Розслідування нещасних випадків у медичному закладі під час пандемії COVID-19

1539

Запитання

Як розслідувати нещасні випадки з особами, які ремонтують чи оглядають медичні засоби в медзакладі, де перебувають хворі на COVID-19?

Відповідь


Кожен медичний працівник перебуває у зоні ризику. Тому в кожному медичному закладі мають бути прописані положення та розроблені інструкції з охорони праці, яких необхідно дотримуватися.

✔️ Інструкція з ОП під час роботи на підприємстві в умовах карантину

Медичні працівники повинні виконувати заходи щодо профілактики внутрішньолікарняних інфекцій, передбачені санітарними нормами та правилами. На це вказує пункт 8.1 розділу VIII Державних санітарних норм і правил «Санітарно-протиепідемічні вимоги до закладів охорони здоров’я, що надають первинну медичну (медико-санітарну) допомогу», затверджених наказом МОЗ від 02.04.2013 № 259.

Як розслідувати нещасні випадки на виробництві, визначає Порядок розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затверджений постановою КМУ від 17.04.2019 № 337 (далі — Порядок № 337).

Проблема розслідування випадків захворювання на COVID‑19 у тому, що середній інкубаційний період коронавірусу — п’ять днів. Такі випадки можна визнати пов’язаними з виробництвом, тільки якщо раптове погіршення стану здоров’я працівника сталося під час виконання трудових обов’язків внаслідок впливу шкідливих і небезпечних факторів виробничого середовища, що підтверджує медичний висновок. Тобто якщо цей висновок вказує на зв’язок гострого захворювання на COVID‑19 потерпілого працівника з умовами праці. Підстава — підпункт 7 пункту 52 Порядку № 337.

Випадки захворювання медичних працівників на COVID-19 розслідують як випадки гострого професійного захворювання. Порядок розслідування такого захворювання аналогічний порядку розслідування нещасного випадку. Зокрема, перелік матеріалів розслідування гострого професійного захворювання наведено в пункті 49 Порядку № 337.

Рішення щодо визнання нещасного випадку пов’язаним чи не пов’язаним із виробництвом приймає комісія з розслідування шляхом голосування простою більшістю голосів. На підставі результатів розслідування складають акт за формою Н-1. У ньому вказують: пов’язаний нещасний випадок із виробничою діяльністю чи ні.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Аптечка на підприємстві

Аптечка першої допомоги має бути на кожному підприємстві, адже часто від оперативності надання домедичної допомоги залежить життя людини. Яким має бути склад аптечки невідкладної медичної допомоги, де саме повинна розміщуватися аптечка першої допомоги у виробничому підрозділі, хто відповідає за неї — про все це розповімо далі.
91969

Перша допомога при опіках

За різних обставин працівник може отримати термічні або хімічні опіки. В умовах воєнної агресії ризик отримання таких ушкоджень значно зростає. У статті розповімо про те, які існують види опіків та як правильно надати домедичну допомогу при опіках постраждалому.
26034

Класифікатор подій, що призвели до нещасного випадку

Від правильності встановлення причини нещасного випадку залежить ефективність розроблюваних заходів щодо запобігання подібним випадкам. Не помилитися при визначенні коду причини нещасного випадку за Класифікатором видів подій, причин, обладнання, що призвели до нещасного випадку, допоможе наша стаття.
14879

Порядок дій у разі хімічної небезпеки

Хімічна аварія на режимному об’єкті або на об’єкті інфраструктури може мати масштабні наслідки. У статті ви знайдете інформацію про алгоритм дій у випадку загрози чи раптового виникнення хімічної небезпеки.
14160

Перша допомога працівнику, який травмував голову

Черепно-мозкова травма може мати тяжкі наслідки — навіть призвести до передчасної смерті. Тому важливо своє­часно й правильно надати домедичну допомогу травмованому. Як це зробити — допоможуть рекомендації експерта. Не забудьте поділитися ними з працівниками!
29053