Право помічника вихователя на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці

5800

Запитання

Чи має право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці помічник вихователя?

Відповідь

Так, має.

Тривалість основної щорічної відпустки помічників вихователів закладів дошкільної освіти становить 28 календарних днів (ч. 4 ст. 30 Закону України «Про дошкільну освіту» від 11.07.2001 № 2628-III).

Окремі категорії працівників закладів дошкільної освіти (ясел-садків) компенсувального типу, робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним навантаженням, мають право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці тривалістю до 35 календарних днів. Підстава — Список виробництв, робіт, професій і посад працівників, робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров’я, що дає право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці, затверджений постановою КМУ від 17.11.1997№ 1290 (далі — Список; розд. ХVІІ «Охорона здоров’я, освіта та соціальна допомога»).

Щорічні додаткові відпустки: кому та як надають

Підрозділ «Загальні професії медичних працівників закладів та установ охорони здоров’я, соціального захисту населення та освіти» розділу ХVІІ вказаного Списку не передбачає щорічну додаткову відпустку помічнику вихователя.

На умовах, визначених колективним договором, помічнику вихователя можна надати щорічну додаткову відпустку за ненормований робочий день тривалістю до семи календарних днів залежно від часу зайнятості в цих умовах (п. 2 ч. 1 ст. 8 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР).

Список професій і посад, на яких можна застосовувати ненормований робочий день, визначають колективним договором (п. 7 Рекомендацій щодо порядку надання працівникам з ненормованим робочим днем щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці, затверджених наказом Мінпраці від 10.10.1997 № 7).

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про надання відпустки без збереження зарплати на час карантину

Надання відпустки за власний рахунок в період карантину через COVID-19 відрізняється від надання такої відпустки за штатних умов. Існує декілька варіантів оформлення наказу, з якими ми вас ознайомимо у статті.
29622