Підприємця оштрафували за неоплату надурочних робіт працівникам, які напередодні 8-го березня відпрацювали восьмигодинну норму без скорочення на одну годину. Верховний Суд підтвердив правомірність накладення значного штрафу за неоплату надурочних робіт.
Підприємець оскаржив постанову Держпраці про накладення на нього штрафу в розмірі 111 690 грн за порушення ст. 106 Кодексу законів про працю (далі – КЗпП) у частині недотримання мінімальних гарантій в оплаті праці. Під час перевірки встановлено, що в день перед Восьмим березня троє працівників відпрацювали восьмигодинну норму робочого часу без скорочення на одну годину. Також встановлено, що з ними не було проведено розрахунків за надурочну роботу.
Місцевий суд відмовив у задоволенні позову та визнав постанову правомірною.
Відповідно до ч. 1 ст. 53 КЗпП напередодні святкових і неробочих днів тривалість роботи скорочується на одну годину. Роботи, що проводяться без такого скорочення, є надурочними.
ПІДПИСАТИСЯ НА НАШ TELEGRAM Суд підтвердив правомірність накладення штрафу, вказавши, що відповідно до абз. 4 ч. 2 ст. 265 КЗпП у випадку недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці роботодавці несуть відповідальність у вигляді штрафу у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.
Дізнайтеся, що робити інженеру з охорони праці, якщо керівник не реагує на його приписи
Наразі триває апеляційне провадження по цій справі.
Відповідну постанову у справі № 445/1011/17 ВС виніс 07.11.2018
Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
Контроль за станом охорони праці на підприємстві є одним із складових елементів системи управління охороною праці підприємства. Контроль спрямований на виявлення відхилень від норм в умовах праці та перевірку виконання працівниками своїх обов’язків у сфері охорони праці. Дізнайтеся, які бувають основні види контролю за станом охорони праці на підприємстві, з якою періодичністю їх проводять, та якими документами супроводжується контроль.
Для підвищення рівня правової свідомості громадян та стимулювання правомірної поведінки працівників і роботодавців у сфері безпеки праці передбачена відповідальність за порушення законодавства про охорону праці.
В Україні проголошено рівність між чоловіками та жінками у їхньому праві на працю та винагороду за неї. Утім закон обмежує, а подекуди й забороняє роботу жінок у нічний час. Детальніше про обмеження праці жінок на роботах у нічний час та відповідальність за їх недотримання — у статті.
Планові заходи державного нагляду здійснюються відповідно до річних планів, що затверджуються органом державного нагляду. Завантажте План графік перевірок Держпраці на 2025 рік та перевірте, чи є у ньому ваше підприємство.