Безпечне виконання робіт, пов’язаних із застосуванням пестицидів та агрохімікатів

1628

Запитання

Як вимог безпеки потрібно дотримуватися під час виконання робіт, пов’язаних із застосуванням пестицидів та агрохімікатів?

Відповідь

Головною умовою забезпечення безпеки людей, тварин і навколишнього середовища від забруднення пестицидами є суворе дотримання інструкцій з охорони праці під час зберігання та використання пестицидів, а також методичних вказівок щодо застосування окремих препаратів.

Тест «Чи знаєте ви, як безпечно використовувати пестициди й агрохімікати»

Усі роботи, пов’язані з використанням пестицидів, виконують під керування спеціаліста із захисту рослин. Відповідальність за охорону праці покладають на керівників господарств. Безпосередніх організаторів робіт із захисту рослин добирають з осіб, що мають досвід роботи і спеціальну освіту.

Щороку перед початком робіт із захисту рослин всі особи, що зайняті в них, проходять навчання та інструктаж з питань охорони праці та обов’язковий медичний огляд.

Особи, діяльність яких пов’язана з транспортуванням, зберіганням та застосуванням пестицидів та агрохімікатів і торгівлею ними, повинні мати допуск (посвідчення) на право роботи із зазначеними засобами. До всіх видів робіт з пестицидами робітники залучаються за належно оформленим нарядом. Вказані роботи, зокрема дії з протруєним насіннєвим матеріалом, обов’язково реєструються у спеціальних журналах.

Не допускаються до таких робіт особи:

  • віком молодше 18 років;
  • вагітні й жінки годувальниці;
  • особи з різними хронічними захворюваннями, які мають медичні протипоказання.

Усі роботи з пестицидами і мінеральними добривами повинні бути максимально механізовані. На весь період робіт за кожним працівником закріплюється комплект спецодягу, спецвзуття та засобів індивідуального захисту (протигаз, респіратор, захисні окуляри, рукавички тощо). До респіраторів видається необхідна кількість змінних патронів. Вибір ЗІЗ потрібно здійснювати з урахування властивостей пестицидів і мінеральних добрив, умов праці та особистих даних працівника. ЗІЗ потрібно зберігати в спеціально відведених приміщеннях в окремих персональних шафах.

У зоні роботи з пестицидами потрібно підготувати місця для відпочинку та приймання їжі, забезпечивши їх бачками з питною водою, рукомийником і медичною аптечкою. Ці місця повинні бути розміщені не ближче ніж 200м від межі застосування пестицидів з підвітряного боку.

Більше дізнайтеся зі статті у Довіднику «Як безпечно використовувати пестициди й агрохімікати»

Джерело інформації: управління Держпраці у Тернопільській області

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8470

Охорона праці під час простою підприємства

У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
1453

Покажчик НПАОП

Роботодавець зобов’язаний створити на робочому місці умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці. Чинні нормативні акти ви знайдете в Покажчику нормативно-правових актів з охорони праці. Для зручності використовуйте сервіс для роботи.
109773

Правила технічної експлуатації електроустановок споживачів

Правила технічної експлуатації електроустановок споживачів (ПТЕЕС) встановлюють основні організаційні й технічні вимоги до експлуатації електроустановок та електрообладнання споживачів і направлені на забезпечення надійної, безпечної та раціональної експлуатації електроустановок.
73517