Хто винен у нещасному випадку, який стався у лютому з водієм лісовоза на Житомирщині, з’ясувала комісія Держпраці

Комісія, яка була створена управлінням Держпраці у Житомирській області, завершила спеціальне розслідування нещасного випадку з тяжким наслідком і можливою інвалідністю, що стався з водієм державного підприємства «Баранівське лісомисливське господарство».

Про це повідомила прес-служба Управління Держпраці у Житомирській області.

«7 лютого 2017 року, під час навантаження лісовозного автомобіля комлева частина хлиста (прикоренева частина стовбура дерева) раптово почала падати з лісовоза. Побачивши це, водій лісництва почав відходити, однак перечипився і впав. Стовбур сосни вдарив працівника в груди, після чого скотився на підкладки під хлисти, спружинив та наніс повторний удар. Потерпілий отримав множинні переломи кісток грудної клітини, ребер, хребта, а також чисельні забої внутрішніх органів. Він госпіталізований і перебуває у стабільно важкому стані.

Комісією встановлено, що в момент настання нещасного випадку водій перебував у небезпечній зоні можливого розкочування лісоматеріалів, а майстер підприємства не здійснював у достатній мірі контроль за дотриманням потерпілим вимог безпеки при завантаженні лісопродуції. Крім того водій, в порушення вимог законодавчих і нормативно-правових актів з охорони праці, без проходження щорічного спеціального навчання, був допущений начальником транспортного цеху до виконання робіт підвищеної небезпеки, а саме до вантажно-розвантажувальних робіт за допомогою машин та механізмів. Також, ДП «Баранівське ЛМГ» виконувало роботи підвищеної небезпеки, зокрема транспортування лісу, без отримання в органах Держпраці необхідних, для здійснення цих робіт, дозвільних документів.

Комісія дійшла висновку, що даний нещасний випадок стався під час виконання потерпілим трудових обов’язків, на території і за режимом роботи підприємства, він визнається таким, що пов’язаний з виробництвом і береться на облік ДП «Баранівське лісомисливське господарство». На потерпілого складається акт про нещасний випадок, пов’язаний з виробництвом. За результатами розслідування, визначено 4 особи, дія або бездіянність яких призвели до настання нещасного випадку, один з яких директор лісгоспу. Управлінням Держпраці у Житомирській області вже запропоновано ряд заходів щодо усунення причин настання нещасного випадку», - йдеться у повідомленні.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Розслідування пожеж

В яких нормативних актах встановлено порядок розслідування пожеж, як здійснюється облік пожеж та визначаються матеріальні збитки від них — розповідаємо у статті.
11521

Журнал реєстрації аварій

Усі аварії, які сталися на виробництві, мають реєструються у журналі реєстрації аварій. Скачайте бланк такого журналу.
2609

Які послуги можуть отримати потерпілі на виробництві

Законодавець передбачив право потерпілих унаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання на отримання соціальних послуг. Розповідаємо, про які саме послуги йдеться та який порядок їх надання.
584

Розслідування аварій на об’єктах підвищеної небезпеки

Діє новий Порядок розслідування аварій на об’єктах підвищеної небезпеки. Дізнайтеся, як створити комісію з розслідування аварії на об’єктах підвищеної небезпеки та про її обов'язки, а також скачайте Акт розслідування обставин та причин аварії.
1164

Основні причини виробничого травматизму в Україні

Знаючи про найчастіші причини нещасних випадків, простіше організовувати систему профілактики виробничого травматизму, встановити контроль за тими ділянками робіт та параметрами виробничого середовища, які є підстави вважати найбільш травмонебезпечними.
39130