Підприємців Харківщини оштрафовано на суму понад 7 млн грн

Всі штрафи пов’язані з використанням праці нелегальних працівників, яких виявили інспектори праці Головного управління Держпраці у Харківській області під час низки інспекційних відвідувань. У яких сферах штрафи були найвищі?

СкачатиШтрафи за порушення законодавства про працю 2019

Зокрема, у фізичної особи — підприємця та на товаристві з обмеженою відповідальністю, яке здійснює діяльність у сфері торгівлі, виявили 28 неоформлених працівників.

Під час інспекційного відвідування фізичної особи — підприємця, який працює у легкій промисловості, виявили 6 неоформлених працівників.

У двох фізичних осіб — підприємців, які здійснюють діяльність у сфері харчування, виявили 2 неоформлених працівників.

На товаристві з обмеженою відповідальністю, яке займається прибиранням приміщень, було задіяно 3 працівника без офіційного працевлаштування.

На товаристві з обмеженою відповідальністю, яке займається виробництвом молочних продуктів, було задіяно 15 працівників-«нелегалів».

У фізичної особи — підприємця, який ремонтує автомобілі, виявлено 1 робітника, який працює нелегально.

У фізичної особи — підприємця, який займається виробництвом будівельного матеріалу, був задіяний 1 робітник, який працював нелегально.

З якої дати відлічувати 10 днів до перевірки Держпраці

За результатами інспекційних відвідувань, уповноваженими особами Головного управління Держпраці розглянуто справи та винесено постанови щодо накладення штрафних санкцій на загальну суму понад 7 млн грн.

Пам’ятайте!

За порушення трудового законодавства юридичні та фізичні особи — підприємці, які використовують найману працю, будуть нести фінансову відповідальність у таких розмірах:

  1. 100 мінімальних зарплат – 417 300 грн, у разі вчинення роботодавцем перешкоджання при проведенні заходів державного нагляду (контролю) щодо виявлення працівників без належного оформлення.
  2. 30 мінімальних зарплат, за кожного працівника, це 125 190 грн за такі порушення:
  1. 10 мінімальних зарплат, за кожного працівника, це 41 730 грн за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці (наприклад, за не оплату роботи в нічний час, роботу в вихідний або святковий день, надурочну роботу та інші питання оплати праці);
  2. 10 мінімальних зарплат, за кожного працівника, це 41 730 грн (за недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Головні статті у квітні

Підприємців Харківщини оштрафовано на суму понад 7 млн грн
У № 4 "Довідника"Консультації фахівців, корисні поради та пам’ятки, аналіз законодавства
Аптечка на підприємстві: як укомплектувати та зберігати; Атестація робочих місць за умовами праці: складаємо Карту умов праці; Як проводити інструктажі з охорони праці — повторний і позаплановий та інші корисні статті, написані професіоналами.

За інформацією управління Держпраці у Харківській області

Вебінар ОП

Статті за темою

Усі статті за темою

Як організувати адміністративно-громадський контроль за станом охорони праці

Одним із основних видів контролю за станом охорони праці на підприємстві є триступеневий адміністративно-громадський контроль. Хто та як має його організувати? Чи обов’язково всім підприємствам дотримуватись триступеневої схеми контролю, — роз'яснюємо у статті.
20391

Всесвітній день охорони праці

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2024 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
88336

Цивільний захист на підприємстві

Для того, щоб запобігти надзвичайним ситуаціям, ліквідувати їх наслідки та надати допомогу потерпілим, організуйте на підприємстві роботу з цивільного захисту. У статті розповімо, які саме заходи цивільного захисту повинні забезпечити на своїх об’єктах суб’єкти господарювання.
25573

План перевірок Держпраці на 2024 рік

Планові заходи державного нагляду здійснюються відповідно до річних планів, що затверджуються органом державного нагляду. Скачайте План графік перевірок Держпраці на 2024 рік та перевірте, чи є у ньому ваше підприємство.
11773

Планові перевірки Держпраці

Щорічні перевірки Держпраці — привід для хвилювання на багатьох підприємствах. Вони відбуваються згідно з планом, який затверджує відомство. Дізнайтеся більше, як формуються ці плани та які корективи у законодавство внесені у зв'язку з воєнним станом.
108490

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді