Восьмигодинний робочий день напередодні свята є надурочною роботою

Підприємця оштрафували за неоплату надурочних робіт працівникам, які напередодні 8-го березня відпрацювали восьмигодинну норму без скорочення на одну годину. Верховний Суд підтвердив правомірність накладення значного штрафу за неоплату надурочних робіт.

Підприємець оскаржив постанову Держпраці про накладення на нього штрафу в розмірі 111 690 грн за порушення ст. 106 Кодексу законів про працю (далі – КЗпП) у частині недотримання мінімальних гарантій в оплаті праці. Під час перевірки встановлено, що в день перед Восьмим березня троє працівників відпрацювали восьмигодинну норму робочого часу без скорочення на одну годину. Також встановлено, що з ними не було проведено розрахунків за надурочну роботу.

Місцевий суд відмовив у задоволенні позову та визнав постанову правомірною.

Відповідно до ч. 1 ст. 53 КЗпП напередодні святкових і неробочих днів тривалість роботи скорочується на одну годину. Роботи, що проводяться без такого скорочення, є надурочними.

СкачатиШтрафи за порушення законодавства про працю 2019

Суд підтвердив правомірність накладення штрафу, вказавши, що відповідно до абз. 4 ч. 2 ст. 265 КЗпП у випадку недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці роботодавці несуть відповідальність у вигляді штрафу у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

Відповідальність за порушення законодавства про охорону праці Дізнайтеся, що робити інженеру з охорони праці, якщо керівник не реагує на його приписи

Наразі триває апеляційне провадження по цій справі.

Відповідну постанову у справі № 445/1011/17 ВС виніс 07.11.2018

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Цивільний захист на підприємстві

Для того, щоб запобігти надзвичайним ситуаціям, ліквідувати їх наслідки та надати допомогу потерпілим, організуйте на підприємстві роботу з цивільного захисту. У статті розповімо, які саме заходи цивільного захисту повинні забезпечити на своїх об’єктах суб’єкти господарювання.
25323

План перевірок Держпраці на 2024 рік

Планові заходи державного нагляду здійснюються відповідно до річних планів, що затверджуються органом державного нагляду. Скачайте План графік перевірок Держпраці на 2024 рік та перевірте, чи є у ньому ваше підприємство.
11532

Планові перевірки Держпраці

Щорічні перевірки Держпраці — привід для хвилювання на багатьох підприємствах. Вони відбуваються згідно з планом, який затверджує відомство. Дізнайтеся більше, як формуються ці плани та які корективи у законодавство внесені у зв'язку з воєнним станом.
108414

Дотримуємось правил пожежної безпеки під час зимових свят

Наближаються різдвяні та новорічні свята, на багатьох підприємствах встановлюють новорічні ялинки та прикрашають приміщення. Водночас варто не забувати про правила пожежної безпеки під час зимових свят. Про те, яких заходів вжити, — далі у статті.
3971

Які штрафи передбачені за порушення правил пожежної безпеки

Порушникам вимог пожежної безпеки слід готуватися до відповідальності за свої дії. Про те, які саме штрафи за порушення вимог пожежної безпеки передбачені у чинному законодавстві в 2024 році, — далі.
24509

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді