МОН розробило проект договору для часткового навчання студентів на виробництві

Головна мета проекту договору — глибше залучити роботодавців до співпраці з закладами професійної освіти, більше зацікавити їх у розвитку дуальної освіти.

СкачатиТиповий договір про здобуття професійної (професійно-технічної) освіти за дуальною формою

Дуальна освіта — це коли учень близько 30% часу отримує теоретичні знання з професії у закладі освіти. Решту часу він проводить на реальному виробництві, де отримує можливість працювати на сучасному обладнанні, навчитись корпоративній етиці тощо.

Трудовий договір при проходженні виробничої практики Вас також може зацікавити стаття Охорона праці жінок та молоді

Передбачено, що типовий договір, розроблений МОН, має укладатися між учнем, роботодавцем та закладом професійної світи для максимальної наближеності змісту начання до потреб роботодавців та підвищення рівня працевлаштування студентів.

Це — тристоронній документ, який дасть змогу організувати навчання не лише в навчальному закладі, а й на виробництві. При цьому роботодавець у межах договору може домовитися з учнем, що той працюватиме певний період часу після навчання на його виробництві.

Як зазначають урядовці, сьогодні керівники підприємств не особливо зацікавлені в розвитку дуальної освіти. Типовий договір про здобуття профосвіти за дуальною формою навчання слугуватиме виправленню такої ситуації. Підписавши його, учень не тільки отримає вищий рівень освіти, а також зобов’яжеться відпрацювати певний час після випуску на виробництві, де здійснювалось навчання.

СкачатиДокументи з ОП у навчальному закладі

Типовий договір враховує права та обов’язки трьох сторін процесу здобуття освіти за дуальною формою: закладу освіти, суб’єкта господарювання та здобувача освіти. Ним передбачено розширення обов’язків і прав роботодавців. Це зокрема:

  • участь у розробці освітніх програм;
  • стимулювання здобувачів освіти;
  • виплата грошової винагороди здобувачу освіти за виконану під час навчання роботу тощо.

При цьому здобувач освіти зобов’язаний пройти оплачуване стажування чи відпрацювати на підприємстві після закінчення навчання, що дасть змогу максимально наблизити зміст професійної (професійно-технічної) освіти до потреб роботодавців і підвищить рівень працевлаштування випускників закладів.

Зверніть увагу!

Дуальна форма здобуття освіти зможе бути безоплатною або оплачуваною.

Трудовий договір при проходженні виробничої практики Ознайомтеся з думкою експерта щодо трудових відносин молодих працівників, зокрема неповнолітніх, можна у статті Охорона праці молодих працівників: як не порушити законодавство

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Чи мають працівники право не працювати під час повітряної тривоги

Чи оплачується робота під час повітряної тривоги? Який штраф за роботу під час повітряної тривоги? Які дії працівників під час повітряної тривоги? Відповіді на ці питання та все про те, як створити безпечні умови праці під час повітряної тривоги – у статті.
96

Порядок затвердження програм навчання та інструктажів з питань пожежної безпеки

Які обов’язки для керівників підприємств та осіб, котрі проводять навчання, передбачені документом? Та як за новим порядком проводити інструктажі з пожежної безпеки — розкажемо у статті.
5223

Організація навчання працівників з електробезпеки

Які існують форми навчання працівників, котрі обслуговують електроустановки споживачів, якими документами має бути врегульоване таке навчання. Більше про навчання та інструктаж працівників з електробезпеки — у статті.
19097

Розробляємо План роботи служби охорони праці

Для ефективної роботи служба охорони праці розробляє план заходів з охорони праці. Які питання мають бути охоплені в ньому, які заходи та терміни передбачені? Скачайте план роботи служби з охорони праці, підготовлений експертом, та дізнайтеся відповіді на ці та інші актуальні питання.
38454

Вимоги до організації робочого місця працівника з охорони праці

Організація робочого місця працівника з охорони праці є важливим аспектом забезпечення безпеки на робочому місці. Що таке робоче місце та робоча зона? Як має виглядати безпечне робоче місце? Чи є санітарно-гігієнічні вимоги до робочого місця? Якою має бути площа робочого місця на одного працівника? Відповіді на ці питання та все про вимоги до організації робочого місця – у статті.
192

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді