Ідентифікація об’єктів підвищеної небезпеки в разі оренди

1282
Автор
експерт із питань пожежної та техногенної безпеки, Київ

Запитання

На автомобільній газонаповнювальній компресорній станції є двоє орендарів. Один орендує майно в частині реалізації скрапленого газу, інший — стисненого газу. Ідентифікацію ОПН, декларацію і ПЛАС раніше робив власник. Хто повинен тепер робити (переглядати) ідентифікацію ОПН, декларацію і ПЛАС: орендарі чи власник?

Відповідь

На всіх суб’єктів господарювання, у власності або користуванні яких є об’єкти, де можуть використовувати або виготовляти, переробляти, зберігати чи транспортувати небезпечні речовини, а також на всіх суб’єктів господарювання, які мають намір будувати потенційно небезпечні об’єкти, поширюється дія Порядку ідентифікації та обліку об’єктів підвищеної небезпеки, затвердженого постановою КМУ від 11.07.2002 № 956 (далі — Порядок). Підстава — пункт 1 Порядку.

Ідентифікація об’єктів підвищеної небезпеки у разі оренди

Перелік машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки

Отже, проводити ідентифікацію тощо мають у цьому випадку орендарі (кожен у своїй частині), у користуванні яких знаходиться об’єкт і обладнання, якщо інше не передбачають договори оренди, — тоді, можливо, власник.

Якщо власник не повністю передав об’єкт в оренду і там є призначений ним загальний керівник, візьміть до уваги вимоги пункту 3 розділу І Правил техногенної безпеки, затверджених наказом МВС від 05.11.2018 № 879. Він визначає: якщо обов’язки орендаря об’єкта щодо забезпечення техногенної безпеки на об’єкті не обумовлювалися договором, забезпечення техногенної безпеки покладається на керівника об’єкта.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Затверджуємо Перелік робіт з підвищеною небезпекою

На будь-якому підприємстві, діяльність якого передбачає виконання небезпечних робіт, потрібно затвердити перелік робіт з підвищеною небезпекою. Якою нормативною базою при цьому користуватися — дізнайтеся у статті.
25537

Правила технічної експлуатації електроустановок споживачів

Правила технічної експлуатації електроустановок споживачів (ПТЕЕС) встановлюють основні організаційні й технічні вимоги до експлуатації електроустановок та електрообладнання споживачів і направлені на забезпечення надійної, безпечної та раціональної експлуатації електроустановок.
73551

Аварія на виробництві

Аварія на підприємстві: порядок дій при виникненні аварії, процедура розслідування аварії, утворення комісії з розслідування, строки розслідування аварій та інша важлива інформація.
29339

Наряд-допуск на виконання вогневих робіт

В яких випадках потрібно оформлювати наряд-допуск на виконання тимчасових вогневих робіт, хто розробляє такий документ? Відповіді на ці питання ви знайдете у статті, а також зможете скачати бланк наряду-допуску на виконання вогневих робіт.
25737

Зразок Положення про виконання робіт підвищеної небезпеки

Під час виконання робіт із підвищеною небезпекою необхідно оформлювати відповідний наряд-допуск. У статті наводимо зразок Положення про застосування нарядів-допусків на виконання робіт підвищеної небезпеки. Адаптуйте для свого підприємства
9917