Навчання працівників, що виконують роботи на дахах будівель

609
Автор

Шевчук Леонід

викладач охорони праці навчально-курсового комбінату «Професіонал-Фаст», Фастів

Запитання

Працівники, що мають виконувати роботи на дахах будівель, пройшли навчання згідно з Правилами охорони праці під час виконання робіт на висоті (НПАОП 0.00-1.15-07). Але СОП підприємства-замовника наполягає на тому, що їх треба навчити за пунктом 99 Переліку робіт з підвищеною небезпекою (НПАОП 0.00-8.24-05). Згідно з яким НПАОП мають пройти навчання працівники, які виконують роботи на дахах будівель?

Відповідь

Працівники, яких залучають до робіт підвищеної небезпеки та таких, де є потреба в професійному доборі, повинні щорічно проходити спеціальне навчання і перевірку знань із питань охорони праці. Так зобов’язує стаття 18 Закону про охорону праці.

Навчання працівників, що виконують роботи на дахах будівель

Як очищати покрівлю будівель узимку безпечно

Працівники, яких залучають до робіт на дахах будівель, мають пройти навчання і перевірку знань не за програмою НПАОП 0.00-1.15-07, а за програмою спеціального навчання «Роботи з ремонту, фарбування, очистки від снігу та пилу дахів будівель за відсутності огорож» відповідно до пункту 99 НПАОП 0.00-8.24-05. Ця програма має базуватися на вимогах НПАОП 0.00-1.15-07 і відповідних інструкцій з охорони праці суб’єкта господарювання.

У протоколі з перевірки знань і в посвідченнях працівників має бути запис про проходження спеціального навчання і перевірки знань безпечних методів роботи з ремонту, фарбування, очистки від снігу та пилу дахів будівель за відсутності огорож.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

План-графік навчання з охорони праці у 2024 році

На підприємстві необхідно скласти план-графік проведення навчання та перевірки знань з питань охорони праці. План-графік навчання з охорони праці доцільно розробити напередодні нового календарного року. Які вимоги до форми цього документа — дізнайтеся зі статті.
52162

Наказ про створення комісії з перевірки знань з питань охорони праці

Наказ про створення комісії з перевірки знань з питань охорони праці допоможе призначити членів комісії з перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві та визначити їхні обов'язки. Скачайте приклад наказу про створення комісії, розроблений експертом.
17102

Навчання з охорони праці для прикордонників

Одним із напрямів щодо забезпечення здорових та безпечних умов праці на робочому місці є організація належного рівня навчання працівників з питань охорони праці. Зі статті ви дізнаєтеся про особливості навчання з охорони праці для прикордонників
217

Як створити комісію з перевірки знань з охорони праці на підприємстві

Хто входить до складу комісії з перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві, які в неї повноваження, якими нормативними документами урегульована робота комісії — відповіді у статті.
12107

Навчання з охорони праці

Одне із завдань служби охорони праці підприємства — провести навчання з охорони праці та перевірку знань за його результатами. Дізнайтеся про принципи організації та види навчання з питань охорони праці, а також скачайте готові зразки необхідних документів.
86144