За неналежне оформлення 13 працівників будівельної галузі підприємцю доведеться сплатити штраф у 1 млн 248 тис гривень
Фахівці Управління Держпраці та СБУ в Чернігівській області провели спільну перевірку підприємства будівельної галузі щодо порушення законодавства про працю та незаконного використання праці найманих працівників без належного оформлення трудових відносин.
Головні державні інспектори встановили, що 13 працівників з грудня 2015 року до січня 2016 року та з серпня 2016 року до лютого 2017 року працювали на об’єктах підприємства без офіційного оформлення трудових відносин:
- не внесено записи до трудових книжок цих осіб;
- не велися табелі обліку робочого часу.
Відповідно, суб’єкт господарювання не повідомив ДФС про прийняття їх на роботу.
На підприємство було накладено штрафні санкції, передбачені частиною 2 ст. 265 КЗпП, у розмірі 30 мінімальних заробітних плат (96 000 гривень) щодо кожного неоформленого працівника.
Поданий суб’єктом господарювання позов до суду щодо оскарження постанови Управління Держпраці у Чернігівській області про накладення фінансових санкцій Чернігівський окружний адміністративний суд залишив без задоволення.
Суб’єкт господарювання має сплатити 1 млн 248 тис гривень.
Джерело: офіційний портал Держпраці
Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
Контроль за станом охорони праці на підприємстві є одним із складових елементів системи управління охороною праці підприємства. Контроль спрямований на виявлення відхилень від норм в умовах праці та перевірку виконання працівниками своїх обов’язків у сфері охорони праці. Дізнайтеся, які бувають основні види контролю за станом охорони праці на підприємстві, з якою періодичністю їх проводять, та якими документами супроводжується контроль.
Для підвищення рівня правової свідомості громадян та стимулювання правомірної поведінки працівників і роботодавців у сфері безпеки праці передбачена відповідальність за порушення законодавства про охорону праці.
В Україні проголошено рівність між чоловіками та жінками у їхньому праві на працю та винагороду за неї. Утім закон обмежує, а подекуди й забороняє роботу жінок у нічний час. Детальніше про обмеження праці жінок на роботах у нічний час та відповідальність за їх недотримання — у статті.
Планові заходи державного нагляду здійснюються відповідно до річних планів, що затверджуються органом державного нагляду. Завантажте План графік перевірок Держпраці на 2025 рік та перевірте, чи є у ньому ваше підприємство.