Штрафом більше 1,2 млн грн закінчилася перевірка для будівельного підприємства Чернігівщини

За неналежне оформлення 13 працівників будівельної галузі підприємцю доведеться сплатити штраф у 1 млн 248 тис гривень

Фахівці Управління Держпраці та СБУ в Чернігівській області провели спільну перевірку підприємства будівельної галузі щодо порушення законодавства про працю та незаконного використання праці найманих працівників без належного оформлення трудових відносин.

Головні державні інспектори встановили, що 13 працівників з грудня 2015 року до січня 2016 року та з серпня 2016 року до лютого 2017 року працювали на об’єктах підприємства без офіційного оформлення трудових відносин:

  • не внесено записи до трудових книжок цих осіб;
  • не велися табелі обліку робочого часу.

Відповідно, суб’єкт господарювання не повідомив ДФС про прийняття їх на роботу.

На підприємство було накладено штрафні санкції, передбачені частиною 2 ст. 265 КЗпП, у розмірі 30 мінімальних заробітних плат (96 000 гривень) щодо кожного неоформленого працівника.

Поданий суб’єктом господарювання позов до суду щодо оскарження постанови Управління Держпраці у Чернігівській області про накладення фінансових санкцій Чернігівський окружний адміністративний суд залишив без задоволення.

Суб’єкт господарювання має сплатити 1 млн 248 тис гривень.

Джерело: офіційний портал Держпраці

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

План комплексних перевірок

Комплексну перевірку суб’єктів господарювання проводять, якщо одне і те саме підприємство потрапляє в річний план перевірок двох або більше інспекцій. Більше про комплексні перевірки підприємств — у статті.
91026

Які штрафи передбачені за порушення вимог законодавства про працю

За порушення вимог трудового законодавства роботодавці несуть відповідальність у вигляді штрафу, який стягується у кратному розмірі мінімальної заробітної плати. Детальніше про штрафи за порушення законодавства про працю у 2024 році — в аналітичній статті від нашого експерта.
45550

Журнал реєстрації перевірок

Для того, щоб не допустити несанкціонованих перевірок, на підприємстві заводять Журнал реєстрації заходів державного нагляду (контролю). Ведення його — добровільне. Скачайте бланк Журналу реєстрації перевірок установленого зразка, щоб бути готовим до приходу контролерів.
49348

Аудит охорони праці

Аудит роботи суб’єкта господарювання проводиться за декількома напрямами, зокрема, оцінюється наявність і повнота документації, стан обладнання і робіт та ін. Дізнайтеся, як провести внутрішній аудит охорони праці.
16106