Дозвіл і декларація для навантажувача та зварювальних робіт: потрібні чи ні

3068

Запитання

Чи потрібно підприємству отримувати дозвіл і декларацію на дизельний навантажувач, електронавантажувач ручного керування та на зварювальні роботи на напівавтоматичному апараті з використанням балона зі зварювальним газом?

Відповідь

Вантажно-розвантажувальні роботи за допомогою машин і механізмів та управління самохідним технологічним устаткованням входять до Переліку робіт з підвищеною небезпекою, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці від 26.01.2005 № 15 (п. 101, 109).

Навантажувач належить до технологічних транспортних засобів, що не підлягають експлуатації на дорогах загального користування.

Хто відповідає за утримання засобів виробництва підвищеної небезпеки

Технологічні транспортні засоби входять до Переліку машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, що експлуатуються (застосовуються) на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці. Підстава — пункт 12 додатка 7 до Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого постановою КМУ від 26.10.2011 № 1107 (далі — Порядок № 1107).

Технічний огляд, випробування, експертне обстеження, технічне діагностування, монтаж, демонтаж, налагодження, ремонт, технічне обслуговування, реконструкція технологічних транспортних засобів входять до Переліку видів робіт підвищеної небезпеки, які виконуються на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці. Підстава — пункти 16, 17 додатка 6 до Порядку № 1107.

Порядок № 1107 поширюється на підконтрольні Держпраці технологічні транспортні засоби.

Газонебезпечні роботи та роботи у вибухопожежонебезпечних зонах входять до Переліку видів робіт підвищеної небезпеки, на виконання яких необхідно оформлювати дозвіл від Держпраці. Підстава — пункт 4 додатка 2 до Порядку № 1107.

Зварювальні роботи входять до Переліку видів робіт підвищеної небезпеки, які виконуються на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці. Підстава — пункт 15 додатка 6 до Порядку № 1107.

Чи належать зварювальні роботи до газонебезпечних?

Газонебезпечні роботи — роботи, під час яких є або може бути виділення в робочу зону вибухо- і пожежонебезпечної або шкідливої пари, газів та інших речовин, здатних спричинити вибух, загоряння, в кількостях, що перевищують граничнодопустиму концентрацію, а також роботи за недостатнього вмісту кисню. Про це йдеться у пункті 2.1 розділу ІІ Правил безпеки систем газопостачання, затверджених наказом Міненерговугілля від 15.05.2015 № 285 (НПАОП 0.00-1.76-15).

До газонебезпечних належать роботи, пов’язані з оглядом, очищенням, ремонтом, розгерметизацією технологічного обладнання, комунікацій, зокрема роботи всередині ємностей, під час яких не унеможливлене виділення в робочу зону вибухо- та пожежонебезпечних і шкідливих парів, газів та інших речовин, спроможних спричинити вибух, загоряння, шкідливу дію на організм людини, а також роботи за недостатнього вмісту кисню. На це вказує пункт 1.5 Типової інструкції з організації безпечного проведення газонебезпечних робіт, затвердженої Держгіртехнаглядом СРСР від 20.02.1985 (НПАОП 0.00-5.11-85).

Отже, зварювальні роботи у звичайних умовах праці, зокрема на відкритих територіях, у приміщенні загального призначення, можна проводити на підставі декларації.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14325

Лісосічні роботи: організація безпечних умов праці

Як організувати безпечне проведення лісосічних робіт, за яких погодних умов дозволено проводити такі роботи та якими знаками безпеки позначати місця їх виконання. Про все це, а також про основні причини травмування працівників лісової галузі та про профілактику нещасних випадків — далі у статті.
11725

Як експлуатувати газові балони

Безпечна експлуатація газових балонів залежить від багатьох чинників. У статті розповімо, як заповнювати, транспортувати та зберігати, як проводити техогляд, як навантажувати та розвантажувати балони з газами.
23077

Робота при низьких температурах повітря

Робота при низьких температурах повітря може бути небезпечною для здоров'я працівників. Низькі температури можуть призвести до переохолодження, обмороження та інших захворювань. Норми роботи при низькій температурі та яка допустима температура на робочому місці, читайте у статті.
294

План локалізації і ліквідації аварій для об’єктів підвищеної небезпеки

Суб’єкти господарської діяльності мають розробляти і затверджувати план локалізації і ліквідації аварій для кожного об’єкта підвищеної небезпеки, який вони експлуатують або планують експлуатувати. У статті ви знайдете зразок такого плану.
31312