Хто відповідає за видачу працівникам ЗІЗ

1946

Запитання

Чи є нормативний документ, який чітко вказує, хто на підприємстві визначає потребу в спецодязі, спецвзутті та ЗІЗ для складання заявки на наступний рік? Хто відповідає за виписку та правильність ведення особистих карток для видачі спецодягу й інших засобів індивідуального захисту ?

Відповідь


Роботодавець забезпечує приймання і перевірку ЗІЗ, що надходять на підприємство, на їх відповідність вимогам нормативних документів та результатам оцінки. Для цього на підприємстві створюють комісію з представників адміністрації та профспілкової організації підприємства. Якщо профспілки немає, до комісії залучають уповноважену найманими працівниками особу з питань охорони праці. Про це йдеться у пункті 4 розділу ІІІ Мінімальних вимог безпеки і охорони здоров’я при використанні працівниками засобів індивідуального захисту на робочому місці, затверджених наказом Мінсоцполітики від 29.11.2018 № 1804 (НПАОП 0.00-7.17-18). Тобто рішення про потребу в ЗІЗ приймає комісія підприємства.

У визначенні норм безплатної видачі ЗІЗ беруть участь:

  • начальник структурного підрозділу;
  • інженер з охорони праці;
  • головний бухгалтер (бухгалтер).

Оперативний облік видачі ЗІЗ здійснює комірник. Якщо працівник повернув видані ЗІЗ, комірник має поставити підпис про отримання цих засобів в особистій картці обліку спецодягу, спецвзуття та інших ЗІЗ. Підстава — додаток 1 до НПАОП 0.00-7.17-18.

Правильність складання заявок на спецодяг та інші ЗІЗ контролює начальник відділу охорони праці. На це вказує глава 50 підрозділу «Керівники» розділу 1 «Професії керівників, професіоналів, фахівців та технічних службовців» Випуску 1 «Професії працівників, що є загальними для всіх видів економічної діяльності» Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, затвердженого наказом Мінпраці від 29.12.2004 № 336.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Які існують засоби захисту у надзвичайних ситуаціях

Які існують види засобів захисту у надзвичайних ситуаціях, які обов’язки у суб’єктів господарювання щодо забезпечення працівників засобами індивідуального захисту у надзвичайних ситуаціях — розповідає експерт.
19202

Основні засоби захисту від радіації

Організм людини не відчуває іонізуючого випромінювання. Тому для захисту від шкідливого впливу радіоактивних речовин використовують засоби захисту від радіації. Які бувають види засобів індивідуального захисту від радіації — далі в статті.
34313

Як діяти у разі радіаційної небезпеки

Правильні дії у разі радіаційної аварії допоможуть вберегтися від наслідків викиду радіації. Головне – позбутися паніки і бути обізнаним. Наша стаття — вам у поміч.
16924

Визначаємо строк служби протигазових ЗІЗОД

Невміла чи безвідповідальна експлуатація засобів індивідуального захисту органів дихання можуть призвести до погіршення самопочуття працівників та розвитку професійних захворювань органів дихання. Щоб цього не трапилося, важливо не перевищувати строк служби ЗІЗОД.
4429

Види захисних рукавиць

Для захисту працівників від виробничих ризиків існує велика кількість видів захисних рукавиць. Зі статті ви дізнайтесь, які існують види захисних рукавиць за технологією виготовлення та за ступенем тактильної чутливості.
5476