12 грудня Верховна Рада прийняла Закон України «Про внесення змін до статті 265 Кодексу законів про працю України» (законопроект № 1233).
До кінця грудня складіть План роботи з охорони праці на підприємствіЗакон удосконалює порядок здійснення державного нагляду за додержанням законодавства про працю та зменшує економічно необґрунтовані штрафні санкції за порушення норм трудового законодавства. Передусім змінюється сам механізм застосування штрафів.
Зокрема, до роботодавця, котрий вперше допустив до роботи працівника без оформлення трудового договору, оформив працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час або виплатив заробітну плату без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків, будуть застосовувати письмове попередження. Штраф доведеться сплатити лише у випадку, якщо таке порушення буде вчинено повторно протягом року з дати винесення письмового попередження.
Які документи ви зобов’язані надати інспектору Держпраці під час перевірки
Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування, однак спочатку потрібно дочекатися, поки його підпишуть голова ВРУ та Президент України. А поки що перевірте, чи все гаразд з вашою внутрішньою документацією
Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
Контроль за станом охорони праці на підприємстві є одним із складових елементів системи управління охороною праці підприємства. Контроль спрямований на виявлення відхилень від норм в умовах праці та перевірку виконання працівниками своїх обов’язків у сфері охорони праці. Дізнайтеся, які бувають основні види контролю за станом охорони праці на підприємстві, з якою періодичністю їх проводять, та якими документами супроводжується контроль.
Для підвищення рівня правової свідомості громадян та стимулювання правомірної поведінки працівників і роботодавців у сфері безпеки праці передбачена відповідальність за порушення законодавства про охорону праці.
В Україні проголошено рівність між чоловіками та жінками у їхньому праві на працю та винагороду за неї. Утім закон обмежує, а подекуди й забороняє роботу жінок у нічний час. Детальніше про обмеження праці жінок на роботах у нічний час та відповідальність за їх недотримання — у статті.
Планові заходи державного нагляду здійснюються відповідно до річних планів, що затверджуються органом державного нагляду. Завантажте План графік перевірок Держпраці на 2025 рік та перевірте, чи є у ньому ваше підприємство.