12 грудня Верховна Рада прийняла Закон України «Про внесення змін до статті 265 Кодексу законів про працю України» (законопроект № 1233).
До кінця грудня складіть План роботи з охорони праці на підприємствіЗакон удосконалює порядок здійснення державного нагляду за додержанням законодавства про працю та зменшує економічно необґрунтовані штрафні санкції за порушення норм трудового законодавства. Передусім змінюється сам механізм застосування штрафів.
Зокрема, до роботодавця, котрий вперше допустив до роботи працівника без оформлення трудового договору, оформив працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час або виплатив заробітну плату без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків, будуть застосовувати письмове попередження. Штраф доведеться сплатити лише у випадку, якщо таке порушення буде вчинено повторно протягом року з дати винесення письмового попередження.
Які документи ви зобов’язані надати інспектору Держпраці під час перевірки
Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування, однак спочатку потрібно дочекатися, поки його підпишуть голова ВРУ та Президент України. А поки що перевірте, чи все гаразд з вашою внутрішньою документацією
Що потрібно знати роботодавцям про залучення працівників до роботи у вихідні та святкові дні під час воєнного стану. Читайте статтю та «озброюйтесь» новим законодавчими нормами.
Щорічні перевірки Держпраці — привід для хвилювання на багатьох підприємствах. Вони відбуваються згідно з планом, який затверджує відомство. Дізнайтеся більше, як формуються ці плани та які корективи у законодавство внесені у зв'язку з воєнним станом.
В умовах війни тисячі підприємств, незважаючи на безпекові ризики, продовжують працювати, оскільки їхня робота є основою економічної стабільності України. Існують певні відмінності в організації роботи в мирний та воєнний час. Про особливості охорони праці під час воєнного стану розповідаємо у статті.
Аудит роботи суб’єкта господарювання проводиться за декількома напрямами, зокрема, оцінюється наявність і повнота документації, стан обладнання і робіт та інше. Дізнайтеся, як провести внутрішній аудит охорони праці.
За результатами інспекційного відвідування інспектор складе акт, а якщо виявить порушення законодавства про працю — припис про їх усунення. Як надати відповідь на припис про усунення порушень інспектора праці? Скористайтеся підготовленим нашим експертом зразком відповіді як орієнтиром.