Поновлення працівниці, яка повідомила про вагітність після звільнення

672

Запитання

Чи зобов'язаний роботодавець повернути на роботу працівницю, яка звільнилася, але потім заявила про вагітність?

Відповідь

Згідно зі статтею 235 Кодексу законів про працю України підставою для поновлення працівника на роботі є його звільнення без законних підстав. Отже, поновити на роботі працівницю можна, тільки якщо вона звільнена незаконно, з порушенням процедури або за межами підстав, передбачених законом, або за відсутності підстав для звільнення.

Вступний інструктаж для працівника, якого поновили після звільнення

Для встановлення достовірності підпису на заяві про звільнення потрібно звернутися до компетентних органів, які наділені повноваженнями проводити експертизу документів на встановлення їх достовірності.

Зауважимо, роботодавець не може бути ініціатором звільнення вагітної працівниці (ч. 3 ст. 184 Кодексу законів про працю України). Винятком є лише випадки повної ліквідації підприємства, установи чи організації. У цьому разі допускається звільнення з обов’язковим працевлаштуванням. Розрив у часі між звільненням і працевлаштуванням не допускається.

Обов’язкове працевлаштування вагітних жінок здійснюється у випадках їх звільнення після закінчення строкового трудового договору. На період працевлаштування за жінкою зберігається середня заробітна плата, але не більше трьох місяців з дня закінчення строкового трудового договору.

Джерело: Управління Держпраці у Рівненській області

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Як запобігти отруєнню пестицидами

Якщо не дотримуватися певних вимог при роботі з пестицидами, отруєння ними неминуче. Пестициди можуть потрапляти в організм людини не тільки через дихальні шляхи, а й через шкіру, слизові оболонки очей, через травний канал. Як запобігти отруєнню пестицидами — розповідає експерт
2985

Експлуатуємо атракціонну техніку безпечно

Перед початком роботи атракціонних комплексів потрібно впевнитись у справності обладнання та компетентності персоналу щодо попередження нещасних випадків. Стаття допоможе розібратися, як організувати монтаж, техогляд і безпечну експлуатацію атракціонів, які дозвільні документи оформити, зокрема під час воєнного стану, і як забезпечити безпеку відвідувачів
2194

Охорона праці і температурний режим у медичному закладі

Охорона праці в медичних закладах починається з вимог до мікроклімату. Зі статті ви дізнаєтеся, які саме вимоги до охорони праці та температурного режиму в медичному закладі передбачені законодавством.
13958

Охорона праці при роботі з комп'ютером

Охорона праці при роботі з ПК: вимоги до облаштування приміщення при роботі з комп'ютером, санітарні норми освітлення, параметри мікроклімату, допустимий рівень вібрації та звукового шуму. Соціальні та профілактичні засоби захисту працівників, медичні огляди, перерви на відпочинок.
71194