Внесення нових засобів виробництва до декларації про провадження господарської діяльності

673
Автор
експерт з охорони праці

Запитання

Чи можна вносити зміни, доповнення до декларації про провадження господарської діяльності, якщо на підприємстві почали використовувати нове обладнання або види робіт, що підлягають декларуванню?

Відповідь

Декларацією про провадження господарської діяльності (далі — декларація) суб’єкт господарювання повідомляє дозвільний орган про свою відповідність вимогам законодавства до певного виду господарської діяльності, зокрема матеріально-технічної бази. На її підставі він набуває права проваджувати заявлений вид господарської діяльності та несе передбачену законом відповідальність. Підстава — стаття 1 Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» від 06.09.2005 № 2806‑IV. Чинне законодавство не регламентує кількість декларацій.

Яка документація СОП має бути на підприємстві

Якщо змінилися відомості або суб’єкт господарювання виявив помилки в поданій декларації, він подає оновлену декларацію протягом п’яти робочих днів із дня настання таких змін або з дня подання декларації в разі виявлення помилки. Посадові особи територіального органу Держпраці протягом п’яти робочих днів із дня отримання оновленої декларації вносять зміни до реєстру. Таку процедуру визначає пункт 21 Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого постановою КМУ від 26.10.2011 № 1107.

Перелік засобів виробництва на початку виробничої діяльності на об’єкті може не збігатися з переліком засобів виробництва під час виробничої діяльності. Тому й зазначені в декларації відомості щодо засобів виробництва можуть не збігатися з тими, що використовують на об’єкті на поточний момент.

Щоб запобігти збільшенню кількості оформлюваних суб’єктом господарювання декларацій та трактуванню органом контролю наданих документів як «недостовірні відомості», можна рекомендувати зазначати всі наявні засоби виробництва, що використовує суб’єкт господарювання на об’єкті виробництва.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Звіт про умови праці, пільги та компенсації за роботу зі шкідливими умовами праці за формою № 1‑ПВ

Один раз на два роки юридичні особи зобов’язані звітувати про умови праці, пільги та компенсації за роботу зі шкідливими умовами праці за формою № 1-ПВ. Актуальний бланк ви можете скачати у статті.
44591

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8604

Протокол засідання комісії з перевірки знань з питань охорони праці

Результат перевірки знань з питань охорони праці працівників, яких допускають до виконання робіт з підвищеною небезпекою, та робіт, де є потреба у професійному доборі, оформлюють протоколом засідання комісії з перевірки знань з питань охорони праці. Встигніть скачати чинний документ.
37532

Покажчик НПАОП

Роботодавець зобов’язаний створити на робочому місці умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці. Чинні нормативні акти ви знайдете в Покажчику нормативно-правових актів з охорони праці. Для зручності використовуйте сервіс для роботи.
109872