Пам’ятка: Зміни у трудовому законодавстві під час воєнного стану
Кабінет Міністрів затвердив Національний план захисту та забезпечення безпеки та стійкості критичної інфраструктури.
Розслідування аварій на об’єктах підвищеної небезпеки
Цей документ розробили в Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України (саме ця установа наразі є уповноваженим органом у сфері захисту критичної інфраструктури). Відомство озвучило основні положення документа:
- уточнення завдань та повноважень суб’єктів захисту критичної інфраструктури, удосконалення законодавства, що регламентує їхню діяльність;
- забезпечення проведення моніторингу;
- проведення оцінки ризиків і загроз критичній інфраструктурі;
- визначення порядку взаємодії суб’єктів захисту критичної інфраструктури у кризових ситуаціях;
- забезпечення функціонування системи обміну інформацією;
- посилення стійкості критичної інфраструктури;
- розробка програм щодо роботи з громадами та підтримки населення на випадок кризових ситуацій;
- налагодження міжнародної співпраці.
У Держспецзв’язку пояснили, що затверджена програма розрахована на три роки. Нацплан має захистити населення від загроз та забезпечити сталу роботу об’єктів критичної інфраструктури у різних галузях.
Джерело: Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України
Скачайте зразок наказу про призначення відповідального за електрогосподарство, розроблений відповідно до вимог нормативних документів
Про всі нещасні випадки, професійні захворювання, загоряння, пожежі та аварійні ситуації на підприємстві необхідно негайно сповістити безпосереднього керівника робіт, службу охорони праці підприємства або іншу уповноважену особу. Кого саме та в яких випадках сповіщати, визначте в наказі, зразок якого пропонуємо вам скачати.
Діяльність більшості працівників сучасних професій у виробничій сфері пов’язана з використанням комп’ютерної техніки. Скачайте інструкцію з охорони праці при роботі на ПК та ознайомте з нею працівників. За потреби адаптуйте інструкцію до умов вашого підприємства.
Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
У разі настання нещасних випадків, які завдали шкоди робітникам або іншим людям, роботодавець зобов'язаний вжити всіх зусиль для організації неупередженої та повної перевірки обставин таких подій. У статті розповідаємо не лише про загальну процедуру розслідування нещасних випадків, а й про те, як провести розслідування в умовах воєнного стану.