Перевірте документи з охорони праці!

Експерт розповів, який перелік документів з охорони праці має бути на кожному підприємстві. Скачайте перелік та з його допомогою упорядкуйте свої справи до кінця року.

Зразок графіка перевірок ОП у структурних підрозділах підприємства

Служба охорони праці відповідно до своїх завдань та обов’язків контролює стан безпеки й гігієни праці на підприємстві. Для цього вона планує перевірки. За їх результатами СОП визначає, чи дотримуються на підприємстві нормативно-правових і внутрішніх актів з охорони праці.

Будь-яка перевірка має відбуватися у три етапи. На що передусім потрібно звернути увагу? Почніть із наявності на підприємстві необхідних нормативно-правових і внутрішніх актів з охорони праці.

Не менш важливе завдання інженера з охорони праці — стежити за строками перевірки знань працівників із питань охорони праці, наявністю документів, що підтверджують її проходження.

Перелік нормативно-правових актів, що поширюються на всі підприємства

Якщо на підприємстві виконують роботи підвищеної небезпеки, на які необхідний наряд-допуск, пам’ятайте, що за організацію та розроблення та затвердження порядку оформлення і зберігання нарядів відповідає інженер з ОП!

Більше про обов’язки та відповідальність інженера з охорони праці читайте у статті з Довідника.

Георгій Лесенко,

експерт з охорони праці

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

План перевірок Держпраці на 2024 рік

Планові заходи державного нагляду здійснюються відповідно до річних планів, що затверджуються органом державного нагляду. Завантажте План графік перевірок Держпраці на 2024 рік та перевірте, чи є у ньому ваше підприємство.
13306

Перелік питань для перевірки знань з охорони праці працівників

Ефективна робота з профілактики виробничого травматизму на виробництві залежить від належної підготовки, навчання та підвищення кваліфікації працівників з питань охорони праці. Провести перевірку знань допоможе орієнтовний перелік питань для перевірки знань з охорони праці працівників підприємства, підготовлений експертом
50305

Інструкція з охорони праці для оператора АЗС

Інструкція з охорони праці для оператора АЗС є нормативним документом, що містить обов’язкові вимоги з охорони праці для заправника при виконанні робіт згідно з його обов’язками. Скачайте інструкцію та за потреби адаптуйте до умов вашого підприємства.
19497

Контроль за станом охорони праці на підприємстві

Контроль за станом охорони праці на підприємстві є одним із складових елементів системи управління охороною праці підприємства. Контроль спрямований на виявлення відхилень від норм в умовах праці та перевірку виконання працівниками своїх обов’язків у сфері охорони праці. Дізнайтеся, які бувають основні види контролю за станом охорони праці на підприємстві, з якою періодичністю їх проводять, та якими документами супроводжується контроль.
58538

Всесвітній день охорони праці

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2024 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
103025

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді