Форма наряду-допуску при виконанні робіт підрядними організаціями

526

Запитання

За якою формою використовують наряд-допуск у разі проведення робіт із поточного утримання, переукладання, капітального ремонту залізничної колії підрядними організаціями?

Відповідь

Відповідно до п. 2.3 глави II Загальних вимог стосовно забезпечення роботодавцями охорони праці працівників (далі — Вимоги), затверджених наказом Міністерства надзвичайних ситуацій України від 25.01.2012 № 67, дія яких поширюється на всіх суб’єктів господарювання незалежно від форм власності і видів діяльності, роботи підвищеної небезпеки виконують за нарядами-допусками, оформленими в установленому порядку.

СкачатиПерелік робіт з підвищеною небезпекою

Проте сама форма наряду-допуску Вимогами не передбачена. Із огляду на це, роботодавці використовують наряд-допуск за формою НД-90 відповідно до документів підприємства (положень, стандартів тощо), зокрема і на підприємствах із видобутку корисних копалин відкритим способом, що не суперечить вимогам ст. 13 Закону України «Про охорону праці».

Чинні нормативні акти не регламентують порядок організації робіт підрядних організацій із поточного утримання, переукладання (перестановки), капітального ремонту залізничної колії на підприємствах із видобутку корисних копалин відкритим способом.

Допуск на територію діючого підприємства підрядника для проведення робіт в електроустановках Більш детально про взаємини з підрядником розповідає експерт

Тому Держпраці рекомендує роботодавцям у разі проведення робіт із поточного утримання, переукладання (перестановки), капітального ремонту залізничної колії підрядними організаціями на підприємствах із видобутку корисних копалин відкритим способом використовувати наряд-допуск за формою НД-90, попередньо передбачивши його використання відповідними актами з охорони праці підприємств (положеннями, стандартами, інструкціями тощо).

Джерело інформації — лист Держпраці від 21.02.2018 року №1297/1/10.2-ДП-18

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

План комплексних перевірок

Комплексну перевірку суб’єктів господарювання проводять, якщо одне і те саме підприємство потрапляє в річний план перевірок двох або більше інспекцій. Більше про комплексні перевірки підприємств — у статті.
91026

Які штрафи передбачені за порушення вимог законодавства про працю

За порушення вимог трудового законодавства роботодавці несуть відповідальність у вигляді штрафу, який стягується у кратному розмірі мінімальної заробітної плати. Детальніше про штрафи за порушення законодавства про працю у 2024 році — в аналітичній статті від нашого експерта.
45550

Журнал реєстрації перевірок

Для того, щоб не допустити несанкціонованих перевірок, на підприємстві заводять Журнал реєстрації заходів державного нагляду (контролю). Ведення його — добровільне. Скачайте бланк Журналу реєстрації перевірок установленого зразка, щоб бути готовим до приходу контролерів.
49344

Аудит охорони праці

Аудит роботи суб’єкта господарювання проводиться за декількома напрямами, зокрема, оцінюється наявність і повнота документації, стан обладнання і робіт та ін. Дізнайтеся, як провести внутрішній аудит охорони праці.
16106