Як зміниться розмір мінімального посадового окладу

Блок під заголовком новини 1Підпишіться на Telegram-канал Служба охорони праці. Новини! Оперативно й без зайвого шуму інформуємо про важливе

Мінімальний посадовий оклад пропонують визначати по-новому. Тепер він не буде залежати від прожиткового мінімуму. Такі зміни передбачені в законопроєктах, розроблених Мінсоцполітики.

У Мінсоцполітики оприлюднили для обговорення проєкти таких Законів України:

  • Про внесення зміни до розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу України щодо мінімального розміру посадового окладу;
  • Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо зміни підходів застосування прожиткового мінімуму при визначенні розмірів заробітної плати та запровадження розміру штрафної ставки та розрахункової одиниці.

У них встановлено принципи визначення мінімального посадового окладу.

Перевіряємо стан охорони праці на підприємстві. Перелік документів

Так, деякі зміни планують внести в КЗпП і окреслити розмір мінімального посадового окладу. Мінімальний посадовий оклад (тарифну ставку) працівників підприємств, установ, закладів та організацій, які фінансують з бюджету, встановлюватимуть у розмірі, не меншому за мінімальний розмір посадового окладу, визначений на 1 січня календарного року для відповідних категорій працівників.

Інші роботодавці мають встановити мінімальний оклад (тарифну ставку) або іншу мінімальну базову величину в системах оплати праці працівників у розмірі, не меншому за 50% мінімальної заробітної плати, що визначена відповідно до закону.

Мінімальний розмір посадового окладу у законі про Державний бюджет України за поданням КМУ затверджуватимуть для таких категорій осіб:

  • для працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери;
  • для працівників державних органів, органів прокуратури, суддів;
  • для військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу.

Джерело: Міністерство соціальної політики України

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Заохочення працівників до дотримання правил безпеки

Важливим та першочерговим завданням безпеки праці на робочих місцях є формування лідерства вищого керівництва в питаннях безпеки та пріоритетної уваги до цих питань. У такому випадку працівник буде бачити і вірити, що безпека його праці - це одна з ключових цінностей підприємства. Саме це є одним із мотивів безпечної поведінки працівників.
946

Атестація робочих місць за умовами праці: важливі нюанси, які потрібно знати роботодавцеві

Зі статті ви дізнаєтеся, який алгоритм проведення атестації робочих місць за умовами праці, як до неї підготуватися, яку відповідальність нестиме роботодавець, якщо він не провів атестацію, та чи потрібно проводити атестацію під час війни.
64589

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді