Кава з присмаком штрафу

У мобільній кав’ярні неофіційно працювала особа, але у своєму письмовому поясненні власник кав’ярні зазначив, що свою діяльність здійснює самостійно. Підприємця все ж оштрафували на 125 тисяч грн. Як Держпраці довела факт порушення?

Кава з присмаком штрафу

Відповідальність за допуск працівника до роботи без трудового договору

Під час інспекційного відвідування фізичної особи — підприємця інспектори праці Управління Держпраці у Миколаївській області виявили порушення — використання праці неоформленого працівника. Особа працює на ФОПа по три-чотири години на день кілька разів на тиждень, але ці трудові відносини належно не оформлені.

Згідно з письмовим поясненням підприємець самостійно готує та продає каву і чай. Проте за допомогою фототехніки за місцем реалізації підприємницької діяльності зафіксували іншу особу. У своїх письмових поясненнях вона вказала, що працює на ФОПа з певною періодичністю.

Які документи ви зобов’язані надати інспектору Держпраці під час перевірки

Відповідно до абз. 2 ч. 2 ст. 265 КЗпП за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту) роботодавець має сплатити штраф у 30-кратному розмірі мінімальних заробітних плат (МЗП) за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення. Керуючись цією нормою, за порушення чинного законодавства про працю уповноважена особа Управління Держпраці наклала на підприємця штраф у розмірі понад 125 тисяч гривень.

Нагадуємо, що залучати працівника до виконання виробничих завдань потрібно на умовах трудового договору.

Джерело: Управління Держпраці у Миколаївській області

Вебінар ОП

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2024 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
88334

Вимоги безпеки до робочого місця водія

Кожний водій до початку роботи має переконатися у безпечному стані свого робочого місця. Дізнайтеся, яким вимогам безпеки має відповідати робоче місце водія.
7728

Заходи із підготовки підприємства до роботи у весняно-літній період

Шкідливі й небезпечні фактори виробництва, ризики на робочих місцях у теплий та холодний період року різні. Тому завчасно розробіть на підприємстві заходи, що допоможуть підготуватися до роботи у весняно-літній період.
1799

Як захистити працівників від переохолодження

Які негативні наслідки може мати вплив низьких температур та хто в зоні ризику, як надати домедичну допомогу при переохолодженні та відмороженні, що допоможе захистити працівників від переохолодження? Відповіді на ці та інші актуальні питання — у статті.
4883

Цивільний захист на підприємстві

Для того, щоб запобігти надзвичайним ситуаціям, ліквідувати їх наслідки та надати допомогу потерпілим, організуйте на підприємстві роботу з цивільного захисту. У статті розповімо, які саме заходи цивільного захисту повинні забезпечити на своїх об’єктах суб’єкти господарювання.
25572

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді