Відповідь
Поняття «зварник» загальне для електрозварника ручного зварювання, електрогазозварника, газозварника і електрозварника на напівавтоматичних і автоматичних машинах (п. 1.3.1 Правил атестації зварників, затверджених наказом Держнаглядохоронпраці від 19.04.1996 № 61; НПАОП 0.00-1.16-96).
СкачатиІнструкція з охорони праці для газозварника Але працівника можна допускати до робіт лише тим способом зварювання, за яким він атестований, тобто який вказаний у його посвідченні про атестацію.
Під час атестації зварників перевіряють теоретичні знання і практичні навички з конкретних способів зварювання і визначеного виду робіт із використанням стандартних зразків, проводять їх випробовування, складають протокол й оформлюють посвідчення зварника (п. 1.4 НПАОП 0.00-1.16-96).
Атестацію зварників проводять окремо для кожного з таких способів зварювання (п. 3.2.1 НПАОП 0.00-1.16-96)
Пройдіть тест на тему: «Безпечна експлуатація електричного ручного інструмента»
Отже, у посвідченні зварника вказують спосіб зварювання, до якого допускають зварника: наприклад, ручне дугове зварювання покритим електродом — код 111; газове зварювання — код 311.
Щоб змінити спосіб зварювання, працівник має пройти нову атестацію.
Нормативно-правові акти не вказують, чи може, наприклад, спеціаліст СОП працювати на умовах неповного робочого часу. Або ж хто нестиме кримінальну відповідальність за нещасний випадок внаслідок порушення норм охорони праці, якщо функції СОП на підприємстві виконують підрядники на договірних засадах. Прогалини доводиться заповнювати роз’ясненнями профільних міністерств і відомств. Щоб отримати роз’яснення на вказані вище й інші запитання, автор надіслала запит до Мінсоцполітики.
Яку відповідь вона отримала?
Роботи з підйомником, на виконання яких потрібен наряд-допуск, визначені у законодавстві. Однак роботодавець може розширити перелік таких робіт та затвердити його відповідним наказом. У статті розповімо, в яких випадках наряд-допуск на виконання робіт з підйомником обов'язковий і як правильно його заповнювати.
Що таке наряд-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки? Хто його видає і коли він потрібен? Яку форму бланка обрати та як правильно оформити? Відповіді на ці та інші питання — у статті. А також завантажуйте розроблений експертом бланк наряду допуску.
В яких випадках потрібно оформлювати наряд-допуск на виконання тимчасових вогневих робіт, хто розробляє такий документ? Відповіді на ці питання ви знайдете у статті, а також зможете скачати бланк наряду-допуску на виконання вогневих робіт.
Щоб працівник мав право виконувати роботу віддалено, повинні бути створені необхідні умови праці. Дізнайтеся, як організувати надомну роботу з урахуванням вимог воєнного часу.
Автозаправні станції є об’єктами підвищеної небезпеки, тому існують чіткі вимоги до організації безпечної експлуатації АЗС. Ці вимоги стосуються, як будівництва АЗС, так і їх щоденної роботи. Також надзвичайно важливо мати готовий план дій у разі настання аварійної ситуації на АЗС, ймовірність настання якої під час війни зростає.