У Мінсоцполітики оприлюднили для обговорення проєкти таких Законів України:
- Про внесення зміни до розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу України щодо мінімального розміру посадового окладу;
- Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо зміни підходів застосування прожиткового мінімуму при визначенні розмірів заробітної плати та запровадження розміру штрафної ставки та розрахункової одиниці.
У них встановлено принципи визначення мінімального посадового окладу.
Перевіряємо стан охорони праці на підприємстві. Перелік документів
Так, деякі зміни планують внести в КЗпП і окреслити розмір мінімального посадового окладу. Мінімальний посадовий оклад (тарифну ставку) працівників підприємств, установ, закладів та організацій, які фінансують з бюджету, встановлюватимуть у розмірі, не меншому за мінімальний розмір посадового окладу, визначений на 1 січня календарного року для відповідних категорій працівників.
Інші роботодавці мають встановити мінімальний оклад (тарифну ставку) або іншу мінімальну базову величину в системах оплати праці працівників у розмірі, не меншому за 50% мінімальної заробітної плати, що визначена відповідно до закону.
Мінімальний розмір посадового окладу у законі про Державний бюджет України за поданням КМУ затверджуватимуть для таких категорій осіб:
- для працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери;
- для працівників державних органів, органів прокуратури, суддів;
- для військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу.
Джерело: Міністерство соціальної політики України