На засіданні колегії Державної служби України з питань праці обговорили результати роботи за 11 місяців 2019 року та визначили пріоритетні напрями діяльності на 2020 рік.
Особливу увагу в 2019 році Держпраці приділяла питанням легалізації трудових відносин, детінізації заробітної плати та зниження виробничого травматизму.
У минулому році на виконання законних вимог інспекторів праці 449 підприємств виплатили заборгованість із заробітної плати на загальну суму понад 800 млн грн.
У результаті легалізації трудових відносин кількість застрахованих осіб за 10 місяців 2019 року зросла на понад 80 тисяч.
Аналіз стану виробничого травматизму в Україні свідчить, що за 11 місяців 2019 року кількість нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом, порівняно з аналогічним періодом 2018 року зменшилась на 5%, проте зі смертельним наслідком — зросла на 2%. З метою попередження нещасних випадків на виробництві було здійснено 21 695 перевірок суб’єктів господарювання.
Джерело: Держпраці
Підготуйтеся до перевірки у новому році!
Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
Контроль за станом охорони праці на підприємстві є одним із складових елементів системи управління охороною праці підприємства. Контроль спрямований на виявлення відхилень від норм в умовах праці та перевірку виконання працівниками своїх обов’язків у сфері охорони праці. Дізнайтеся, які бувають основні види контролю за станом охорони праці на підприємстві, з якою періодичністю їх проводять, та якими документами супроводжується контроль.
Для підвищення рівня правової свідомості громадян та стимулювання правомірної поведінки працівників і роботодавців у сфері безпеки праці передбачена відповідальність за порушення законодавства про охорону праці.
В Україні проголошено рівність між чоловіками та жінками у їхньому праві на працю та винагороду за неї. Утім закон обмежує, а подекуди й забороняє роботу жінок у нічний час. Детальніше про обмеження праці жінок на роботах у нічний час та відповідальність за їх недотримання — у статті.
Планові заходи державного нагляду здійснюються відповідно до річних планів, що затверджуються органом державного нагляду. Завантажте План графік перевірок Держпраці на 2025 рік та перевірте, чи є у ньому ваше підприємство.