Звільнення через пограбування на робочому місці

334

Запитання

Чи обов’язково відпрацьовувати двотижневий термін, якщо робітник хоче звільнитися за власним бажанням через пограбування на робочому місці?

Відповідь

За відсутності поважних підстав, наведених у ст. 38 КЗпП, працівник може не відпрацьовувати два тижні. Сторони трудового договору можуть домовитися про будь-який строк припинення трудових відносин після подання працівником заяви про це (в межах двотижневого строку).

Працівник має право у визначений ним строк розірвати трудовий договір за власним бажанням, якщо власник або уповноважений ним орган не виконує законодавство про працю, умови колективного чи трудового договору (ст. 38 КЗпП).


Якщо працівник і роботодавець досягли згоди щодо термінів розірвання трудових відносин, то ст. 36 КЗпП встановлено можливість припинення трудового договору за угодою сторін. На цій підставі може бути розірваний як трудовий договір, укладений на невизначений строк, так і строковий трудовий договір, зокрема контракт.

СкачатиПокажчик нормативно-правових актів з охорони праці

Джерело інформації: управління Держпраці у Черкаській області

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Відмітка про проходження вступного інструктажу

Відмітка про проходження вступного інструктажу з питань охорони праці на наказі про прийняття на роботу допоможе зафіксувати факт, що новоприйнятий працівник пройшов вступний інструктаж.
796