцям право застосовувати понижуючий коефіцієнт з ЄСВ

Із 13.03.2015 передбачені більш лояльні умови, які надають роботодавцям право застосовувати понижуючий коефіцієнт з ЄСВ.

На понижуючий коефіцієнт мають право платники-роботодавці (крім тих, які виплачують грошове забезпечення). Не застосовується понижуючий коефіцієнт до ставки ЄСВ:

  • для підприємств, установ, організацій за працюючих інвалідів (8,41%);
  • для підприємств та організацій всеукраїнських громадських організацій інвалідів, зокрема товариств УТОГ та УТОС (5,3%);
  • для підприємств та організацій громадських організацій інвалідів (5,5%);
  • у вигляді утримання (3,6%, 6,1%, 2,6%, 2%, 2,85%).

Платник може визначити для себе понижуючий коефіцієнт. Для цього слід використовувати показники за 2014 рік, відображені у звітності з єдиного внеску. Платник також має право на застосування понижуючого коефіцієнта до ставки єдиного внеску і при нарахуванні та виплаті заробітної плати за першу половину звітного місяця.

Якщо ж при остаточному розрахунку виявиться, що умови для застосування понижуючого коефіцієнта до розміру єдиного внеску у звітному місяці, визначені Законом України від 02.03.2015 № 219, не виконано, то застосування зниженої ставки до авансових внесків не є правомірним. У такому випадку застосовується  штраф до платника єдиного внеску в розмірі 10% таких несплачених або несвоєчасно сплачених сум.

Вебінар ОП

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2024 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
88334

Вимоги безпеки до робочого місця водія

Кожний водій до початку роботи має переконатися у безпечному стані свого робочого місця. Дізнайтеся, яким вимогам безпеки має відповідати робоче місце водія.
7728

Заходи із підготовки підприємства до роботи у весняно-літній період

Шкідливі й небезпечні фактори виробництва, ризики на робочих місцях у теплий та холодний період року різні. Тому завчасно розробіть на підприємстві заходи, що допоможуть підготуватися до роботи у весняно-літній період.
1799

Як захистити працівників від переохолодження

Які негативні наслідки може мати вплив низьких температур та хто в зоні ризику, як надати домедичну допомогу при переохолодженні та відмороженні, що допоможе захистити працівників від переохолодження? Відповіді на ці та інші актуальні питання — у статті.
4883

Цивільний захист на підприємстві

Для того, щоб запобігти надзвичайним ситуаціям, ліквідувати їх наслідки та надати допомогу потерпілим, організуйте на підприємстві роботу з цивільного захисту. У статті розповімо, які саме заходи цивільного захисту повинні забезпечити на своїх об’єктах суб’єкти господарювання.
25572

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді