НПАОП для підрядників у металургії

531

Запитання

Чи поширюється дія нормативно-правових актів з охорони праці на підрядні організації, які здійснюють ведення технологічних процесів на металургійних підприємствах і у виробничих цехах?

Відповідь

Законодавство зобов'язує роботодавця створити в кожному структурному підрозділі на робочому місці умови праці, які відповідають нормативно-правовим актам, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці.

Покажчик нормативно-правових актів з охорони праці

Крім того, на підприємстві мають своєчасно розробляти і затверджувати положення, інструкції, інші акти з охорони праці, що діють у межах підприємства та встановлюють правила виконання робіт і поведінки працівників на території підприємства, у виробничих приміщеннях, на будівельних майданчиках, робочих місцях відповідно до нормативно-правових актів з охорони праці.

Роботодавець має безоплатно забезпечувати працівників НПАОП та актами підприємства з охорони праці та здійснювати контроль за додержанням технологічних процесів, правил поводження з машинами, механізмами, устаткуванням та іншими засобами виробництва, використанням засобів колективного та індивідуального захисту, виконанням робіт відповідно до вимог з охорони праці.

За порушення усіх зазначених вимог роботодавець несе безпосередню відповідальність.

Правила охорони праці в металургійній промисловості (затверджені наказом Держгірпромнагляду від 22.12.2008 № 289) та Правила охорони праці в прокатному виробництві підприємств металургійного комплексу (затверджені наказом Держгірпромнагляду від 27.07.2009 № 118) поширюють свою дію на всіх суб’єктів господарювання, які здійснюють ведення технологічних процесів, експлуатацію, обслуговування й ремонт устаткування у прокатному виробництві і виконують проєктування, будівництво, реконструкцію, виготовлення, монтаж, налагодження, ремонт, обстеження, технічне діагностування та експлуатацію устаткування на металургійних підприємствах і у виробничих цехах незалежно від форм власності.

Тож, враховуючи вимоги чинного законодавства, дія нормативно-правових актів з охорони праці поширюється на всіх суб’єктів господарювання, незалежно від форм власності. Це стосується і підрядних організацій, які здійснюють ведення технологічних процесів.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Особливості утримання прибудинкової території взимку

Яких заходів повинен вжити роботодавець, щоб утримувати взимку прибудинкові території в належному стані? Якими нормативними актами керуватися? Дізнайтеся більше про те, які підготуватися до холодної пори року.
1484

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
59266

Яким має бути режим праці та відпочинку водіїв на підприємстві

Робота, пов’язана з керуванням транспортними засобами, вимагає підвищеної концентрації уваги, що часто призводить до надмірного емоційного та нервового напруження. Тому так важливо правильно урегулювати робочий час та час відпочинку водіїв.
40976