Визначення умов праці на робочому місці

888

Запитання

Працюю у шкідливих умовах, але керівництво підприємства стверджує, що на моєму робочому місці нормальні умови праці. Як визначити, шкідливі умови чи ні?

Відповідь

Потрібно провести атестацію робочих місць за умовами праці у порядку, визначеному постановою КМУ від 01.08.1992 № 442 (далі — Порядок).

Атестацію проводить комісія, склад і повноваження якої визначають наказом по підприємству, у строки, передбачені колективним договором, але не рідше одного разу на 5 років. За своєчасне та якісне проведення відповідає керівник підприємства (п. 4 Порядку). Атестації підлягають усі робочі місця, на яких технологічний процес, обладнання, використовувані сировина і матеріали можуть бути потенційними джерелами шкідливих і небезпечних факторів. Перелік цих робочих місць визначає атестаційна комісія підприємства.

Гігієнічні дослідження факторів виробничого середовища і трудового процесу проводять лабораторії, атестовані Державною інспекцією України з питань праці та МОЗ, в порядку, визначеному Міністерством соціальної політики України та Міністерством охорони здоров’я України.

Повну відповідь читайте ТУТ

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Атестація робочих місць за умовами праці: важливі нюанси, які потрібно знати роботодавцеві

Зі статті ви дізнаєтеся, який алгоритм проведення атестації робочих місць за умовами праці, як до неї підготуватися, яку відповідальність нестиме роботодавець, якщо він не провів атестацію, та чи потрібно проводити атестацію під час війни.
42445

Протокол засідання атестаційної комісії

Кожне засідання атестаційної комісії оформлюють відповідними протоколами. Щоб зекономити свій час, скачайте наведені у статті зразки протоколів та скористайтеся ними, коли проводитимете на підприємстві атестацію робочих місць.
11859

Наказ про результати атестації робочих місць

За результатами атестації робочих місць за умовами праці видається наказ про її результати. Скачайте готовий зразок наказу про результати атестації робочих місць та за потреби адаптуйте його до особливостей вашого підприємства.
19667

Як оформити графік проведення атестації

Перед проведенням атестації керівник підприємства видає відповідний наказ. Як додаток до нього оформлюють графік проведення атестації робочих місць за умовами праці. У статті ви знайдете зразок оформлення такого графіка.
10406

Комісія з атестації робочих місць за умовами праці

Атестаційна комісія — це колегіальний орган, створений для вирішення всіх питань, які стосуються атестації робочих місць на підприємстві. Зі статті ви дізнаєтеся, як створюють атестаційну комісію, хто входить до її складу, які функціональні обов’язки вона виконує.
9066