Видача тимчасового акта за формою Н-1 — обов’язок чи право спецкомісії

1245

Запитання

Видача тимчасового акта за формою Н-1 — це обов’язок чи право спеціальної комісії з розслідування нещасного випадку на виробництві?

Відповідь


Питання щодо складання тимчасового акта за формою Н-1 регулюють пункти 37 та 39 Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого постановою КМУ від 17.04.2019 № 337 (далі — Порядок № 337).

У разі продовження строку спеціального розслідування нещасного випадку за наявності обставин, за яких цей випадок визнають пов’язаним із виробництвом, спеціальна комісія протягом 10 робочих днів після продовження строку розслідування за потреби може скласти та підписати тимчасові акти за формою Н-1 на потерпілого/потерпілих, щоб здійснити страхові виплати. Їх затверджує керівник органу, який створив спеціальну комісію. Підстава — пункт 37 Порядку № 337.

У разі неотримання відомостей (матеріалів) розслідування нещасного випадку, що стався внаслідок події (аварії, катастрофи тощо) під час руху транспортних засобів, за наявності обставин, за яких цей випадок визнають пов’язаним із виробництвом, комісія (спеціальна комісія) протягом 10 робочих днів після продовження строку розслідування (спеціального розслідування) на кожного потерпілого, крім осіб, причетних до керування транспортним засобом, складає, підписує та затверджує тимчасовий акт за формою Н-1. Підстава — пункт 39 Порядку № 337.

Рішення про складання тимчасового акта приймає комісія (спеціальна комісія) з розслідування нещасного випадку.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Аптечка на підприємстві

Аптечка першої допомоги має бути на кожному підприємстві, адже часто від оперативності надання домедичної допомоги залежить життя людини. Яким має бути склад аптечки невідкладної медичної допомоги, де саме повинна розміщуватися аптечка першої допомоги у виробничому підрозділі, хто відповідає за неї — про все це розповімо далі.
91969

Перша допомога при опіках

За різних обставин працівник може отримати термічні або хімічні опіки. В умовах воєнної агресії ризик отримання таких ушкоджень значно зростає. У статті розповімо про те, які існують види опіків та як правильно надати домедичну допомогу при опіках постраждалому.
26034

Класифікатор подій, що призвели до нещасного випадку

Від правильності встановлення причини нещасного випадку залежить ефективність розроблюваних заходів щодо запобігання подібним випадкам. Не помилитися при визначенні коду причини нещасного випадку за Класифікатором видів подій, причин, обладнання, що призвели до нещасного випадку, допоможе наша стаття.
14878

Порядок дій у разі хімічної небезпеки

Хімічна аварія на режимному об’єкті або на об’єкті інфраструктури може мати масштабні наслідки. У статті ви знайдете інформацію про алгоритм дій у випадку загрози чи раптового виникнення хімічної небезпеки.
14160

Перша допомога працівнику, який травмував голову

Черепно-мозкова травма може мати тяжкі наслідки — навіть призвести до передчасної смерті. Тому важливо своє­часно й правильно надати домедичну допомогу травмованому. Як це зробити — допоможуть рекомендації експерта. Не забудьте поділитися ними з працівниками!
29053