Уряд вніс зміни до Порядку перерахунку пенсій

Постановою КМУ від 12.07.2017 № 486 внесено зміни до Порядку перерахунку пенсій відповідно до частини другої статті 42 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою КМУ від 30.10.2013 № 795 «Деякі питання реалізації частини другої статті 42 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»

Нова редакція містить наступну інформацію

Перерахунку підлягають пенсії, призначені за зверненнями, які надійшли по 31 грудня року, що передує року, в якому проводиться перерахунок.

Перерахунку підлягають пенсії, обчислені відповідно до:

  • ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»;
  • ЗУ «Про наукову і науково-технічну діяльність»;
  • ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»;
  • ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» — особам із числа військовослужбовців строкової служби та членам їх сімей;
  • постанови КМУ від 23.11.2011 № 1210 «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Коефіцієнт збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачені страхові внески (К), та дата проведення перерахунку визначаються щороку в межах бюджету Пенсійного фонду України КМУ за такою формулою:

  • К = Кз × відсоток збільшення (відсоток збільшення не може бути меншим 20 відсотків показника зростання середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачені страхові внески, порівняно з попереднім роком),
  • де Кз — показник зростання середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачені страхові внески, порівняно з попереднім роком, що визначається за такою формулою:

Кз = Псзп (1) : Псзп (2) – 1,

  • де Псзп (1) — показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачені страхові внески, який враховується в році проведення перерахунку пенсії;
  • Псзп (2) — показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачені страхові внески, який враховується в році, що передує року проведення перерахунку пенсії.

Перерахунок пенсії проводиться шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачені страхові внески та який відповідно до законодавства врахований для обчислення пенсії, на коефіцієнт збільшення.

Кожен наступний перерахунок у зв’язку із збільшенням показника середньої заробітної плати (доходу), з якої сплачені страхові внески, проводиться з урахуванням збільшеного у попередніх роках показника середньої заробітної плати (доходу), з якої сплачені страхові внески.

Перерахунку не підлягають пенсії, призначені або переведені вперше з пенсії по інвалідності на пенсію за віком на умовах, визначених абзацом третім частини третьої статті 45 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», за зверненнями, які надійшли з 1 січня поточного року, в якому проводиться перерахунок.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
114666

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8804

Охорона праці під час простою підприємства

У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
1467

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді