Штраф у 288 000 грн загрожує керівнику підприємства Херсонщини за використання найманої праці без відповідного оформлення

Держпраці повідомляє, що під час позапланової перевірки ПрАТ ім. Покришева (Голопристанський р-н) інспектори ГУ Держпраці у Херсонській обл. виявили факт використання найманої праці без відповідного оформлення.

Зокрема, на підприємстві з 3-ма найманими працівниками укладено договори про надання послуг з охорони майна, які мають всі ознаки трудових відносин.

За договором Виконавцю доручено здійснювати охорону майна Замовника (під майном розуміються багаторічні насадження та матеріальні цінності), визначено конкретний час початку і закінчення щоденної роботи: з 8.00 ранку до 8.00 ранку наступного дня. Також на цих працівників велись табелі обліку робочого часу та відомості нарахування заробітної плати.

Трудові відносини між робітниками та роботодавцем не були оформлені відповідно до вимог ч. 3 ст. 24 КЗпПУ: не видано відповідний наказ та не повідомлено територіальний орган ДФС про прийняття їх на роботу.

За результатами перевірки винесено приписи на усунення виявлених порушень, оформлено адміністративний протокол.

Вирішується питання про накладення штрафних санкцій. Таке порушення передбачає штраф у 30-кратному розмірі мінімальної зарплати за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення. Троє неоформлених працівників можуть обійтися роботодавцю у 288 000 грн.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2024 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
98141

Як організувати адміністративно-громадський контроль за станом охорони праці

Одним із основних видів контролю за станом охорони праці на підприємстві є триступеневий адміністративно-громадський контроль. Хто та як має його організувати? Чи обов’язково всім підприємствам дотримуватись триступеневої схеми контролю, — роз'яснюємо у статті.
21634

Цивільний захист на підприємстві

Для того, щоб запобігти надзвичайним ситуаціям, ліквідувати їх наслідки та надати допомогу потерпілим, організуйте на підприємстві роботу з цивільного захисту. У статті розповімо, які саме заходи цивільного захисту повинні забезпечити на своїх об’єктах суб’єкти господарювання.
26660

План перевірок Держпраці на 2024 рік

Планові заходи державного нагляду здійснюються відповідно до річних планів, що затверджуються органом державного нагляду. Скачайте План графік перевірок Держпраці на 2024 рік та перевірте, чи є у ньому ваше підприємство.
12725

Планові перевірки Держпраці

Щорічні перевірки Держпраці — привід для хвилювання на багатьох підприємствах. Вони відбуваються згідно з планом, який затверджує відомство. Дізнайтеся більше, як формуються ці плани та які корективи у законодавство внесені у зв'язку з воєнним станом.
109249

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді