Роботодавців штрафуватимуть по-новому

UA RU
12 грудня Верховна Рада прийняла Закон України «Про внесення змін до статті 265 Кодексу законів про працю України» (законопроект № 1233).

До кінця грудня складіть План роботи з охорони праці на підприємстві

Закон удосконалює порядок здійснення державного нагляду за додержанням законодавства про працю та зменшує економічно необґрунтовані штрафні санкції за порушення норм трудового законодавства. Передусім змінюється сам механізм застосування штрафів.

Зокрема, до роботодавця, котрий вперше допустив до роботи працівника без оформлення трудового договору, оформив працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час або виплатив заробітну плату без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків, будуть застосовувати письмове попередження. Штраф доведеться сплатити лише у випадку, якщо таке порушення буде вчинено повторно протягом року з дати винесення письмового попередження.

Які документи ви зобов’язані надати інспектору Держпраці під час перевірки

Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування, однак спочатку потрібно дочекатися, поки його підпишуть голова ВРУ та Президент України. А поки що перевірте, чи все гаразд з вашою внутрішньою документацією

Вебінар ОП

Статті за темою

Усі статті за темою

Як організувати адміністративно-громадський контроль за станом охорони праці

Одним із основних видів контролю за станом охорони праці на підприємстві є триступеневий адміністративно-громадський контроль. Хто та як має його організувати? Чи обов’язково всім підприємствам дотримуватись триступеневої схеми контролю, — роз'яснюємо у статті.
20391

Всесвітній день охорони праці

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2024 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
88336

Цивільний захист на підприємстві

Для того, щоб запобігти надзвичайним ситуаціям, ліквідувати їх наслідки та надати допомогу потерпілим, організуйте на підприємстві роботу з цивільного захисту. У статті розповімо, які саме заходи цивільного захисту повинні забезпечити на своїх об’єктах суб’єкти господарювання.
25573

План перевірок Держпраці на 2024 рік

Планові заходи державного нагляду здійснюються відповідно до річних планів, що затверджуються органом державного нагляду. Скачайте План графік перевірок Держпраці на 2024 рік та перевірте, чи є у ньому ваше підприємство.
11773

Планові перевірки Держпраці

Щорічні перевірки Держпраці — привід для хвилювання на багатьох підприємствах. Вони відбуваються згідно з планом, який затверджує відомство. Дізнайтеся більше, як формуються ці плани та які корективи у законодавство внесені у зв'язку з воєнним станом.
108490

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді