Працевлаштування на посаду вантажника особи з інвалідністю

881

Запитання

Чи можна найняти на посаду вантажника особу з інвалідністю?

Відповідь

Встановлення трудових прав та гарантій особам з інвалідністю регулюється Конвенцією про права осіб з інвалідністю, Кодексом законів про працю України, законами України «Про відпустки», «Про охорону праці», «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» та «Про реабілітацію інвалідів в Україні».

Онлайн-калькулятор розрахунку квоти осіб з інвалідністю

Підприємства, які використовують працю осіб з інвалідністю, зобов’язані створювати для них умови праці з урахуванням рекомендацій медико-соціальної експертної комісії та індивідуальних програм реабілітації, а також вживати додаткових заходів безпеки праці, що відповідають специфічним особливостям цієї категорії працівників (ст. 12 Закону України «Про охорону праці»). В іншому разі, якщо рекомендації МСЕК не будуть виконані, стан здоров'я працівника з інвалідністю може погіршитися. Відповідальність за це нестиме роботодавець.

У випадках, передбачених законодавством, роботодавець зобов’язаний організувати навчання, перекваліфікацію і працевлаштування осіб з інвалідністю відповідно до медичних рекомендацій, встановити на їх прохання неповний робочий день або неповний робочий тиждень та створити пільгові умови праці.

У разі застосування праці осіб з інвалідністю роботодавець зобов’язаний враховувати рекомендації МСЕК, оскільки, відповідно до п.п.8 п.11 Положення про медико-соціальну експертизу, затвердженого постановою КМУ від 03.12.2009 № 1317, міські, міжрайонні, районні комісії разом із лікувально-профілактичними закладами, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності, профспілковими органами аналізують умови праці з метою виявлення факторів, що мають негативний вплив на здоров’я і працездатність працівників, а також визначають умови та види діяльності, робіт і професій для хворих та осіб з інвалідністю.

З інвалідністю — за комп’ютер: чи проводити атестацію робочого місця

Таким чином, розглядаючи питання можливості роботи особи з інвалідністю на посаді вантажника, слід звернутися до МСЕК, яка встановила інвалідність та надала трудові рекомендації.

Зауважимо, під час прийняття на роботу осіб з інвалідністю відповідно до рекомендацій МСЕК роботодавці не мають права встановлювати для них випробування.

Джерело: Управління Держпраці у Рівненській області

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Організовуємо охорону праці в осінньо-зимовий період

Підготовку до зимового періоду розпочинати заздалегідь. Особливо важливо при цьому врахувати досвід минулого року, який виявився для більшості підприємств надзвичайно складним через постійні обстріли енергетичної інфраструктури. Більше про охорону праці в осінньо-зимовий період — у статті.
13343

Інженер з охорони праці за сумісництвом

У законодавстві чітко вказано, в який випадках інженер з охорони праці за сумісництвом працювати може, а в яких — ні. Також потрібно розрізняти поняття «сумісництво» та «суміщення». Як не порушити законодавство — далі у статті.
22102

Завдання та обов'язки служби охорони праці підприємства

Служба охорони праці контролює стан безпеки та гігієни праці на підприємстві. Зі статті ви дізнаєтеся, коли потрібно створювати СОП, якою має бути її чисельність, а також про права та обов'язки служби охорони праці.
57182

Призначення відповідального за теплове господарство

Як правильно призначити відповідального за теплове господарство? Які вимоги до персоналу та що необхідно знати для безпечної експлуатації теплових установок і мереж? У статті розглянуто ключові аспекти, правила та рекомендації щодо організації теплового господарства на підприємстві.
155

Яким має бути режим праці та відпочинку водіїв на підприємстві

Робота, пов’язана з керуванням транспортними засобами, вимагає підвищеної концентрації уваги, що часто призводить до надмірного емоційного та нервового напруження. Тому так важливо правильно урегулювати робочий час та час відпочинку водіїв.
47337