Як зміниться розмір мінімального посадового окладу

Мінімальний посадовий оклад пропонують визначати по-новому. Тепер він не буде залежати від прожиткового мінімуму. Такі зміни передбачені в законопроєктах, розроблених Мінсоцполітики.

У Мінсоцполітики оприлюднили для обговорення проєкти таких Законів України:

  • Про внесення зміни до розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу України щодо мінімального розміру посадового окладу;
  • Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо зміни підходів застосування прожиткового мінімуму при визначенні розмірів заробітної плати та запровадження розміру штрафної ставки та розрахункової одиниці.

У них встановлено принципи визначення мінімального посадового окладу.

Перевіряємо стан охорони праці на підприємстві. Перелік документів

Так, деякі зміни планують внести в КЗпП і окреслити розмір мінімального посадового окладу. Мінімальний посадовий оклад (тарифну ставку) працівників підприємств, установ, закладів та організацій, які фінансують з бюджету, встановлюватимуть у розмірі, не меншому за мінімальний розмір посадового окладу, визначений на 1 січня календарного року для відповідних категорій працівників.

Інші роботодавці мають встановити мінімальний оклад (тарифну ставку) або іншу мінімальну базову величину в системах оплати праці працівників у розмірі, не меншому за 50% мінімальної заробітної плати, що визначена відповідно до закону.

Мінімальний розмір посадового окладу у законі про Державний бюджет України за поданням КМУ затверджуватимуть для таких категорій осіб:

  • для працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери;
  • для працівників державних органів, органів прокуратури, суддів;
  • для військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу.

Джерело: Міністерство соціальної політики України

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21339

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14368

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
652

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4845

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді