Ідентифікація об’єктів підвищеної небезпеки в разі оренди

1142
Автор
експерт з питань пожежної та техногенної безпеки, Київ

Запитання

На автомобільній газонаповнювальній компресорній станції є двоє орендарів. Один орендує майно в частині реалізації скрапленого газу, інший — стисненого газу. Ідентифікацію ОПН, декларацію і ПЛАС раніше робив власник. Хто повинен тепер робити (переглядати) ідентифікацію ОПН, декларацію і ПЛАС: орендарі чи власник?

Відповідь

На всіх суб’єктів господарювання, у власності або користуванні яких є об’єкти, де можуть використовувати або виготовляти, переробляти, зберігати чи транспортувати небезпечні речовини, а також на всіх суб’єктів господарювання, які мають намір будувати потенційно небезпечні об’єкти, поширюється дія Порядку ідентифікації та обліку об’єктів підвищеної небезпеки, затвердженого постановою КМУ від 11.07.2002 № 956 (далі — Порядок). Підстава — пункт 1 Порядку.

Ідентифікація об’єктів підвищеної небезпеки у разі оренди

Перелік машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки

Отже, проводити ідентифікацію тощо мають у цьому випадку орендарі (кожен у своїй частині), у користуванні яких знаходиться об’єкт і обладнання, якщо інше не передбачають договори оренди, — тоді, можливо, власник.

Якщо власник не повністю передав об’єкт в оренду і там є призначений ним загальний керівник, візьміть до уваги вимоги пункту 3 розділу І Правил техногенної безпеки, затверджених наказом МВС від 05.11.2018 № 879. Він визначає: якщо обов’язки орендаря об’єкта щодо забезпечення техногенної безпеки на об’єкті не обумовлювалися договором, забезпечення техногенної безпеки покладається на керівника об’єкта.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14315

Лісосічні роботи: організація безпечних умов праці

Як організувати безпечне проведення лісосічних робіт, за яких погодних умов дозволено проводити такі роботи та якими знаками безпеки позначати місця їх виконання. Про все це, а також про основні причини травмування працівників лісової галузі та про профілактику нещасних випадків — далі у статті.
11719

Як експлуатувати газові балони

Безпечна експлуатація газових балонів залежить від багатьох чинників. У статті розповімо, як заповнювати, транспортувати та зберігати, як проводити техогляд, як навантажувати та розвантажувати балони з газами.
23065

Робота при низьких температурах повітря

Робота при низьких температурах повітря може бути небезпечною для здоров'я працівників. Низькі температури можуть призвести до переохолодження, обмороження та інших захворювань. Норми роботи при низькій температурі та яка допустима температура на робочому місці, читайте у статті.
293

План локалізації і ліквідації аварій для об’єктів підвищеної небезпеки

Суб’єкти господарської діяльності мають розробляти і затверджувати план локалізації і ліквідації аварій для кожного об’єкта підвищеної небезпеки, який вони експлуатують або планують експлуатувати. У статті ви знайдете зразок такого плану.
31289