Дозвіл і декларація для навантажувача та зварювальних робіт: потрібні чи ні

3483

Запитання

Чи потрібно підприємству отримувати дозвіл і декларацію на дизельний навантажувач, електронавантажувач ручного керування та на зварювальні роботи на напівавтоматичному апараті з використанням балона зі зварювальним газом?

Відповідь

Вантажно-розвантажувальні роботи за допомогою машин і механізмів та управління самохідним технологічним устаткованням входять до Переліку робіт з підвищеною небезпекою, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці від 26.01.2005 № 15 (п. 101, 109).

Навантажувач належить до технологічних транспортних засобів, що не підлягають експлуатації на дорогах загального користування.

Хто відповідає за утримання засобів виробництва підвищеної небезпеки

Технологічні транспортні засоби входять до Переліку машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, що експлуатуються (застосовуються) на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці. Підстава — пункт 12 додатка 7 до Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого постановою КМУ від 26.10.2011 № 1107 (далі — Порядок № 1107).

Технічний огляд, випробування, експертне обстеження, технічне діагностування, монтаж, демонтаж, налагодження, ремонт, технічне обслуговування, реконструкція технологічних транспортних засобів входять до Переліку видів робіт підвищеної небезпеки, які виконуються на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці. Підстава — пункти 16, 17 додатка 6 до Порядку № 1107.

Порядок № 1107 поширюється на підконтрольні Держпраці технологічні транспортні засоби.

Газонебезпечні роботи та роботи у вибухопожежонебезпечних зонах входять до Переліку видів робіт підвищеної небезпеки, на виконання яких необхідно оформлювати дозвіл від Держпраці. Підстава — пункт 4 додатка 2 до Порядку № 1107.

Зварювальні роботи входять до Переліку видів робіт підвищеної небезпеки, які виконуються на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці. Підстава — пункт 15 додатка 6 до Порядку № 1107.

Чи належать зварювальні роботи до газонебезпечних?

Газонебезпечні роботи — роботи, під час яких є або може бути виділення в робочу зону вибухо- і пожежонебезпечної або шкідливої пари, газів та інших речовин, здатних спричинити вибух, загоряння, в кількостях, що перевищують граничнодопустиму концентрацію, а також роботи за недостатнього вмісту кисню. Про це йдеться у пункті 2.1 розділу ІІ Правил безпеки систем газопостачання, затверджених наказом Міненерговугілля від 15.05.2015 № 285 (НПАОП 0.00-1.76-15).

До газонебезпечних належать роботи, пов’язані з оглядом, очищенням, ремонтом, розгерметизацією технологічного обладнання, комунікацій, зокрема роботи всередині ємностей, під час яких не унеможливлене виділення в робочу зону вибухо- та пожежонебезпечних і шкідливих парів, газів та інших речовин, спроможних спричинити вибух, загоряння, шкідливу дію на організм людини, а також роботи за недостатнього вмісту кисню. На це вказує пункт 1.5 Типової інструкції з організації безпечного проведення газонебезпечних робіт, затвердженої Держгіртехнаглядом СРСР від 20.02.1985 (НПАОП 0.00-5.11-85).

Отже, зварювальні роботи у звичайних умовах праці, зокрема на відкритих територіях, у приміщенні загального призначення, можна проводити на підставі декларації.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Затверджуємо Перелік робіт з підвищеною небезпекою

На будь-якому підприємстві, діяльність якого передбачає виконання небезпечних робіт, потрібно затвердити перелік робіт з підвищеною небезпекою. Якою нормативною базою при цьому користуватися — дізнайтеся у статті.
25613

Правила технічної експлуатації електроустановок споживачів

Правила технічної експлуатації електроустановок споживачів (ПТЕЕС) встановлюють основні організаційні й технічні вимоги до експлуатації електроустановок та електрообладнання споживачів і направлені на забезпечення надійної, безпечної та раціональної експлуатації електроустановок.
73593

Аварія на виробництві

Аварія на підприємстві: порядок дій при виникненні аварії, процедура розслідування аварії, утворення комісії з розслідування, строки розслідування аварій та інша важлива інформація.
29368

Наряд-допуск на виконання вогневих робіт

В яких випадках потрібно оформлювати наряд-допуск на виконання тимчасових вогневих робіт, хто розробляє такий документ? Відповіді на ці питання ви знайдете у статті, а також зможете скачати бланк наряду-допуску на виконання вогневих робіт.
25768

Зразок Положення про виконання робіт підвищеної небезпеки

Під час виконання робіт із підвищеною небезпекою необхідно оформлювати відповідний наряд-допуск. У статті наводимо зразок Положення про застосування нарядів-допусків на виконання робіт підвищеної небезпеки. Адаптуйте для свого підприємства
9939