Пам’ятка: Зміни у трудовому законодавстві під час воєнного стану
Кабінет Міністрів затвердив Національний план захисту та забезпечення безпеки та стійкості критичної інфраструктури.
Розслідування аварій на об’єктах підвищеної небезпеки
Цей документ розробили в Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України (саме ця установа наразі є уповноваженим органом у сфері захисту критичної інфраструктури). Відомство озвучило основні положення документа:
- уточнення завдань та повноважень суб’єктів захисту критичної інфраструктури, удосконалення законодавства, що регламентує їхню діяльність;
- забезпечення проведення моніторингу;
- проведення оцінки ризиків і загроз критичній інфраструктурі;
- визначення порядку взаємодії суб’єктів захисту критичної інфраструктури у кризових ситуаціях;
- забезпечення функціонування системи обміну інформацією;
- посилення стійкості критичної інфраструктури;
- розробка програм щодо роботи з громадами та підтримки населення на випадок кризових ситуацій;
- налагодження міжнародної співпраці.
У Держспецзв’язку пояснили, що затверджена програма розрахована на три роки. Нацплан має захистити населення від загроз та забезпечити сталу роботу об’єктів критичної інфраструктури у різних галузях.
Джерело: Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України
Вплив небезпечних та шкідливих виробничих факторів на працівників може бути різним залежно від типу фактора, його інтенсивності та тривалості дії. Роботодавець зобов’язаний усунути шкідливі та небезпечні виробничі фактори або мінімізувати їхній вплив до гранично-допустимих значень, встановлених у санітарних нормах, правилах і нормативно-технічній документації. Які вирізняють шкідливі виробничі фактори та засоби захисту від них — далі у статті.
Організація охорони праці на підприємстві — це цілісна система прав, обов’язків та повноважень суб’єктів виробничого процесу, процедур, спрямованих на дотримання безпечного рівня виробництва, правил та нормативних вимог, які регулюють питання найманої праці.
У разі раптового виникнення пожежі вкрай важливою є правильна організація безпечної евакуації людей з будівель і уникнення стовпотворінь та натовпів у приміщеннях. Тому без плану евакуації не обійтися. У статті розповідаємо, як оформити план евакуації та де його розмістити, а також наводимо готовий зразок плану евакуації, розроблений експертом.
Під час спекотної погоди роботодавці зобов’язані забезпечити працівникам безпечні умови праці. Зі статті ви дізнаєтеся, за якої температури дозволено виконувати різні види робіт, як запобігти перегріванню організму, а також знайдете зразки супровідних документів.
Зі статті ви дізнаєтеся, які існують види інструктажів з охорони праці, хто проводить інструктажі з охорони праці, яка періодичність проведення інструктажів з охорони праці та як проводити інструктажі з охорони праці під час війни.