Уряд хоче звільнити українців із «зарплатного рабства»

Роботодавці в Україні обирають банк, у якому їхні працівники отримуватимуть зарплату. Водночас за законом працівник може робити це самостійно. Кабмін анонсує зміни в порядку виплати зарплати вже в 2020 році.

Сплануйте роботу служби охорони праці на 2020 рік

Проєкт, який дасть змогу працівникам самостійно обирати банк для отримання зарплати, анонсував на своїй сторінці у фейсбуці міністр КМУ Дмитро Дубілет. За його словами, ініціювала зміни міністр фінансів Оксана Маркарова.

Зараз в Україні поширені так звані зарплатні проєкти. Підприємство і банк домовляються про виплату зарплати. Працівникам вказують, на картку якого банку вони отрмуватимуть гроші, не запитуючи їхньої думки. Так роблять здебільшого тому, що у разі обрання працівником іншого банку, бухгалтеру доводиться формувати для нього окремі платіжки.

Концепція реформи полягає в тому, щоб дати змогу українцям самостійно обирати банк, адже за законом вони мають на це право. Водночас бухгалтерія підприємства не змушена буде виконувати більше роботи.

За словами міністра, ідея – зробити як у Європі. Працівник просто має сказати бухгалтеру свій IBAN (міжнародний номер банківського рахунку), а бухгалтер відтак сформує відомість для всіх працівників, не залежно від банку. Банк, з яким працює підприємство, автоматично розподілятиме гроші.

«Проект важливий, оскільки, з одного боку, українці отримають більше свободи і краще сервіс. З іншого боку, банківська індустрія буде краще розвиватися за рахунок підвищення конкуренції», — зазначив Дмитро Дубілет.

Для українців, яким відмовили у виборі банку, можливо, створять гарячу лінію.

Запровадити зміни планують уже в 2020 році.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
114680

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8804

Охорона праці під час простою підприємства

У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
1467

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді