Дозвіл від Держпраці на експлуатацію хроматографа

1287

Запитання

Чи необхідно отримати дозвіл від Держпраці на експлуатацію хроматографа?

Відповідь

Щоб провести технічний огляд, випробування, експертне обстеження (технічне діагностування), а також монтаж, демонтаж, налагодження, ремонт, технічне обслуговування, реконструкцію технологічного устатковання поліграфічної промисловості та посудин, що працюють під тиском понад 0,05 МПа, роботодавцю необхідно отримати відповідний дозвіл від Держпраці (п. 1, 2 дод. 2; п. 6, 10 дод. 3 Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого постановою КМУ від 26.10.2011 № 1107, у редакції постанови КМУ від 07.02.2018 № 48; далі — Порядок № 1107).

Скачайте Покажчик нормативно-правових актів з охорони праці 2019

На безпосередню експлуатацію технологічного устатковання поліграфічної промисловості та посудин, що працюють під тиском понад 0,05 МПа, зокрема хроматографа, дозвіл від Держпраці не потрібний за наявності у роботодавця договору зі спеціалізованою організацією, роботодавець якої має дозвіл від Держпраці, наприклад, на технічне обслуговування технологічного устатковання поліграфічної промисловості та посудин, що працюють під тиском понад 0,05 МПа.

СкачатиДозвіл на виконання робіт з підвищеною небезпекою

Зберігання балонів, контейнерів, цистерн та інших ємностей зі стисненим, вибухонебезпечним та інертним газом входять до Переліку видів робіт підвищеної небезпеки, які виконуються на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з охорони праці (п. 18 дод. 6 до Порядку № 1107). Йдеться про зберігання двох і більше балонів. Якщо роботодавець використовує один балон (наприклад з інертним газом) та цей балон, після того, як його використали, замінюють на новий, то й немає потреби у Декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з охорони праці на зберігання балонів.

СкачатиДекларація відповідності матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання вимогам законодавства

Головні статті у травні

Дозвіл від Держпраці на експлуатацію хроматографа
У № 5 "Довідника"Консультації фахівців, корисні поради та пам’ятки, аналіз законодавства
Зміни до Порядку розслідування та обліку нещасних випадків; Атестація робочих місць за умовами праці: які переліки скласти; З інвалідністю — за комп’ютер: чи проводити атестацію робочого місця та інші корисні матеріали, написані професіоналами.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Класифікація шкідливих і важких умов праці

Як здійснюють оцінку умов праці на робочих місцях, які бувають ступені шкідливих умов праці, якими нормативними документами затверджено переліки робіт зі шкідливими і важкими умовами праці — далі у статті.
108933

Наряд-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки

Що таке наряд-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки? Хто його видає і коли він потрібен? Яку форму бланка обрати та як правильно оформити? Відповіді на ці та інші питання — у статті. А також завантажуйте розроблений експертом бланк наряду допуску.
146410

Основні причини виробничого травматизму в Україні

Знаючи про найчастіші причини нещасних випадків, простіше організовувати систему профілактики виробничого травматизму, встановити контроль за тими ділянками робіт та параметрами виробничого середовища, які є підстави вважати найбільш травмонебезпечними.
53039

Акт про нещасний випадок, пов'язаний з виробництвом

Акт розслідування нещасного випадку за формою Н-1 допоможе оформити факт нещасного випадку на підприємстві. Як заповнювати форму акта Н-1, які дані потрібно вказати, скільки років зберігати документ, яким органам надіслати — далі у статті.
139384