Ідентифікація об’єктів підвищеної небезпеки в разі оренди

781
Автор

Рожков Анатолій

експерт з питань пожежної та техногенної безпеки, Київ

Запитання

На автомобільній газонаповнювальній компресорній станції є двоє орендарів. Один орендує майно в частині реалізації скрапленого газу, інший — стисненого газу. Ідентифікацію ОПН, декларацію і ПЛАС раніше робив власник. Хто повинен тепер робити (переглядати) ідентифікацію ОПН, декларацію і ПЛАС: орендарі чи власник?

Відповідь

На всіх суб’єктів господарювання, у власності або користуванні яких є об’єкти, де можуть використовувати або виготовляти, переробляти, зберігати чи транспортувати небезпечні речовини, а також на всіх суб’єктів господарювання, які мають намір будувати потенційно небезпечні об’єкти, поширюється дія Порядку ідентифікації та обліку об’єктів підвищеної небезпеки, затвердженого постановою КМУ від 11.07.2002 № 956 (далі — Порядок). Підстава — пункт 1 Порядку.

Ідентифікація об’єктів підвищеної небезпеки у разі оренди

Перелік машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки

Отже, проводити ідентифікацію тощо мають у цьому випадку орендарі (кожен у своїй частині), у користуванні яких знаходиться об’єкт і обладнання, якщо інше не передбачають договори оренди, — тоді, можливо, власник.

Якщо власник не повністю передав об’єкт в оренду і там є призначений ним загальний керівник, візьміть до уваги вимоги пункту 3 розділу І Правил техногенної безпеки, затверджених наказом МВС від 05.11.2018 № 879. Він визначає: якщо обов’язки орендаря об’єкта щодо забезпечення техногенної безпеки на об’єкті не обумовлювалися договором, забезпечення техногенної безпеки покладається на керівника об’єкта.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Вимоги безпеки під час робіт на висоті

Роботи на висоті — це роботи з підвищеною небезпекою, які потребують обов’язкових заходів безпеки. Наша стаття допоможе організувати роботи на висоті безпечно, правильно оформити наряд-допуск, провести інструктажі працівникам, уникнути помилок при виборі засобів захисту.
79936

Журнал реєстрації нарядів допусків на виконання робіт з підвищеною небезпекою

Роботодавець зобов’язаний вести журнал реєстрації нарядів-допусків на проведення робіт з підвищеною небезпекою. У статті ви знайдете інформацію про ведення такого журналу та зможете скачати відповідну форму.
4187

Перевезення небезпечних вантажів

Небезпечні вантажі становлять потенційну загрозу для людини й навколишнього середовища. У статті ви знайдете відповіді на такі питання: що таке небезпечний вантаж, чим укомплектувати транспортні засоби, що перевозять такий вантаж, які документи оформити та які вимоги до виробничого персоналу
11129

Наряд-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки

Що таке наряд-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки? Хто його видає і коли він потрібен? Яку форму бланка обрати та як правильно оформити? Відповіді на ці та інші питання — у статті. А також скачуйте розроблений експертом бланк наряду допуску.
112826