Уряд схвалив проєкт Закону «Про працю»

Законопроєкт про підвищення зайнятості населення розробили фахівці Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства. Що принципово нове пропонує документ, порівняно з чинним Кодексом законів про працю.

27 грудня Уряд затвердив законопроєкт «Про працю». Його готували з вересня поточного року. До обговорення і внесення пропозицій залучили галузеві асоціації працівників, представників великого та малого бізнесу, профспілкові організації.

Витрати на охорону праці: оформлюємо правильно

Як зазначив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов, мета законопроєкту — підвищити офіційну зайнятість та рівень зарплат в країні. Ще він дасть змогу збалансувати ринок робочої сили, вивести з тіні заробітну плату та пришвидшити економічне зростання.

Міністр наголошує, що нове законодавство про зайнятість для українців:

  1. Збереже та розширить соціальні права та гарантії працівників через легалізацію праці.
  2. Збільшить кількість легальних робочих місць.
  3. Забезпечити рівні можливості чоловіків та жінок у сфері праці.
  4. Підвищить доходи працівників.
  5. Гармонізує законодавство з ЄС.

Чинний Кодекс законів про працю датований 1971 роком. Відповідно він не фіксує сучасні форми праці, як-от фріланс, дистанційна, домашня або тимчасова робота тощо, і не захищає працівників.

«Через відсутність законодавчого регулювання, альтернативою для багатьох різновидів сьогочасних трудових відносин стала нелегальна зайнятість. Тому зростає робота в «тіні», зарплати у конвертах, складність у пошуку роботи, фактична відсутність захисту працівників приватного бізнесу», — каже Милованов.

Закон набуде чинності через 6 місяців після розгляду та ухвалення парламентом. Так званий перехідний період діятиме ще протягом року. Упродовж цього часу трудові відносини й кадрові документи мають адаптувати до нововведень.

Законопроєкт планують розглянути в парламенті пакетом з іншими законопроєктами, що впливають на ринок праці та трудові відносини, як-от «про страйк», «про профспілки» тощо.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Звіт про умови праці, пільги та компенсації за роботу зі шкідливими умовами праці за формою № 1‑ПВ

Один раз на два роки юридичні особи зобов’язані звітувати про умови праці, пільги та компенсації за роботу зі шкідливими умовами праці за формою № 1-ПВ. Актуальний бланк ви можете скачати у статті.
44579

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8577

Протокол засідання комісії з перевірки знань з питань охорони праці

Результат перевірки знань з питань охорони праці працівників, яких допускають до виконання робіт з підвищеною небезпекою, та робіт, де є потреба у професійному доборі, оформлюють протоколом засідання комісії з перевірки знань з питань охорони праці. Встигніть скачати чинний документ.
37507

Покажчик НПАОП

Роботодавець зобов’язаний створити на робочому місці умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці. Чинні нормативні акти ви знайдете в Покажчику нормативно-правових актів з охорони праці. Для зручності використовуйте сервіс для роботи.
109827

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді