Депутати планують збільшити мінімальну пенсію

У наступному році розмір мінімальної пенсії пропонують встановити на рівні двох прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність.

Перевірте документи з охорони праці на підприємстві!

У ВРУ зареєстрували проєкт Закону України «Про внесення змін до статті 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» щодо розміру мінімальної пенсії за віком» (законопроект № 2575).

Документом передбачено для осіб, які досягли віку 65 років, за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу встановити мінімальну пенсію в розмірі 50% мінімальної заробітної плати, визначеної законом про Державний бюджет України на відповідний рік, але не менше ніж два прожиткові мінімуми для осіб, які втратили працездатність.

Також автор проєкта пропонує виключити частини третю — шосту статті 28 Закону.

На думку ініціатора змін, прийняття законопроєкту дасть змогу поліпшити економічне становище людей літнього віку, які мають понад 30 років стажу роботи.

У разі прийняття Закон має набрати чинності з 01 червня 2020 року.

Вебінар ОП

Статті за темою

Усі статті за темою

Пенсія за віком на пільгових умовах

Законодавством України у галузі пенсійного забезпечення передбачається можливість отримання особами пільгових пенсій за віком. Таке право виникає у працівників, зайнятих на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці. Що потрібно знати про пільгові пенсії у 2023 році — розповідає експерт.
49506

На які пільги та компенсації мають право медичні працівники

Держава забезпечує право медпрацівників на пільги та компенсації. Однак не завжди заклад охорони здоров’я надає їх своїм працівникам у повному обсязі. Стаття допоможе реалізувати право медичних працівників на пільги й компенсації і не заплутатися в законодавстві.
10952

Особливості призначення пільгової пенсії працівникам, зайнятим на підземних роботах

Працівники, які були зайняті повний робочий день на підземних і відкритих гірничих роботах, мають право на пільгову пенсію. На яких умовах вона призначається та які документи потрібно подати — читайте далі.
2463

Хто з 2018 року отримав право на пільгову пенсію

У 2016 році Уряд скоротив Списки № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, а в липні 2017 року увів нові позиції та уточнив наявні. Змінені редакції Списків чинні з 01.01.2018. Хто з першого січня здобув право на пільгову пенсію? Як зараховують до пільгового стажу роботу у шкідливих і важких умовах до 01.01.2018 – читайте про це далі.
960

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді