Профільний комітет рекомендував Верховній Раді прийняти у другому читанні законопроект щодо запобігання надмірному тиску на підприємців. Якщо він набере необхідну кількість голосів, буде вставновлено новий механізм застосування штрафних санкцій Держпраці.
Комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення рекомендував ВР прийняти у другому читанні законопроект № 6489 про запобігання надмірного тиску на суб’єктів господарювання заходів державного контролю за дотриманням законодавства про працю та зайнятість населення. Він був прийнятий за основу ще в липні 2017 року.
СкачатиШтрафи за порушення законодавства про працю 2019 Законопроектом передбачене встановлення нового механізму застосування штрафних санкцій Держпраці. Якщо порушення буде виявлене вперше, інспектор видаватиме припис про його усунення без накладення штрафу. У приписі зазначатиметься строк, за який роботодавець повинен буде його усунути. Це має бути не менше 15 робочих днів.
Також планується встановити адміністративну відповідальність за подання безпідставних скарг про порушення роботодавця.
Крім того, законопроектом пропонується визначити граничні строки накладення фінансових санкцій за трудові порушення. Їх мають намір накладати протягом шести місяців з дня виявлення порушень, але не пізніше як через рік з дня їх вчинення.
Що потрібно знати роботодавцям про залучення працівників до роботи у вихідні та святкові дні під час воєнного стану. Читайте статтю та «озброюйтесь» новим законодавчими нормами.
Щорічні перевірки Держпраці — привід для хвилювання на багатьох підприємствах. Вони відбуваються згідно з планом, який затверджує відомство. Дізнайтеся більше, як формуються ці плани та які корективи у законодавство внесені у зв'язку з воєнним станом.
В умовах війни тисячі підприємств, незважаючи на безпекові ризики, продовжують працювати, оскільки їхня робота є основою економічної стабільності України. Існують певні відмінності в організації роботи в мирний та воєнний час. Про особливості охорони праці під час воєнного стану розповідаємо у статті.
Аудит роботи суб’єкта господарювання проводиться за декількома напрямами, зокрема, оцінюється наявність і повнота документації, стан обладнання і робіт та інше. Дізнайтеся, як провести внутрішній аудит охорони праці.
За результатами інспекційного відвідування інспектор складе акт, а якщо виявить порушення законодавства про працю — припис про їх усунення. Як надати відповідь на припис про усунення порушень інспектора праці? Скористайтеся підготовленим нашим експертом зразком відповіді як орієнтиром.