Охорона праці під час сільгоспробіт в умовах воєнного стану

Блок під заголовком новини 1Підпишіться на Telegram-канал Служба охорони праці. Новини! Оперативно й без зайвого шуму інформуємо про важливе

Автор
редактор стрічки новин порталу «Служба охорони праці»
8 основних правил безпеки для аграріїв в умовах військових ризиків

Охорона праці під час сільгоспробіт в умовах воєнного стануУ період воєнного стану роботодавці та працівники під час сільськогосподарських робіт повинні дотримуватися вимог до охорони праці та враховувати військові ризики.

Пожежна безпека під час збирання врожаю

Основні правила безпеки:

1. Проведіть інструктажі.

Перед початком робіт працівники повинні пройти первинний, повторний чи позаплановий інструктаж з охорони праці та безпеки в умовах воєнного стану.

2. Враховуйте військову ситуацію.

Заборонено працювати на територіях, що не були розміновані або є потенційно небезпечними. У разі виявлення підозрілих предметів (снарядів, мін тощо) — не торкатись, не переміщати їх і негайно повідомити ДСНС або ЗСУ.

3. Перевірте справність техніки.

Перед виїздом у поле ретельно перевірте техніку. Заборонено використовувати несправні трактори, комбайни, обприскувачі тощо.

4. Забороніть використовувати телефони.

Під час роботи з технікою чи механізмами працівники не повинні користуватися мобільними телефонами — це відволікає від роботи та може призвести до травм.

5. Плануйте робочий час.

За можливості уникайте роботи у темний час доби. Під час оголошення повітряної тривоги припиніть роботи, працівники повинні пройти до укриття.

6. Маркуйте розміновані ділянки.

Обов’язково маркуйте ділянки, де вже працювали сапери або пройшла перевірка на вибухонебезпечні предмети.

7. Подбайте про вогнегасники та аптечки.

Засоби першої допомоги та вогнегасники повинні бути в кожному транспортному засобі.

8. Надавайте психологічну підтримку.

Робота в умовах війни — це додаткове навантаження. Підтримуйте моральний дух працівників. За необхідності звертайтеся по допомогу до фахівців.

Джерело: Держпраці

 

додаток

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Газонебезпечні роботи

Які роботи належать до газонебезпечних, хто може виконувати такі роботи та коли потрібен наряд-допуск, які вимоги передбачені у законодавстві до виконання газонебезпечних робіт? Читайте статтю та працюйте безпечно!
35236

Види вогнегасників

Аби забезпечити пожежну безпеку, кожне підприємство необхідно оснастити вогнегасниками. Зі статті ви дізнаєтеся, які існують види вогнегасників, які особливості вони мають та коли їх застосовувати.
121850

Враховуємо небезпечні та шкідливі виробничі фактори

Вплив небезпечних та шкідливих виробничих факторів на працівників може бути різним залежно від типу фактора, його інтенсивності та тривалості дії. Роботодавець зобов’язаний усунути шкідливі та небезпечні виробничі фактори або мінімізувати їхній вплив до гранично-допустимих значень, встановлених у санітарних нормах, правилах і нормативно-технічній документації. Які вирізняють шкідливі виробничі фактори та засоби захисту від них — далі у статті.
250284

Режим праці влітку у спекотних умовах

Під час спекотної погоди роботодавці зобов’язані забезпечити працівникам безпечні умови праці. Зі статті ви дізнаєтеся, за якої температури дозволено виконувати різні види робіт, як запобігти перегріванню організму, а також знайдете зразки супровідних документів.
54020

Медогляди працівників у 2025 році

Якщо працівники не пройшли обов’язковий медогляд і були допущені до роботи, на роботодавця можуть бути накладені штрафні санкції. Зі статті ви дізнаєтеся більше про обов'язкові медичні огляди працівників певних категорій, зокрема: як правильно організувати медичні огляди працівників у 2025 році, чи повинні працівники проходити медогляди під час війни та зможете скачати зразки необхідних документів.
186351

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді