Працевлаштування на посаду вантажника особи з інвалідністю

929

Запитання

Чи можна найняти на посаду вантажника особу з інвалідністю?

Відповідь

Встановлення трудових прав та гарантій особам з інвалідністю регулюється Конвенцією про права осіб з інвалідністю, Кодексом законів про працю України, законами України «Про відпустки», «Про охорону праці», «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» та «Про реабілітацію інвалідів в Україні».

Онлайн-калькулятор розрахунку квоти осіб з інвалідністю

Підприємства, які використовують працю осіб з інвалідністю, зобов’язані створювати для них умови праці з урахуванням рекомендацій медико-соціальної експертної комісії та індивідуальних програм реабілітації, а також вживати додаткових заходів безпеки праці, що відповідають специфічним особливостям цієї категорії працівників (ст. 12 Закону України «Про охорону праці»). В іншому разі, якщо рекомендації МСЕК не будуть виконані, стан здоров'я працівника з інвалідністю може погіршитися. Відповідальність за це нестиме роботодавець.

У випадках, передбачених законодавством, роботодавець зобов’язаний організувати навчання, перекваліфікацію і працевлаштування осіб з інвалідністю відповідно до медичних рекомендацій, встановити на їх прохання неповний робочий день або неповний робочий тиждень та створити пільгові умови праці.

У разі застосування праці осіб з інвалідністю роботодавець зобов’язаний враховувати рекомендації МСЕК, оскільки, відповідно до п.п.8 п.11 Положення про медико-соціальну експертизу, затвердженого постановою КМУ від 03.12.2009 № 1317, міські, міжрайонні, районні комісії разом із лікувально-профілактичними закладами, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності, профспілковими органами аналізують умови праці з метою виявлення факторів, що мають негативний вплив на здоров’я і працездатність працівників, а також визначають умови та види діяльності, робіт і професій для хворих та осіб з інвалідністю.

З інвалідністю — за комп’ютер: чи проводити атестацію робочого місця

Таким чином, розглядаючи питання можливості роботи особи з інвалідністю на посаді вантажника, слід звернутися до МСЕК, яка встановила інвалідність та надала трудові рекомендації.

Зауважимо, під час прийняття на роботу осіб з інвалідністю відповідно до рекомендацій МСЕК роботодавці не мають права встановлювати для них випробування.

Джерело: Управління Держпраці у Рівненській області

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14317

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
619

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4836