Не пропустіть дату проведення лабораторних досліджень умов праці!

UA RU
Перевірте, чи знаєте ви, з якою періодичністю проводити лабораторні дослідження умов праці на робочих місцях працівників.

ВАМ ПОДАРУНОК! Безплатний доступ ▶ ▷

Відповідно до пункту 3.1 розділу ІІІ Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затвердженого Наказом МОЗ України від 21.05.2007 року № 246, роботодавець організовує лабораторні дослідження умов праці з визначенням шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища на конкретних робочих місцях для визначення шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища та трудового процесу, які здатні чинити несприятливий вплив на організм працівника в ході виконання ним своїх трудових обов’язків.

Зокрема, лабораторний контроль різних чинників виробничого середовища проводять із такою періодичністю:

  • вимірювання вібрації — контроль рівнів загальної та локальної вібрації на робочих місцях потрібно проводити під час введення в експлуатацію і надалі не рідше ніж 1 раз на рік відповідно до ДСН 3.3.6.039-99 «Державні санітарні норми виробничої загальної та локальної вібрації»;
  • вимірювання параметрів мікроклімату — не рідше ніж 2 рази на рік (теплий та холодний період року), а також під час прийому в експлуатацію нового технологічного устаткування, внесення технічних змін в конструкцію робочого устаткування, організації нових робочих місць відповідно до ДСН 3.3.6.042-99 «Санітарні норми мікроклімату виробничих приміщень»;
  • дослідження повітря робочої зони — систематично, залежно від класу небезпечності речовини, що виділяється в повітря робочої зони:

І клас — не рідше ніж 1 раз на 10 днів;

ІІ клас — не рідше ніж 1 раз на місяць;

ІІІ та ІV класи — не рідше ніж 1 раз на квартал відповідно до ГОСТ 12.1.005-88 «Общие санитарно-гигиенические требования к воздуху рабочей зоны»;

  • дослідження освітленості — відповідно до ДБН В.2.5-28-2006 «Природне та штучне освітлення»;
  • вимірювання шуму — на постійних робочих місцях у приміщеннях, на території підприємства, на промислових спорудах та машинах (у кабінах, на пультах керування тощо) відповідно до ДСН 3.3.6.037-99 «Державні санітарні норми виробничого шуму, ультразвуку та інфразвуку».

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Протокол засідання атестаційної комісії

Кожне засідання атестаційної комісії оформлюють відповідними протоколами. Щоб зекономити свій час, скачайте наведені у статті зразки протоколів та скористайтеся ними, коли проводитимете на підприємстві атестацію робочих місць.
17050

Атестація робочих місць за умовами праці медпрацівників

У закладах охорони здоров’я, як і на всіх інших підприємствах і в організаціях незалежно від форм власності й господарювання, потрібно проводити атестацію робочих місць. Однак з огляду на характер праці медичних працівників атестація їхніх робочих місць суттєво відрізняється від атестації на промислових підприємствах.
13114

Наказ про результати атестації робочих місць

За результатами атестації робочих місць за умовами праці видається наказ про її результати. Скачайте готовий зразок наказу про результати атестації робочих місць та за потреби адаптуйте його до особливостей вашого підприємства.
25627

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді