ЗІЗ для маляра під час роботи у закритій ємності

777

Запитання

Які засоби індивідуального захисту має використовувати маляр під час роботи у закритій ємності?

Відповідь

Фарбувальні роботи, під час яких використовують лакофарбувальні матеріали, усередині ємностей (у замкнутому просторі) належать до робіт із шкідливими та небезпечними умовами праці.

Класифікація шкідливих і важких умов праці

Працівників, які виконують фарбувальні роботи, необхідно забезпечити засобами індивідуального захисту (ЗІЗ) відповідно до Норм безплатної видачі спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту працівникам загальних професій різних галузей промисловості (затверджені наказом Держгірпромнагляду від 16.04.2009 № 62;НПАОП 0.00-3.07-09) та Норм безплатної видачі спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту працівникам машинобудування та металообробної промисловості (затверджені наказом МНС від 21.02.2006 № 89; НПАОП 29.0-3.02-06). ЗІЗ мають відповідати Технічному регламенту засобів індивідуального захисту (затверджений постановою КМУ від 27.08.2008 № 761).

Роботодавець повинен забезпечувати працівників під час роботи зі шкідливими речовинами — хімічними розчинами, лакофарбувальними матеріалами, розчинниками — відповідними захисними пастами, мазями (п. 2.17 розд. ІІ Правил охорони праці під час фарбувальних робіт, затверджених наказом Міненерговугілля від 26.11.2013 № 865; НПАОП 28.0-1.32-13).

Пройдіть тест «Безпека при малярних роботах»

Під час робіт у замкнутому просторі необхідно використовувати запобіжний лямковий пояс із прикріпленою до нього сигнально-рятувальною мотузкою довжиною на 2 м більше глибини споруди (ємності). Без проведення аналізу повітря газоаналізатором спускатися у ємності без шлангового протигаза заборонено. За відсутності належного повітрообміну роботи в ємності необхідно виконувати у шланговому протигазі. Для освітлення в ємності слід використовувати акумуляторний ліхтар.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Які існують засоби захисту у надзвичайних ситуаціях

Які існують види засобів захисту у надзвичайних ситуаціях, які обов’язки у суб’єктів господарювання щодо забезпечення працівників засобами індивідуального захисту у надзвичайних ситуаціях — розповідає експерт.
19202

Основні засоби захисту від радіації

Організм людини не відчуває іонізуючого випромінювання. Тому для захисту від шкідливого впливу радіоактивних речовин використовують засоби захисту від радіації. Які бувають види засобів індивідуального захисту від радіації — далі в статті.
34313

Як діяти у разі радіаційної небезпеки

Правильні дії у разі радіаційної аварії допоможуть вберегтися від наслідків викиду радіації. Головне – позбутися паніки і бути обізнаним. Наша стаття — вам у поміч.
16924

Визначаємо строк служби протигазових ЗІЗОД

Невміла чи безвідповідальна експлуатація засобів індивідуального захисту органів дихання можуть призвести до погіршення самопочуття працівників та розвитку професійних захворювань органів дихання. Щоб цього не трапилося, важливо не перевищувати строк служби ЗІЗОД.
4429

Види захисних рукавиць

Для захисту працівників від виробничих ризиків існує велика кількість видів захисних рукавиць. Зі статті ви дізнайтесь, які існують види захисних рукавиць за технологією виготовлення та за ступенем тактильної чутливості.
5476