Починаються масові перевірки пожежної безпеки

UA RU
Після нещодавньої пожежі в Одесі Президент України Володимир Зеленський ініціював проведення масштабних перевірок стану протипожежної й техногенної безпеки.

Починаються масові перевірки пожежної безпеки

Скачуйте інструкції з охорони праці та пожежної безпеки

4 грудня 2019 року в Одеському коледжі економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу сталася велика пожежа, яка забрала життя 12 осіб. На наступний день В. Зеленський дав завдання Кабміну спільно з органами місцевої влади у місячний термін провести перевірку стану протипожежної й техногенної безпеки дитячих садочків, шкіл, професійно-технічних закладів і закладів вищої освіти, гуртожитків, закладів охорони здоров’я та соціального захисту населення, державних об’єктів критичної та транспортної інфраструктури. Про це він повідомив у своєму фейсбуку.

Також запланована перевірка всіх посадових осіб, які надають висновки щодо стану пожежної безпеки того чи іншого об’єкта, на предмет халатності, безвідповідальності чи недоброчесності під час виконання ними службових обов’язків.

Крім того, Президент України запропонував:

  • переглянути стан і належну забезпеченість матеріально-технічними та транспортними ресурсами рятувальних підрозділів, служб невідкладного реагування та медицини катастроф;
  • передбачити вдосконалення їхнього технічного оснащення та оновлення сучасними засобами порятунку та комунікацій.

Окремо В. Зеленський закликав бізнес — власників торговельних центрів, кінотеатрів, ресторанів, готелів тощо — бути соціально відповідальними, забезпечити у своїх закладах пожежну безпеку, не чекаючи державних перевірок.

«Давайте будемо відповідальними та вивчимо нарешті отримані страшні уроки заради збереження найціннішого — життя українських громадян», — наголосив він.

Про виконану роботу, актуальні проблеми та пропозиції Президент України попросив доповісти йому до 10 січня 2020 року.

Вебінар ОП

Статті за темою

Усі статті за темою

Добровільна пожежна дружина на підприємстві

З метою залучення працівників до проведення заходів щодо запобігання пожежам та організації їх гасіння на підприємствах можуть створюватись добровільні пожежні дружини. Який порядок їх створення? Як це питання регулюється законодавством?
22675

Хто відповідає за пожежну безпеку на підприємстві

Зі статті ви дізнаєтеся, кого призначити відповідальним за пожежну безпеку на підприємстві, що має знати та вміти така особа, які завдання та функції повинна виконувати особа, відповідальна за пожежну безпеку на підприємстві.
55140

Відповідь на припис пожежників

Завантажте зразок відповіді на припис Державної служби України з надзвичайних ситуацій про усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної безпеки.
7031

Навчання з питань пожежної безпеки

Покращення якості навчання з питань пожежної безпеки є важливим чинником зниження ризиків виникнення та поширення пожеж. Хто саме та яке навчання має проходити — далі у статті.
22749

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді