Поділ відпустки та відкликання з неї працівника

1067

Запитання

Протягом якого часу працівникові можна надати невикористану частину відпустки?

Відповідь

На прохання працівника щорічну відпустку можна поділити на частини будь-якої тривалості. Проте — за умови, що основна (безперервна) її частина становитиме не менш ніж 14 календарних днів.

Як можна поділити відпустку

Зазвичай невикористану частину щорічної відпустки працівнику надають до кінця робочого року. Втім, це може відбутися й потім, але не пізніше 12 місяців після закінчення того робочого року, за який надається відпустка.

Переривати відпустку та відкликати з неї працівника можна лише у виняткових ситуаціях за згодою працівника. Наприклад, так можна вчинити для відвернення стихійного лиха, виробничої аварії або ж негайного усунення їх наслідків, для відвернення нещасних випадків, простою, загибелі або псування майна підприємства та в інших випадках, передбачених законодавством. У разі відкликання працівника з відпустки його працю оплачують з урахуванням тієї суми, що була нарахована на оплату невикористаної частини відпустки.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Перенесення робочих днів

Щороку Кабмін видає розпорядження про перенесення робочих днів. Через військовий стан в Україні діють інші норми законодавства. Дізнайтеся, більше про них зі статті.
33133

Як правильно залучати працівників до надурочних робіт

Перш ніж навантажити працівників додатковою роботою, потрібно звіритися із законодавством, яке визначає порядок застосування надурочних робіт. Що змінилося під час воєнного стану — дізнайтеся зі статті.
16466

Тривалість робочого часу

Тривалість робочого часу - це гарантія того, що працівник не буде вимушений працювати надмірно, що може призвести до перевтоми, зниження працездатності та погіршення стану здоров'я. Яка максимальна тривалість робочого часу? Чи змінилась тривалість робочого часу під час військового стану? Відповіді на ці та інші питання, пов’язані з балансом робочого часу, — у статті.
50210