Хто заповнює Карту умов праці

2208

Запитання

Чи повинні лабораторії гігієни праці, що здійснюють заміри небезпечних факторів, самі повністю заповнювати Карти умов праці?

Відповідь

Карта умов праціСкачати бланк


Як проводити атестацію робочих місць за умовами праці (далі — атестація), визначають:

  • Порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці, затверджений постановою КМУ від 01.08.1992 № 442 (далі — Порядок № 442);
  • Методичні рекомендації щодо проведення атестації робочих місць за умовами праці, затверджені постановою Мінпраці від 01.09.1992 № 41 (далі — Методичні рекомендації).

У наказі про проведення атестації, який видає керівник підприємства, затверджують склад атестаційної комісії — голова, секретар, члени комісії — і встановлюють їхні повноваження.

Наказом також визначають взаємодію підприємства з лабораторією, яка проводитиме гігієнічні дослідження факторів виробничого середовища та трудового процесу.

Як організувати проведення атестації робочих місць за умовами праці

Коли обиратимете лабораторію, пам’ятайте, що вона має бути атестована Держпраці та МОЗ.

Атестована лабораторія:

  • проводить гігієнічну оцінку умов і характеру праці відповідно до Державних санітарних норм та правил «Гігієнічна класифікація праці за показниками шкідливості та небезпечності факторів виробничого середовища, важкості та напруженості трудового процесу», затверджених наказом МОЗ від 08.04.2014 № 248; проводить гігієнічні дослідження факторів виробничого середовища й трудового процесу;
  • оформлює результати досліджень факторів виробничого середовища й трудового процесу відповідно до форм протоколів досліджень та вимірювань (дод. 7—17 Порядку атестації лабораторій на проведення гігієнічних досліджень факторів виробничого середовища і трудового процесу, затвердженого наказом Мінсоцполітики та МОЗ від 29.05.2018 № 784/1012 (далі — Порядок № 784/1012).

Підстава — пункт 11 Порядку № 784/1012.

Що має робити атестаційна комісія підприємства, визначає пункт 2.3 Методичних рекомендацій. Зокрема, атестаційна комісія складає Карту умов праці на кожне враховане робоче місце або групу аналогічних робочих місць.

✍ Як правильно скласти Карту умов праці

До Карти умов праці вносять дані з протоколів гігієнічних досліджень.

Щоб належно оформити Карту умов праці, атестаційна комісія має перевірити, чи правильно лабораторія склала протоколи гігієнічних досліджень, а саме, чи:

  • відповідають протоколи формам, затвердженим Порядком № 784/1012;
  • правильно заповнено усі пункти протоколів;
  • заповнено у протоколах розділ «Висновок»;
  • наявні усі підписи осіб та печатки.

Отже, обов’язок лабораторії — достовірно та якісно оформити протоколи гігієнічних досліджень факторів виробничого середовища й трудового процесу. А заповнити Карту умов праці має атестаційна комісія.

Карта умов праці є документом, що узагальнює результати атестації. У ній:

  • вказують сумарну кількість шкідливих або небезпечних факторів із кожного рівня відхилення від нормативу;
  • надають гігієнічну оцінку умов праці, що визначає, до якого класу та якого рівня відносять умови й характер праці на робочому місці;
  • оцінюють стан технічного та організаційного рівня робочого місця;
  • визначають пільги та компенсації працівникам за роботу зі шкідливими умовами праці;
  • розробляють заходи, щоб поліпшити умови праці.

Карту умов праці підписують усі члени атестаційної комісії. З її змістом ознайомлюють під підпис працівників, зайнятих на відповідному робочому місці.

Не зайвим буде нагадати, що за своєчасне та якісне проведення атестації відповідає керівник підприємства (п. 4 Порядку № 442).

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Які переліки має скласти атестаційна комісія

За роботу в несприятливих умовах працівникам надають пільги і компенсації. Їх призначають на підставі переліків, що складають на підприємстві за результатами атестації робочих місць за умовами праці. Які саме переліки за результатами атестації скласти, як правильно їх оформити. Розповідаємо далі.
9519

Атестація робочих місць за умовами праці: важливі нюанси, які потрібно знати роботодавцеві

Зі статті ви дізнаєтеся, який алгоритм проведення атестації робочих місць за умовами праці, як до неї підготуватися, яку відповідальність нестиме роботодавець, якщо він не провів атестацію, та чи потрібно проводити атестацію під час війни.
47222

Протокол засідання атестаційної комісії

Кожне засідання атестаційної комісії оформлюють відповідними протоколами. Щоб зекономити свій час, скачайте наведені у статті зразки протоколів та скористайтеся ними, коли проводитимете на підприємстві атестацію робочих місць.
14794

Наказ про результати атестації робочих місць

За результатами атестації робочих місць за умовами праці видається наказ про її результати. Скачайте готовий зразок наказу про результати атестації робочих місць та за потреби адаптуйте його до особливостей вашого підприємства.
22408