Дозвіл і декларація для навантажувача та зварювальних робіт: потрібні чи ні

2801

Запитання

Чи потрібно підприємству отримувати дозвіл і декларацію на дизельний навантажувач, електронавантажувач ручного керування та на зварювальні роботи на напівавтоматичному апараті з використанням балона зі зварювальним газом?

Відповідь

Вантажно-розвантажувальні роботи за допомогою машин і механізмів та управління самохідним технологічним устаткованням входять до Переліку робіт з підвищеною небезпекою, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці від 26.01.2005 № 15 (п. 101, 109).

Навантажувач належить до технологічних транспортних засобів, що не підлягають експлуатації на дорогах загального користування.

Хто відповідає за утримання засобів виробництва підвищеної небезпеки

Технологічні транспортні засоби входять до Переліку машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, що експлуатуються (застосовуються) на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці. Підстава — пункт 12 додатка 7 до Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого постановою КМУ від 26.10.2011 № 1107 (далі — Порядок № 1107).

Технічний огляд, випробування, експертне обстеження, технічне діагностування, монтаж, демонтаж, налагодження, ремонт, технічне обслуговування, реконструкція технологічних транспортних засобів входять до Переліку видів робіт підвищеної небезпеки, які виконуються на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці. Підстава — пункти 16, 17 додатка 6 до Порядку № 1107.

Порядок № 1107 поширюється на підконтрольні Держпраці технологічні транспортні засоби.

Газонебезпечні роботи та роботи у вибухопожежонебезпечних зонах входять до Переліку видів робіт підвищеної небезпеки, на виконання яких необхідно оформлювати дозвіл від Держпраці. Підстава — пункт 4 додатка 2 до Порядку № 1107.

Зварювальні роботи входять до Переліку видів робіт підвищеної небезпеки, які виконуються на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці. Підстава — пункт 15 додатка 6 до Порядку № 1107.

Чи належать зварювальні роботи до газонебезпечних?

Газонебезпечні роботи — роботи, під час яких є або може бути виділення в робочу зону вибухо- і пожежонебезпечної або шкідливої пари, газів та інших речовин, здатних спричинити вибух, загоряння, в кількостях, що перевищують граничнодопустиму концентрацію, а також роботи за недостатнього вмісту кисню. Про це йдеться у пункті 2.1 розділу ІІ Правил безпеки систем газопостачання, затверджених наказом Міненерговугілля від 15.05.2015 № 285 (НПАОП 0.00-1.76-15).

До газонебезпечних належать роботи, пов’язані з оглядом, очищенням, ремонтом, розгерметизацією технологічного обладнання, комунікацій, зокрема роботи всередині ємностей, під час яких не унеможливлене виділення в робочу зону вибухо- та пожежонебезпечних і шкідливих парів, газів та інших речовин, спроможних спричинити вибух, загоряння, шкідливу дію на організм людини, а також роботи за недостатнього вмісту кисню. На це вказує пункт 1.5 Типової інструкції з організації безпечного проведення газонебезпечних робіт, затвердженої Держгіртехнаглядом СРСР від 20.02.1985 (НПАОП 0.00-5.11-85).

Отже, зварювальні роботи у звичайних умовах праці, зокрема на відкритих територіях, у приміщенні загального призначення, можна проводити на підставі декларації.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Враховуємо небезпечні та шкідливі виробничі фактори

Вплив небезпечних та шкідливих виробничих факторів на працівників може бути різним залежно від типу фактора, його інтенсивності та тривалості дії. Роботодавець зобов’язаний усунути шкідливі та небезпечні виробничі фактори або мінімізувати їхній вплив до гранично-допустимих значень, встановлених у санітарних нормах, правилах і нормативно-технічній документації. Які вирізняють шкідливі виробничі фактори та засоби захисту від них — далі у статті.
228582

Газонебезпечні роботи

Які роботи належать до газонебезпечних, хто може виконувати такі роботи та коли потрібен наряд-допуск, які вимоги передбачені у законодавстві до виконання газонебезпечних робіт? Читайте статтю та працюйте безпечно!
29461

Вимоги до безпеки праці у будівництві

Охорона праці на будівництві має бути організована таким чином, щоб захистити як робітників, які виконують роботи на об’єкті, так і сторонніх осіб, котрі можуть опинитися біля будівельного майданчика. Держава чітко визначає нормативи та стандарти безпечної роботи, яких слід дотримуватися відповідним суб’єктам господарювання.
22583

Затверджуємо Перелік робіт з підвищеною небезпекою

На будь-якому підприємстві, діяльність якого передбачає виконання небезпечних робіт, потрібно затвердити перелік робіт з підвищеною небезпекою. Якою нормативною базою при цьому користуватися — підкажемо у статті.
16600

Наряд-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки

Що таке наряд-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки? Хто його видає і коли він потрібен? Яку форму бланка обрати та як правильно оформити? Відповіді на ці та інші питання — у статті. А також завантажуйте розроблений експертом бланк наряду допуску.
126575