Пільги за роботу з ксероксом

1110

Запитання

Які існують пільги у людини, яка працює з ксероксом?

Відповідь

Визначити, чи належить виробництво, робота, професія та посада до категорії із , а також установити право на пільги й компенсації працівникам за роботу в цих умовах можна лише на підставі результатів атестації робочих місць за умовами праці.

Гігієнічні дослідження шкідливих факторів виробничого середовища має провести лабораторія, атестована Держпраці та МОЗ у порядку, визначеному Мінсоцполітики разом із МОЗ.

Перевірте свої знання з охорони праці

Жодний нормативний документ, за яким визначають право на пільги й компенсації за роботу із шкідливими та важкими умовами праці, роботу з ксероксом не передбачає.

СкачатиЗразок оформлення графіку проведення атестації робочих місць за умовами праці

Однак окремим категоріям працівників, робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або яку виконують в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров’я, надають щорічні додаткові відпустки за особливий характер праці (п. 1 ст. 8 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР). Підстава — Список виробництв, робіт, професій і посад працівників, робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров’я, що дає право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці (затверджений постановою КМУ від 17.11.1997 № 1290; далі — Список).

Так, оператори копіювальних та розмножувальних машин, електрофотографи, безпосередньо зайняті на електрографічних репродукційних апаратах, мають право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці тривалістю до чотирьох календарних днів (підрозд. «Інші види виробництв» розд. XXII «Загальні професії за всіма галузями господарства» Списку).

Конкретну тривалість такої відпустки встановлюють колективним договором чи трудовим договором залежно від часу зайнятості працівника в цих умовах.

Додаткову відпустку за особливий характер праці надають пропорційно фактично відпрацьованому часу. До часу, що дає право працівнику на таку відпустку, зараховують дні, коли він фактично був зайнятий на роботах із особливим характером праці не менше половини тривалості робочого дня, встановленого для працівників цих виробництв, цехів, професій, посад (п. 6-7 Порядку застосування Списку виробництв, робіт, професій і посад працівників, робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров’я, що дає право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці, затвердженого наказом Мінпраці від 30.01.1998 № 16; далі — Порядок № 16).

Облік часу, відпрацьованого у зазначених умовах, здійснює власник або уповноважений ним орган (п. 5 Порядку № 16).

Головні статті у травні

Пільги за роботу з ксероксом
У № 5 "Довідника"Консультації фахівців, корисні поради та пам’ятки, аналіз законодавства
Зміни до Порядку розслідування та обліку нещасних випадків; Атестація робочих місць за умовами праці: які переліки скласти; З інвалідністю — за комп’ютер: чи проводити атестацію робочого місця та інші корисні матеріали, написані професіоналами.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Доплата за шкідливі умови праці

Чинним законодавством передбачені пільги та компенсації за роботу у важких і шкідливих умовах праці. Зі статті ви дізнаєтеся, як нараховується доплата за шкідливі умови праці, якими нормативно-правовими актами це регулюється та яка відповідальність чекає на тих, хто порушує вимоги щодо призначення доплат.
24013

Які пільги передбачені для працівників, зайнятих на покрівельних роботах

Окремі види покрівельних робіт належать до робіт із шкідливими та важкими умовами праці. Щоб забезпечити соціальні гарантії працівникам, зайнятим у шкідливих і важких умовах праці, держава гарантує їм право на пільги й компенсації. Дізнайтеся, на які пільги можуть розраховувати працівники, зайняті на покрівельних роботах.
2048

Особливості використання праці жінок у нічний час

В Україні проголошено рівність чоловіків та жінок у їхньому праві на працю та винагороду за неї . Утім закон обмежує, а подекуди й забороняє роботу жінок у нічний час. Детальніше про обмеження праці жінок на роботах у нічний час та відповідальність за їх недотримання — у статті.
7727

Охорона праці жінок в Україні

Якими нормами законодавства урегульована охорона праці жінок на підприємстві у мирний та воєнний час? Що потрібно знати про особливості роботи жінок з вантажами, роботу жінок у нічний час, про нюанси працевлаштування та звільнення жінок? Детально про трудові права жінок — у статті.
28695