Особливості застосування понижуючого коефіцієнта з ЄСВ

Із 13.03.2015 передбачені більш лояльні умови, які надають роботодавцям право застосовувати понижуючий коефіцієнт з ЄСВ

Із 13.03.2015 передбачені більш лояльні умови, які надають роботодавцям право застосовувати понижуючий коефіцієнт з ЄСВ.

На понижуючий коефіцієнт мають право платники-роботодавці (крім тих, які виплачують грошове забезпечення). Не застосовується понижуючий коефіцієнт до ставки ЄСВ:

  • для підприємств, установ, організацій за працюючих інвалідів (8,41%);
  • для підприємств та організацій всеукраїнських громадських організацій інвалідів, зокрема товариств УТОГ та УТОС (5,3%);
  • для підприємств та організацій громадських організацій інвалідів (5,5%);
  • у вигляді утримання (3,6%, 6,1%, 2,6%, 2%, 2,85%).

Платник може визначити для себе понижуючий коефіцієнт. Для цього слід використовувати показники за 2014 рік, відображені у звітності з єдиного внеску. Платник також має право на застосування понижуючого коефіцієнта до ставки єдиного внеску і при нарахуванні та виплаті заробітної плати за першу половину звітного місяця.

Якщо ж при остаточному розрахунку виявиться, що умови для застосування понижуючого коефіцієнта до розміру єдиного внеску у звітному місяці, визначені Законом України від 02.03.2015 № 219, не виконано, то застосування зниженої ставки до авансових внесків не є правомірним. У такому випадку застосовується  штраф до платника єдиного внеску в розмірі 10% таких несплачених або несвоєчасно сплачених сум.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21326

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14366

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
651

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4844

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді