Видача тимчасового акта за формою Н-1 — обов’язок чи право спецкомісії

1861

Запитання

Видача тимчасового акта за формою Н-1 — це обов’язок чи право спеціальної комісії з розслідування нещасного випадку на виробництві?

Відповідь


Питання щодо складання тимчасового акта за формою Н-1 регулюють пункти 37 та 39 Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого постановою КМУ від 17.04.2019 № 337 (далі — Порядок № 337).

У разі продовження строку спеціального розслідування нещасного випадку за наявності обставин, за яких цей випадок визнають пов’язаним із виробництвом, спеціальна комісія протягом 10 робочих днів після продовження строку розслідування за потреби може скласти та підписати тимчасові акти за формою Н-1 на потерпілого/потерпілих, щоб здійснити страхові виплати. Їх затверджує керівник органу, який створив спеціальну комісію. Підстава — пункт 37 Порядку № 337.

У разі неотримання відомостей (матеріалів) розслідування нещасного випадку, що стався внаслідок події (аварії, катастрофи тощо) під час руху транспортних засобів, за наявності обставин, за яких цей випадок визнають пов’язаним із виробництвом, комісія (спеціальна комісія) протягом 10 робочих днів після продовження строку розслідування (спеціального розслідування) на кожного потерпілого, крім осіб, причетних до керування транспортним засобом, складає, підписує та затверджує тимчасовий акт за формою Н-1. Підстава — пункт 39 Порядку № 337.

Рішення про складання тимчасового акта приймає комісія (спеціальна комісія) з розслідування нещасного випадку.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Акт про нещасний випадок, пов'язаний з виробництвом

Акт розслідування нещасного випадку за формою Н-1 допоможе оформити факт нещасного випадку на підприємстві. Як заповнювати форму акта Н-1, які дані потрібно вказати, скільки років зберігати документ, яким органам надіслати — далі у статті.
142134

Соціальне страхування від нещасних випадків

Дізнайтеся про новації у сфері соціального страхування: хто здійснює страхові виплати, який розмір і строки цих виплат, хто ухвалює рішення про призначення допомоги та як виплачувати допомогу потерпілим на виробництві.
15135

Службове розслідування порушень вимог безпеки

Якщо порушення вимог безпеки на виробництві спричинило негативні наслідки, зокрема призвело до матеріальних збитків або травмування працівника, роботодавець може ініціювати службове розслідування. У статті підкажемо, як проводити службове розслідування та надамо зразки супутніх документів.
83707

Порядок розслідування нещасних випадків невиробничого характеру

Розслідування нещасних випадків невиробничого характеру не завжди відбувається відповідно до вимог законодавства. Чому небезпечно так робити та до яких наслідків це може призвести — розповідає експерт.
78175