Кава з присмаком штрафу

У мобільній кав’ярні неофіційно працювала особа, але у своєму письмовому поясненні власник кав’ярні зазначив, що свою діяльність здійснює самостійно. Підприємця все ж оштрафували на 125 тисяч грн. Як Держпраці довела факт порушення?

Кава з присмаком штрафу

Відповідальність за допуск працівника до роботи без трудового договору

Під час інспекційного відвідування фізичної особи — підприємця інспектори праці Управління Держпраці у Миколаївській області виявили порушення — використання праці неоформленого працівника. Особа працює на ФОПа по три-чотири години на день кілька разів на тиждень, але ці трудові відносини належно не оформлені.

Згідно з письмовим поясненням підприємець самостійно готує та продає каву і чай. Проте за допомогою фототехніки за місцем реалізації підприємницької діяльності зафіксували іншу особу. У своїх письмових поясненнях вона вказала, що працює на ФОПа з певною періодичністю.

Які документи ви зобов’язані надати інспектору Держпраці під час перевірки

Відповідно до абз. 2 ч. 2 ст. 265 КЗпП за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту) роботодавець має сплатити штраф у 30-кратному розмірі мінімальних заробітних плат (МЗП) за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення. Керуючись цією нормою, за порушення чинного законодавства про працю уповноважена особа Управління Держпраці наклала на підприємця штраф у розмірі понад 125 тисяч гривень.

Нагадуємо, що залучати працівника до виконання виробничих завдань потрібно на умовах трудового договору.

Джерело: Управління Держпраці у Миколаївській області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дотримання вимог охорони праці на елеваторах

Елеватори входять у новий сезон роботи в умовах війни. Поряд з небезпеками воєнного стану, періодичних обстрілів та аварійних відключень електроенергії на підприємства чатують і традиційні небезпеки. Тому роботодавцям необхідно забезпечити постійний нагляд за безпекою на робочих місцях та організовувати технологічний процес відповідно до вимог нормативно - правових актів з охорони праці (далі – НПАОП).
32

Потенційні загрози під час відключень світла на підприємстві

У цій статті розглянемо основні загрози, які виникають під час блекауту, а також рекомендації як підготуватися до блекаутів, щоб убезпечити працівників підприємства від травмувань та інших наслідків, пов’язаних із можливими непередбачуваними відключеннями електроенергії.
397

Комісія з питань охорони праці: завдання та обов'язки

Комісію з питань охорони праці створюють як консультативно-дорадчий орган, у якому представники адміністрації і профспілок спільно вирішують питання безпеки, гігієни праці, виробничого середовища. Про те, як створити таку комісію і організувати її роботу, — далі.
11894

Обмеження та вимоги під час ручного переміщення вантажів працівниками жіночої статі

Зі статті ви дізнаєтеся, чи існують вимоги, обмеження та ризики, які мають враховуватися під час ручного переміщення вантажів працівниками жіночої статі. Також ознайомитеся з нормами підіймання і переміщення важких речей жінками.
63

Режим праці влітку у спекотних умовах

В останні два тижні в Україні встановилася надзвичайно спекотна погода, а отже роботодавцям час подбати про належні умови праці під час роботи в спеку. Зі статті ви дізнаєтеся, за якої температури дозволено виконувати різні види робіт, як запобігти перегріванню організму, а також знайдете зразки супровідних документів.
47343

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді