Ідентифікація об’єктів підвищеної небезпеки в разі оренди

1412
Автор
експерт із питань пожежної та техногенної безпеки, Київ

Запитання

На автомобільній газонаповнювальній компресорній станції є двоє орендарів. Один орендує майно в частині реалізації скрапленого газу, інший — стисненого газу. Ідентифікацію ОПН, декларацію і ПЛАС раніше робив власник. Хто повинен тепер робити (переглядати) ідентифікацію ОПН, декларацію і ПЛАС: орендарі чи власник?

Відповідь

На всіх суб’єктів господарювання, у власності або користуванні яких є об’єкти, де можуть використовувати або виготовляти, переробляти, зберігати чи транспортувати небезпечні речовини, а також на всіх суб’єктів господарювання, які мають намір будувати потенційно небезпечні об’єкти, поширюється дія Порядку ідентифікації та обліку об’єктів підвищеної небезпеки, затвердженого постановою КМУ від 11.07.2002 № 956 (далі — Порядок). Підстава — пункт 1 Порядку.

Ідентифікація об’єктів підвищеної небезпеки у разі оренди

Перелік машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки

Отже, проводити ідентифікацію тощо мають у цьому випадку орендарі (кожен у своїй частині), у користуванні яких знаходиться об’єкт і обладнання, якщо інше не передбачають договори оренди, — тоді, можливо, власник.

Якщо власник не повністю передав об’єкт в оренду і там є призначений ним загальний керівник, візьміть до уваги вимоги пункту 3 розділу І Правил техногенної безпеки, затверджених наказом МВС від 05.11.2018 № 879. Він визначає: якщо обов’язки орендаря об’єкта щодо забезпечення техногенної безпеки на об’єкті не обумовлювалися договором, забезпечення техногенної безпеки покладається на керівника об’єкта.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Наряд-допуск на виконання робіт з підйомником

Роботи з підйомником, на виконання яких потрібен наряд-допуск, визначені у законодавстві. Однак роботодавець може розширити перелік таких робіт та затвердити його відповідним наказом. У статті розповімо, в яких випадках наряд-допуск на виконання робіт з підйомником обов'язковий і як правильно його заповнювати.
14617

Акт про нещасний випадок, пов'язаний з виробництвом

Акт розслідування нещасного випадку за формою Н-1 допоможе оформити факт нещасного випадку на підприємстві. Як заповнювати форму акта Н-1, які дані потрібно вказати, скільки років зберігати документ, яким органам надіслати — далі у статті.
142098

Перевезення небезпечних вантажів

Небезпечні вантажі становлять потенційну загрозу для людини й навколишнього середовища. У статті ви знайдете відповіді на такі питання: що таке небезпечний вантаж, чим укомплектувати транспортні засоби, що перевозять такий вантаж, які документи оформити та які вимоги до виробничого персоналу
14921

Основні знаки пожежної безпеки на підприємстві

Існують певні вимоги до знаків безпеки і захисту здоров’я працівників на робочих місцях. Вони стосуються не лише їх змісту, а й способу оформлення та розміщення. Дізнайтеся, який вигляд повинні мати знаки пожежної безпеки, що використовуються на підприємстві та як їх використовувати.
38389