Роботодавці в Україні обирають банк, у якому їхні працівники отримуватимуть зарплату. Водночас за законом працівник може робити це самостійно. Кабмін анонсує зміни в порядку виплати зарплати вже в 2020 році.
Сплануйте роботу служби охорони праці на 2020 рік
Проєкт, який дасть змогу працівникам самостійно обирати банк для отримання зарплати, анонсував на своїй сторінці у фейсбуці міністр КМУ Дмитро Дубілет. За його словами, ініціювала зміни міністр фінансів Оксана Маркарова.
Зараз в Україні поширені так звані зарплатні проєкти. Підприємство і банк домовляються про виплату зарплати. Працівникам вказують, на картку якого банку вони отрмуватимуть гроші, не запитуючи їхньої думки. Так роблять здебільшого тому, що у разі обрання працівником іншого банку, бухгалтеру доводиться формувати для нього окремі платіжки.
Актуальні статті з Довідника
Концепція реформи полягає в тому, щоб дати змогу українцям самостійно обирати банк, адже за законом вони мають на це право. Водночас бухгалтерія підприємства не змушена буде виконувати більше роботи.
За словами міністра, ідея – зробити як у Європі. Працівник просто має сказати бухгалтеру свій IBAN (міжнародний номер банківського рахунку), а бухгалтер відтак сформує відомість для всіх працівників, не залежно від банку. Банк, з яким працює підприємство, автоматично розподілятиме гроші.
«Проект важливий, оскільки, з одного боку, українці отримають більше свободи і краще сервіс. З іншого боку, банківська індустрія буде краще розвиватися за рахунок підвищення конкуренції», — зазначив Дмитро Дубілет.
Для українців, яким відмовили у виборі банку, можливо, створять гарячу лінію.
Запровадити зміни планують уже в 2020 році.
Як правильно визначати та облаштувати місця для куріння на підприємстві? Яка відповідальність передбачена за порушення законодавства щодо куріння тютюнових виробів у заборонених місцях? Про визначення спеціальних місць для куріння на підприємстві та заборонені законом місця для куріння розповідаємо у статті.
Скачайте зразок наказу про призначення відповідального за електрогосподарство, розроблений відповідно до вимог нормативних документів
Діяльність більшості працівників сучасних професій у виробничій сфері пов’язана з використанням комп’ютерної техніки. Скачайте інструкцію з охорони праці при роботі на ПК та ознайомте з нею працівників. За потреби адаптуйте інструкцію до умов вашого підприємства.
Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
Одне із завдань служби охорони праці підприємства — провести навчання з охорони праці та перевірку знань за його результатами. Дізнайтеся про принципи організації та види навчання з питань охорони праці, а також завантажте готові зразки необхідних документів.