Робота за сумісництвом на іншому підприємстві з допуском на ІІ групу з електробезпеки

839

Запитання

Чи може працівник працювати за сумісництвом на іншому підприємстві з допуском на ІІ групу з електробезпеки за основним місцем роботи?

Відповідь

На виробництві рівень знань з електробезпеки визначає кваліфікаційна група допуску з електробезпеки (далі — група з електробезпеки).Перевірте свої знання з охорони праціВимоги до її присвоєння встановлюють Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів (затверджені наказом Держнаглядохоронпраці від 09.01.1998 № 4; НПАОП 40.1-1.21-98) та Правила технічної експлуатації електроустановок споживачів (затверджені наказом Міністерства палива та енергетики України від 25.07.2006 № 258; далі — ПТЕЕС).

СкачатиЗразок посадової інструкції відповідального за електрогосподарство

Працівники з ІІ групою з електробезпеки належать до електротехнологічного персоналу. Тобто це працівники, які обслуговують установки електротехнологічних процесів, вантажопідіймальних механізмів, ручних електричних машин, переносних та пересувних струмоприймачів, складного енергонасиченого виробничо-технологічного обладнання, під час роботи якого необхідно постійно проводити технічний нагляд, зміну, коригування ведення технологічних режимів за допомогою штатних засобів регулювання електроапаратури, електроприводів (п. 2.2 розд. IV ПТЕЕС).

У цьому випадку запитувачу варто керуватися пунктами 2.15 та 2.16 розділу IV ПТЕЕС:

Перевірку знань із технічної експлуатації електроустановок споживачів можна не проводити у працівника, якого прийняли на роботу за сумісництвом, щоб покласти на нього обов’язки особи, яка відповідає за електрогосподарство, за одночасного виконання таких умов:

  • якщо з дня перевірки знань у відповідній комісії з перевірки знань із технічної експлуатації електроустановок споживачів за участю представника Держенергонагляду за основним місцем роботи минуло не більше ніж один рік;
  • енергоємність електроустановок, їх складність в організації експлуатації електрогосподарства за сумісництвом не вища, ніж за місцем основної роботи.

У разі переходу на інше підприємство чи переведення на іншу посаду у межах одного підприємства або у зв’язку з перервою в роботі електротехнічному працівнику, який успішно пройшов перевірку знань, комісія з перевірки знань може підтвердити ту групу з електробезпеки, яку він мав до зазначеного переходу або перерви в роботі.

Суміщення, сумісництво, підрядні відносини у сфері охорони праці

Робота за сумісництвом на іншому підприємстві з допуском на ІІ групу з електробезпеки
Ірина Шкарівськаадвокат, Київ

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Група з електробезпеки інженера з охорони праці

Робота інженера з охорони праці досить багатофункціональна і складна. Дізнайтеся, чи повинен інженер з охорони праці для виконання своїх обов'язків мати групу з електробезпеки?
7871

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
59266

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Минулого року масове використання генераторів стало новою українською реальністю. На жаль, восени 2023 року ситуація може повторитися. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
4660

Інструктажі з електробезпеки

Роботодавець зо­бо­в’я­заний регулярно вживати заходів безпеки, щоб унеможливити або мінімізувати ризики виникнення пожежі й ураження працівників електричним струмом. Один із головних заходів — проводити інструктажі, навчання та перевірку знань працівників із питань електробезпеки. Більше про інструктажі з електробезпеки — дізнайтеся зі статті.
12804