Доплати за роботу у шкідливих та важких умовах в медзакладах
Запитання
Як працівникам закладів охорони здоров’я та молодшому медперсоналу встановити доплати за роботу у важких і шкідливих умовах?
Відповідь
Мінсоцполітики у листі «Про установлення доплат молодшому медичному персоналу» від 09.09.2009 № 540/13/84-09 надало роз’яснення щодо встановлення доплат молодшому медичному персоналу за роботу з дезінфікувальними засобами та у важких і шкідливих умовах.
Роботу відносять до виду робіт зі шкідливими умовами праці за результатами атестації робочих місць за умовами праці, проведеної відповідно до Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою КМУ від 01.08.1992 № 442 (далі — Порядок).
Згідно з вимогами пункту 4 Порядку розроблені Методичні рекомендації рекомендації для проведення атестації робочих місць за умовами праці, затверджені постановою Мінсоцполітики від 01.09.1992 № 41, які визначають організацію роботи з проведення атестації робочих місць, оцінку умов праці та реалізацію прав працівників на пільги й компенсації залежно від шкідливих і небезпечних виробничих факторів.
Результати атестації використовують для розроблення заходів щодо покращення умов праці та оздоровлення працівників і під час визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах, пільг і компенсацій за рахунок підприємств, установ та організацій.
Доплати у розмірі до 12% посадового окладу передбачені вимогами підпункту 3.4.5 наказу Мінсоцполітики та МОЗ «Про впорядкування умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення» від 05.10.2005 № 308/519 (далі — Наказ) і додатком 6 до зазначеного наказу. Доплати встановлюють працівникам у зв’язку зі шкідливими умовами праці на підставі атестації робочих місць.
Так, згідно з додатком 6 до Наказу визначений перелік робіт із важкими і шкідливими умовами праці, на яких установлюється доплата в розмірі до 12% тарифної ставки робітникам закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення.