Форма наряду-допуску при виконанні робіт підрядними організаціями

889

Запитання

За якою формою використовують наряд-допуск у разі проведення робіт із поточного утримання, переукладання, капітального ремонту залізничної колії підрядними організаціями?

Відповідь

Відповідно до п. 2.3 глави II Загальних вимог стосовно забезпечення роботодавцями охорони праці працівників (далі — Вимоги), затверджених наказом Міністерства надзвичайних ситуацій України від 25.01.2012 № 67, дія яких поширюється на всіх суб’єктів господарювання незалежно від форм власності і видів діяльності, роботи підвищеної небезпеки виконують за нарядами-допусками, оформленими в установленому порядку.

СкачатиПерелік робіт з підвищеною небезпекою

Проте сама форма наряду-допуску Вимогами не передбачена. Із огляду на це, роботодавці використовують наряд-допуск за формою НД-90 відповідно до документів підприємства (положень, стандартів тощо), зокрема і на підприємствах із видобутку корисних копалин відкритим способом, що не суперечить вимогам ст. 13 Закону України «Про охорону праці».

Чинні нормативні акти не регламентують порядок організації робіт підрядних організацій із поточного утримання, переукладання (перестановки), капітального ремонту залізничної колії на підприємствах із видобутку корисних копалин відкритим способом.

Допуск на територію діючого підприємства підрядника для проведення робіт в електроустановках Більш детально про взаємини з підрядником розповідає експерт

Тому Держпраці рекомендує роботодавцям у разі проведення робіт із поточного утримання, переукладання (перестановки), капітального ремонту залізничної колії підрядними організаціями на підприємствах із видобутку корисних копалин відкритим способом використовувати наряд-допуск за формою НД-90, попередньо передбачивши його використання відповідними актами з охорони праці підприємств (положеннями, стандартами, інструкціями тощо).

Джерело інформації — лист Держпраці від 21.02.2018 року №1297/1/10.2-ДП-18

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Перелік питань для перевірки знань з охорони праці працівників

Ефективна робота з профілактики виробничого травматизму на виробництві залежить від належної підготовки, навчання та підвищення кваліфікації працівників з питань охорони праці. Провести перевірку знань допоможе орієнтовний перелік питань для перевірки знань з охорони праці працівників підприємства, підготовлений експертом
59758

Особливості охорони праці неповнолітніх

Особливості охорони праці неповнолітніх завжди були актуальними для роботодавців. Зі статті ви довідаєтеся: які умови прийняття на роботу неповнолітніх осіб, який час відпочинку для неповнолітніх передбачає законодавство, скільки має тривати робочий час для неповнолітніх, як звільнити неповнолітнього працівника.
22087

Охорона праці під час воєнного стану

В умовах війни тисячі підприємств, незважаючи на безпекові ризики, продовжують працювати, оскільки їхня робота є основою економічної стабільності України. Існують певні відмінності в організації роботи в мирний та воєнний час. Про особливості охорони праці під час воєнного стану розповідаємо у статті.
21711

Охорона праці на підприємствах з підвищеним рівнем шуму

Дізнайтесь зі статті, як виробничий шум впливає на здоров’я працівників та які професії в зоні ризику. Ознайомтесь з сучасними засобами індивідуального захисту та організацією профілактики на підприємствах із підвищеним рівнем шуму.
740

Журнал реєстрації перевірок

Для того, щоб не допустити несанкціонованих перевірок, на підприємстві заводять Журнал реєстрації заходів державного нагляду (контролю). Ведення його — добровільне. Скачайте бланк Журналу реєстрації перевірок установленого зразка, щоб бути готовим до приходу контролерів.
65956