Як зміниться розмір мінімального посадового окладу

Мінімальний посадовий оклад пропонують визначати по-новому. Тепер він не буде залежати від прожиткового мінімуму. Такі зміни передбачені в законопроєктах, розроблених Мінсоцполітики.

У Мінсоцполітики оприлюднили для обговорення проєкти таких Законів України:

  • Про внесення зміни до розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу України щодо мінімального розміру посадового окладу;
  • Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо зміни підходів застосування прожиткового мінімуму при визначенні розмірів заробітної плати та запровадження розміру штрафної ставки та розрахункової одиниці.

У них встановлено принципи визначення мінімального посадового окладу.

Перевіряємо стан охорони праці на підприємстві. Перелік документів

Так, деякі зміни планують внести в КЗпП і окреслити розмір мінімального посадового окладу. Мінімальний посадовий оклад (тарифну ставку) працівників підприємств, установ, закладів та організацій, які фінансують з бюджету, встановлюватимуть у розмірі, не меншому за мінімальний розмір посадового окладу, визначений на 1 січня календарного року для відповідних категорій працівників.

Інші роботодавці мають встановити мінімальний оклад (тарифну ставку) або іншу мінімальну базову величину в системах оплати праці працівників у розмірі, не меншому за 50% мінімальної заробітної плати, що визначена відповідно до закону.

Мінімальний розмір посадового окладу у законі про Державний бюджет України за поданням КМУ затверджуватимуть для таких категорій осіб:

  • для працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери;
  • для працівників державних органів, органів прокуратури, суддів;
  • для військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу.

Джерело: Міністерство соціальної політики України

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Температурний скринінг працівників: як запровадити

Проведення температурного скринінгу працівників — обов’язкова процедура профілактичних заходів. Як організувати температурний скринінг на підприємстві, хто має контролювати його та як скласти наказ про запровадження температурного скринінгу — відповідає експерт.
36590

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Масове використання генераторів стало новою українською реальністю. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
10103

Охорона праці жінок в Україні

Якими нормами законодавства урегульована охорона праці жінок на підприємстві у мирний та воєнний час? Що потрібно знати про особливості роботи жінок з вантажами, роботу жінок у нічний час, про нюанси працевлаштування та звільнення жінок? Детально про трудові права жінок — у статті.
31746

Інструктажі з пожежної безпеки: види, порядок проведення

Інструктажі з питань пожежної безпеки — один із найбільш ефективних заходів забезпечення пожежної безпеки на підприємстві. Зі статті ви дізнаєтеся про види протипожежних інструктажів, періодичність проведення інструктажів з пожежної безпеки та перевірку набутих знань.
162927

Правила безпеки праці під час виконання робіт у колійному господарстві

У зв'язку з тим, що робота працівників колійного господарства пов'язана з рухом поїздів і маневровою роботою, вона вимагає ретельного виконання правил і технологічних процесів кожного виду робіт.
52

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді