Держпраці штрафуватиме по-новому

Профільний комітет рекомендував Верховній Раді прийняти у другому читанні законопроект щодо запобігання надмірному тиску на підприємців. Якщо він набере необхідну кількість голосів, буде вставновлено новий механізм застосування штрафних санкцій Держпраці.

Комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення рекомендував ВР прийняти у другому читанні законопроект № 6489 про запобігання надмірного тиску на суб’єктів господарювання заходів державного контролю за дотриманням законодавства про працю та зайнятість населення. Він був прийнятий за основу ще в липні 2017 року.

СкачатиШтрафи за порушення законодавства про працю 2019

Законопроектом передбачене встановлення нового механізму застосування штрафних санкцій Держпраці. Якщо порушення буде виявлене вперше, інспектор видаватиме припис про його усунення без накладення штрафу. У приписі зазначатиметься строк, за який роботодавець повинен буде його усунути. Це має бути не менше 15 робочих днів.

Також планується встановити адміністративну відповідальність за подання безпідставних скарг про порушення роботодавця.

Крім того, законопроектом пропонується визначити граничні строки накладення фінансових санкцій за трудові порушення. Їх мають намір накладати протягом шести місяців з дня виявлення порушень, але не пізніше як через рік з дня їх вчинення.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2024 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
96984

Як організувати адміністративно-громадський контроль за станом охорони праці

Одним із основних видів контролю за станом охорони праці на підприємстві є триступеневий адміністративно-громадський контроль. Хто та як має його організувати? Чи обов’язково всім підприємствам дотримуватись триступеневої схеми контролю, — роз'яснюємо у статті.
21560

Цивільний захист на підприємстві

Для того, щоб запобігти надзвичайним ситуаціям, ліквідувати їх наслідки та надати допомогу потерпілим, організуйте на підприємстві роботу з цивільного захисту. У статті розповімо, які саме заходи цивільного захисту повинні забезпечити на своїх об’єктах суб’єкти господарювання.
26586

План перевірок Держпраці на 2024 рік

Планові заходи державного нагляду здійснюються відповідно до річних планів, що затверджуються органом державного нагляду. Скачайте План графік перевірок Держпраці на 2024 рік та перевірте, чи є у ньому ваше підприємство.
12698

Планові перевірки Держпраці

Щорічні перевірки Держпраці — привід для хвилювання на багатьох підприємствах. Вони відбуваються згідно з планом, який затверджує відомство. Дізнайтеся більше, як формуються ці плани та які корективи у законодавство внесені у зв'язку з воєнним станом.
109236

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді