Держпраці повідомляє, що під час позапланової перевірки ПрАТ ім. Покришева (Голопристанський р-н) інспектори ГУ Держпраці у Херсонській обл. виявили факт використання найманої праці без відповідного оформлення.
Зокрема, на підприємстві з 3-ма найманими працівниками укладено договори про надання послуг з охорони майна, які мають всі ознаки трудових відносин.
За договором Виконавцю доручено здійснювати охорону майна Замовника (під майном розуміються багаторічні насадження та матеріальні цінності), визначено конкретний час початку і закінчення щоденної роботи: з 8.00 ранку до 8.00 ранку наступного дня. Також на цих працівників велись табелі обліку робочого часу та відомості нарахування заробітної плати.
Трудові відносини між робітниками та роботодавцем не були оформлені відповідно до вимог ч. 3 ст. 24 КЗпПУ: не видано відповідний наказ та не повідомлено територіальний орган ДФС про прийняття їх на роботу.
За результатами перевірки винесено приписи на усунення виявлених порушень, оформлено адміністративний протокол.
Вирішується питання про накладення штрафних санкцій. Таке порушення передбачає штраф у 30-кратному розмірі мінімальної зарплати за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення. Троє неоформлених працівників можуть обійтися роботодавцю у 288 000 грн.
Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
Контроль за станом охорони праці на підприємстві є одним із складових елементів системи управління охороною праці підприємства. Контроль спрямований на виявлення відхилень від норм в умовах праці та перевірку виконання працівниками своїх обов’язків у сфері охорони праці. Дізнайтеся, які бувають основні види контролю за станом охорони праці на підприємстві, з якою періодичністю їх проводять, та якими документами супроводжується контроль.
Для підвищення рівня правової свідомості громадян та стимулювання правомірної поведінки працівників і роботодавців у сфері безпеки праці передбачена відповідальність за порушення законодавства про охорону праці.
В Україні проголошено рівність між чоловіками та жінками у їхньому праві на працю та винагороду за неї. Утім закон обмежує, а подекуди й забороняє роботу жінок у нічний час. Детальніше про обмеження праці жінок на роботах у нічний час та відповідальність за їх недотримання — у статті.
Планові заходи державного нагляду здійснюються відповідно до річних планів, що затверджуються органом державного нагляду. Завантажте План графік перевірок Держпраці на 2025 рік та перевірте, чи є у ньому ваше підприємство.