Кава з присмаком штрафу

У мобільній кав’ярні неофіційно працювала особа, але у своєму письмовому поясненні власник кав’ярні зазначив, що свою діяльність здійснює самостійно. Підприємця все ж оштрафували на 125 тисяч грн. Як Держпраці довела факт порушення?

Кава з присмаком штрафу

Відповідальність за допуск працівника до роботи без трудового договору

Під час інспекційного відвідування фізичної особи — підприємця інспектори праці Управління Держпраці у Миколаївській області виявили порушення — використання праці неоформленого працівника. Особа працює на ФОПа по три-чотири години на день кілька разів на тиждень, але ці трудові відносини належно не оформлені.

Згідно з письмовим поясненням підприємець самостійно готує та продає каву і чай. Проте за допомогою фототехніки за місцем реалізації підприємницької діяльності зафіксували іншу особу. У своїх письмових поясненнях вона вказала, що працює на ФОПа з певною періодичністю.

Які документи ви зобов’язані надати інспектору Держпраці під час перевірки

Відповідно до абз. 2 ч. 2 ст. 265 КЗпП за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту) роботодавець має сплатити штраф у 30-кратному розмірі мінімальних заробітних плат (МЗП) за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення. Керуючись цією нормою, за порушення чинного законодавства про працю уповноважена особа Управління Держпраці наклала на підприємця штраф у розмірі понад 125 тисяч гривень.

Нагадуємо, що залучати працівника до виконання виробничих завдань потрібно на умовах трудового договору.

Джерело: Управління Держпраці у Миколаївській області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
114661

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8801

Охорона праці під час простою підприємства

У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
1466

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді