МОН розробило проект договору для часткового навчання студентів на виробництві

Головна мета проекту договору — глибше залучити роботодавців до співпраці з закладами професійної освіти, більше зацікавити їх у розвитку дуальної освіти.

СкачатиТиповий договір про здобуття професійної (професійно-технічної) освіти за дуальною формою

Дуальна освіта — це коли учень близько 30% часу отримує теоретичні знання з професії у закладі освіти. Решту часу він проводить на реальному виробництві, де отримує можливість працювати на сучасному обладнанні, навчитись корпоративній етиці тощо.

Трудовий договір при проходженні виробничої практики Вас також може зацікавити стаття Охорона праці жінок та молоді

Передбачено, що типовий договір, розроблений МОН, має укладатися між учнем, роботодавцем та закладом професійної світи для максимальної наближеності змісту начання до потреб роботодавців та підвищення рівня працевлаштування студентів.

Це — тристоронній документ, який дасть змогу організувати навчання не лише в навчальному закладі, а й на виробництві. При цьому роботодавець у межах договору може домовитися з учнем, що той працюватиме певний період часу після навчання на його виробництві.

Як зазначають урядовці, сьогодні керівники підприємств не особливо зацікавлені в розвитку дуальної освіти. Типовий договір про здобуття профосвіти за дуальною формою навчання слугуватиме виправленню такої ситуації. Підписавши його, учень не тільки отримає вищий рівень освіти, а також зобов’яжеться відпрацювати певний час після випуску на виробництві, де здійснювалось навчання.

СкачатиДокументи з ОП у навчальному закладі

Типовий договір враховує права та обов’язки трьох сторін процесу здобуття освіти за дуальною формою: закладу освіти, суб’єкта господарювання та здобувача освіти. Ним передбачено розширення обов’язків і прав роботодавців. Це зокрема:

  • участь у розробці освітніх програм;
  • стимулювання здобувачів освіти;
  • виплата грошової винагороди здобувачу освіти за виконану під час навчання роботу тощо.

При цьому здобувач освіти зобов’язаний пройти оплачуване стажування чи відпрацювати на підприємстві після закінчення навчання, що дасть змогу максимально наблизити зміст професійної (професійно-технічної) освіти до потреб роботодавців і підвищить рівень працевлаштування випускників закладів.

Зверніть увагу!

Дуальна форма здобуття освіти зможе бути безоплатною або оплачуваною.

Трудовий договір при проходженні виробничої практики Ознайомтеся з думкою експерта щодо трудових відносин молодих працівників, зокрема неповнолітніх, можна у статті Охорона праці молодих працівників: як не порушити законодавство

Вебінар ОП

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2024 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
88336

Вимоги безпеки до робочого місця водія

Кожний водій до початку роботи має переконатися у безпечному стані свого робочого місця. Дізнайтеся, яким вимогам безпеки має відповідати робоче місце водія.
7728

Заходи із підготовки підприємства до роботи у весняно-літній період

Шкідливі й небезпечні фактори виробництва, ризики на робочих місцях у теплий та холодний період року різні. Тому завчасно розробіть на підприємстві заходи, що допоможуть підготуватися до роботи у весняно-літній період.
1805

Як захистити працівників від переохолодження

Які негативні наслідки може мати вплив низьких температур та хто в зоні ризику, як надати домедичну допомогу при переохолодженні та відмороженні, що допоможе захистити працівників від переохолодження? Відповіді на ці та інші актуальні питання — у статті.
4884

Цивільний захист на підприємстві

Для того, щоб запобігти надзвичайним ситуаціям, ліквідувати їх наслідки та надати допомогу потерпілим, організуйте на підприємстві роботу з цивільного захисту. У статті розповімо, які саме заходи цивільного захисту повинні забезпечити на своїх об’єктах суб’єкти господарювання.
25573

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді