Який строк зберігання наряду-допуску на виконання робіт на висоті після його закриття?
Запитання
Який строк зберігання наряду-допуску на виконання робіт на висоті після його закриття?
Відповідь
Більшість нормативних документів (у тому числі Правила охорони праці під час виконання робіт на висоті, затверджені наказом Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду від 27.03.2007 № 62; НПАОП 0.00-1.15-07) не визначає строк зберігання нарядів-допусків. Відповідно до чинних нормативних документів з охорони праці залежно від видів виконуваних робіт строк зберігання нарядів-допусків становить від 30 діб до 3 років. Строк зберігання нарядів-допусків відраховують від дня закриття наряду-допуску.
Строк зберігання нарядів-допусків в електроустановках та на тепломеханічному обладнанні становить 6 місяців.
Розділ 5.5 «Охорона праці» Переліку типових документів, що створюються під час діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням строків зберігання документів, затверджений наказом Міністерства юстиції України від 12.04.2012 № 578/5, не містить прямої вимоги щодо строку зберігання нарядів-допусків, але враховуючи код 1885 «Наряди-допуски для роботи на високовольтному обладнанні», строк зберігання нарядів-допусків становить 3 роки.
Отже, конкретний строк зберігання нарядів-допусків під час проведення робіт на висоті має бути визначений у локальному Положенні про видачу нарядів-допусків на виконання робіт з підвищеною небезпекою або особами, відповідальними за організацією робіт з підвищеною небезпекою підприємства (за погодженням із роботодавцем).