Видача тимчасового акта за формою Н-1 — обов’язок чи право спецкомісії

1080

Запитання

Видача тимчасового акта за формою Н-1 — це обов’язок чи право спеціальної комісії з розслідування нещасного випадку на виробництві?

Відповідь


Питання щодо складання тимчасового акта за формою Н-1 регулюють пункти 37 та 39 Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого постановою КМУ від 17.04.2019 № 337 (далі — Порядок № 337).

У разі продовження строку спеціального розслідування нещасного випадку за наявності обставин, за яких цей випадок визнають пов’язаним із виробництвом, спеціальна комісія протягом 10 робочих днів після продовження строку розслідування за потреби може скласти та підписати тимчасові акти за формою Н-1 на потерпілого/потерпілих, щоб здійснити страхові виплати. Їх затверджує керівник органу, який створив спеціальну комісію. Підстава — пункт 37 Порядку № 337.

У разі неотримання відомостей (матеріалів) розслідування нещасного випадку, що стався внаслідок події (аварії, катастрофи тощо) під час руху транспортних засобів, за наявності обставин, за яких цей випадок визнають пов’язаним із виробництвом, комісія (спеціальна комісія) протягом 10 робочих днів після продовження строку розслідування (спеціального розслідування) на кожного потерпілого, крім осіб, причетних до керування транспортним засобом, складає, підписує та затверджує тимчасовий акт за формою Н-1. Підстава — пункт 39 Порядку № 337.

Рішення про складання тимчасового акта приймає комісія (спеціальна комісія) з розслідування нещасного випадку.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Журнал реєстрації аварій

Усі аварії, які сталися на виробництві, мають реєструються у журналі реєстрації аварій. Скачайте бланк такого журналу.
2568

Які послуги можуть отримати потерпілі на виробництві

Законодавець передбачив право потерпілих унаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання на отримання соціальних послуг. Розповідаємо, про які саме послуги йдеться та який порядок їх надання.
570

Розслідування аварій на об’єктах підвищеної небезпеки

Діє новий Порядок розслідування аварій на об’єктах підвищеної небезпеки. Дізнайтеся, як створити комісію з розслідування аварії на об’єктах підвищеної небезпеки та про її обов'язки, а також скачайте Акт розслідування обставин та причин аварії.
1142

Основні причини виробничого травматизму в Україні

Знаючи про найчастіші причини нещасних випадків, простіше організовувати систему профілактики виробничого травматизму, встановити контроль за тими ділянками робіт та параметрами виробничого середовища, які є підстави вважати найбільш травмонебезпечними.
38732

Порядок госпіталізації працівника у тяжкому стані

Дізнайтеся, як діяти, якщо швидка відмовляється госпіталізувати працівника у тяжкому стані з підприємства та хто нестиме відповідальність, якщо стан працівника погіршиться або виникне тривала непрацездатність.
4337