Уряд схвалив проєкт Закону «Про працю»

Законопроєкт про підвищення зайнятості населення розробили фахівці Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства. Що принципово нове пропонує документ, порівняно з чинним Кодексом законів про працю.

27 грудня Уряд затвердив законопроєкт «Про працю». Його готували з вересня поточного року. До обговорення і внесення пропозицій залучили галузеві асоціації працівників, представників великого та малого бізнесу, профспілкові організації.

Витрати на охорону праці: оформлюємо правильно

Як зазначив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов, мета законопроєкту — підвищити офіційну зайнятість та рівень зарплат в країні. Ще він дасть змогу збалансувати ринок робочої сили, вивести з тіні заробітну плату та пришвидшити економічне зростання.

Міністр наголошує, що нове законодавство про зайнятість для українців:

  1. Збереже та розширить соціальні права та гарантії працівників через легалізацію праці.
  2. Збільшить кількість легальних робочих місць.
  3. Забезпечити рівні можливості чоловіків та жінок у сфері праці.
  4. Підвищить доходи працівників.
  5. Гармонізує законодавство з ЄС.

Чинний Кодекс законів про працю датований 1971 роком. Відповідно він не фіксує сучасні форми праці, як-от фріланс, дистанційна, домашня або тимчасова робота тощо, і не захищає працівників.

«Через відсутність законодавчого регулювання, альтернативою для багатьох різновидів сьогочасних трудових відносин стала нелегальна зайнятість. Тому зростає робота в «тіні», зарплати у конвертах, складність у пошуку роботи, фактична відсутність захисту працівників приватного бізнесу», — каже Милованов.

Закон набуде чинності через 6 місяців після розгляду та ухвалення парламентом. Так званий перехідний період діятиме ще протягом року. Упродовж цього часу трудові відносини й кадрові документи мають адаптувати до нововведень.

Законопроєкт планують розглянути в парламенті пакетом з іншими законопроєктами, що впливають на ринок праці та трудові відносини, як-от «про страйк», «про профспілки» тощо.

Вебінар ОП

Статті за темою

Усі статті за темою

Новий Покажчик НПАОП

Роботодавець зобов’язаний створити на робочому місці умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці. Чинні у 2024 році нормативні акти ви знайдете в Покажчику нормативно-правових актів з охорони праці.
95814

Відповідь на припис пожежників

Завантажте зразок відповіді на припис Державної служби України з надзвичайних ситуацій про усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної безпеки.
7031

Заходи із підготовки підприємства до роботи у весняно-літній період

Шкідливі й небезпечні фактори виробництва, ризики на робочих місцях у теплий та холодний період року різні. Тому завчасно розробіть на підприємстві заходи, що допоможуть підготуватися до роботи у весняно-літній період.
1809

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді