Відповідь
Випробування та вимірювання параметрів електрообладнання проводять атестовані лабораторії за програмами (методиками), які затвердив керівник споживача*. Похибки вимірювань і вимоги до параметрів випробних напруг мають відповідати державним стандартам та нормативним документам. Результати перевірки, вимірювання та випробування потрібно оформити протоколами або відповідними актами. Ці документи зберігають разом із паспортами електрообладнання (п. 13.5 розд. VII Правил
технічної експлуатації електроустановок споживачів, затверджених наказом Міністерства палива та енергетики України від 25.07.2006 № 258).
* Керівник споживача — посадова особа, що здійснює загальне керівництво господарською або виробничою діяльністю споживача
(юридичної або фізичної особи, яка використовує електричну енергію, щоб забезпечити потреби власних електроустановок, на підставі договору).
Щоб провести повірку засобів вимірювальної техніки, науковим метрологічним центрам, метрологічним центрам та повірочним лабораторіям необхідно отримати свідоцтво про уповноваження на проведення повірки засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації та застосовуються у сфері законодавчо регульованої метрології (ст. 18 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» від 05.06.2014 № 1314-VII).
Порядок № 1107 передбачає необхідність отримання Дозволу від Держпраці на технічний огляд, випробування, експертне обстеження, технічне діагностування лише електрообладнання напругою понад 1000 В.
Програма навчання з електробезпеки для посадових осіб наведена згідно з вимогами чинного законодавства
Робота інженера з охорони праці досить багатофункціональна і складна. Дізнайтеся, чи повинен інженер з охорони праці для виконання своїх обов'язків мати групу з електробезпеки?
Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
Минулого року масове використання генераторів стало новою українською реальністю. На жаль, восени 2023 року ситуація може повторитися. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
Роботодавець зобов’язаний регулярно вживати заходів безпеки, щоб унеможливити або мінімізувати ризики виникнення пожежі й ураження працівників електричним струмом. Один із головних заходів — проводити інструктажі, навчання та перевірку знань працівників із питань електробезпеки. Більше про інструктажі з електробезпеки — дізнайтеся зі статті.