Вибохонебезпека: правила поведінки на деокупованих територіях

Блок під заголовком новини 1Підпишіться на Telegram-канал Служба охорони праці. Новини! Оперативно й без зайвого шуму інформуємо про важливе

Дотримуйтеся вимог безпеки та уникайте паніки

image40

Інфостенд. Мінна безпека. 5 правил, які рятують життя

Держпраці нагадала, як потрібно діяти у разі виявлення вибухонебезпечних предметів. Отже, якщо ви помітили підозрілий предмет:

  • не торкайтеся їх (такі дії можуть спричинити вибух та травмування);
  • повідомте про небезпечну знахідку інших людей та простежте, щоб вони трималися на віддалі — щонайменше 100 м;
  • за можливості позначте місце розташування предмета, щоб люди не наближалися до нього (можна використовувати дерев’яні дошки, жердини тощо);
  • зверніться до Держслужби з надзвичайних ситуацій та до поліції (за телефонами 101 та 102), надайте їм всю можливу інформацію.

Крім того, слід уникати паніки та намагатися зберігати спокій.

Вибухонебезпечні предмети становлять особливу загрозу під час польових робіт та будівництва на деокупованих територіях, що засмічені артилерійськими снарядами, мінами, авіабомбами, ручними гранатами. На те, що перед вами вибухівка, можуть вказувати такі ознаки:

  • незвичний для цього місця вигляд предметів;
  • іноді — певні звуки (наприклад, цокання);
  • іноді — джерело живлення (батарейка, акумулятор, дроти).

Завжди слід пам'ятати, що знешкодженням вибухонебезпечних предметів можуть займатися лише підготовлені спеціалісти.

Джерело: Південне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Місця для куріння

Як правильно визначати та облаштувати місця для куріння на підприємстві? Яка відповідальність передбачена за порушення законодавства щодо куріння тютюнових виробів у заборонених місцях? Про визначення спеціальних місць для куріння на підприємстві та заборонені законом місця для куріння розповідаємо у статті.
44739

Інструкція з охорони праці при роботі на персональному комп’ютері

Діяльність більшості працівників сучасних професій у виробничій сфері пов’язана з використанням комп’ютерної техніки. Скачайте інструкцію з охорони праці при роботі на ПК та ознайомте з нею працівників. За потреби адаптуйте інструкцію до умов вашого підприємства.
77409

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
78593

Навчання з охорони праці

Одне із завдань служби охорони праці підприємства — провести навчання з охорони праці та перевірку знань за його результатами. Дізнайтеся про принципи організації та види навчання з питань охорони праці, а також завантажте готові зразки необхідних документів.
113252

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді