Уряд хоче звільнити українців із «зарплатного рабства»

Роботодавці в Україні обирають банк, у якому їхні працівники отримуватимуть зарплату. Водночас за законом працівник може робити це самостійно. Кабмін анонсує зміни в порядку виплати зарплати вже в 2020 році.

Сплануйте роботу служби охорони праці на 2020 рік

Проєкт, який дасть змогу працівникам самостійно обирати банк для отримання зарплати, анонсував на своїй сторінці у фейсбуці міністр КМУ Дмитро Дубілет. За його словами, ініціювала зміни міністр фінансів Оксана Маркарова.

Зараз в Україні поширені так звані зарплатні проєкти. Підприємство і банк домовляються про виплату зарплати. Працівникам вказують, на картку якого банку вони отрмуватимуть гроші, не запитуючи їхньої думки. Так роблять здебільшого тому, що у разі обрання працівником іншого банку, бухгалтеру доводиться формувати для нього окремі платіжки.

Концепція реформи полягає в тому, щоб дати змогу українцям самостійно обирати банк, адже за законом вони мають на це право. Водночас бухгалтерія підприємства не змушена буде виконувати більше роботи.

За словами міністра, ідея – зробити як у Європі. Працівник просто має сказати бухгалтеру свій IBAN (міжнародний номер банківського рахунку), а бухгалтер відтак сформує відомість для всіх працівників, не залежно від банку. Банк, з яким працює підприємство, автоматично розподілятиме гроші.

«Проект важливий, оскільки, з одного боку, українці отримають більше свободи і краще сервіс. З іншого боку, банківська індустрія буде краще розвиватися за рахунок підвищення конкуренції», — зазначив Дмитро Дубілет.

Для українців, яким відмовили у виборі банку, можливо, створять гарячу лінію.

Запровадити зміни планують уже в 2020 році.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21317

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14362

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
643

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4843

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді