За неналежно оформлених працівників — штраф 3 млн грн

На підставі скарги від приватної особи Управління Держпраці проінспектувало підприємця і виявило порушення законодавства.

Управління Держпраці в Полтавській області проінспектувало діяльність фізичної особи-підприємця у квітні 2019 року.

За результатами інспекції з’ясували, що 28 працівників не мають належно оформлених трудових відносин з підприємцем, тобто працюють:

  • без укладеного трудового договору, що оформлений наказом чи розпорядженням;
  • без сповіщення центрального органу виконавчої влади про те, що працівників прийняли на роботу.

У постанові, яку винесли уповноважені посадові особи Держпраці, на підприємця наклали штраф 3 505 320 грн.

ФОП не визнавав своєї провини, пояснюючи це тим, що працівники працювали за цивільно-правовими договорами. Тож оскаржував правомірність постанови про штраф двічі — в Окружному адміністративному суді м. Києва та в Шостому апеляційному адміністративному суді.

Суд вивчив матеріали справи: усі копії цивільно-правових угод на виконання робіт, які уклав позивач, і акти прийому наданих послуг. Відтак встановив:

  1. 28 працівників по 3 години на добу з понеділка по п’ятницю надавали послуги з прибирання приміщень, за що отримували щомісячну винагороду.
  2. Цивільно-правові угоди були не спрямовані на кінцевий результат (це одна з характеристик цивільно-правових (договірних) відносин), а пов’язані із власне процесом праці (характерно для трудових функцій).

На виконання рішення суду підприємець має сплатити понад 3 млн грн штрафу за те, що працівники не були належно оформлені.

За інформацією Державної служби управління з питань праці

За неналежно оформлених працівників — штраф 3 млн грн
Ірина Шкарівськаадвокат, постійний автор статей та лектор вебінарів на теми законодавства про охорону праці
Суб’єктам господарювання потрібно знати не лише про те, як підготвуватися до приїзду інспекторів, а також

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

План перевірок Держпраці на 2024 рік

Планові заходи державного нагляду здійснюються відповідно до річних планів, що затверджуються органом державного нагляду. Завантажте План графік перевірок Держпраці на 2024 рік та перевірте, чи є у ньому ваше підприємство.
13270

Перелік питань для перевірки знань з охорони праці працівників

Ефективна робота з профілактики виробничого травматизму на виробництві залежить від належної підготовки, навчання та підвищення кваліфікації працівників з питань охорони праці. Провести перевірку знань допоможе орієнтовний перелік питань для перевірки знань з охорони праці працівників підприємства, підготовлений експертом
50160

Інструкція з охорони праці для оператора АЗС

Інструкція з охорони праці для оператора АЗС є нормативним документом, що містить обов’язкові вимоги з охорони праці для заправника при виконанні робіт згідно з його обов’язками. Скачайте інструкцію та за потреби адаптуйте до умов вашого підприємства.
19432

Контроль за станом охорони праці на підприємстві

Контроль за станом охорони праці на підприємстві є одним із складових елементів системи управління охороною праці підприємства. Контроль спрямований на виявлення відхилень від норм в умовах праці та перевірку виконання працівниками своїх обов’язків у сфері охорони праці. Дізнайтеся, які бувають основні види контролю за станом охорони праці на підприємстві, з якою періодичністю їх проводять, та якими документами супроводжується контроль.
58419

Всесвітній день охорони праці

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2024 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
102952

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді