Форма наряду-допуску при виконанні робіт підрядними організаціями

743

Запитання

За якою формою використовують наряд-допуск у разі проведення робіт із поточного утримання, переукладання, капітального ремонту залізничної колії підрядними організаціями?

Відповідь

Відповідно до п. 2.3 глави II Загальних вимог стосовно забезпечення роботодавцями охорони праці працівників (далі — Вимоги), затверджених наказом Міністерства надзвичайних ситуацій України від 25.01.2012 № 67, дія яких поширюється на всіх суб’єктів господарювання незалежно від форм власності і видів діяльності, роботи підвищеної небезпеки виконують за нарядами-допусками, оформленими в установленому порядку.

СкачатиПерелік робіт з підвищеною небезпекою

Проте сама форма наряду-допуску Вимогами не передбачена. Із огляду на це, роботодавці використовують наряд-допуск за формою НД-90 відповідно до документів підприємства (положень, стандартів тощо), зокрема і на підприємствах із видобутку корисних копалин відкритим способом, що не суперечить вимогам ст. 13 Закону України «Про охорону праці».

Чинні нормативні акти не регламентують порядок організації робіт підрядних організацій із поточного утримання, переукладання (перестановки), капітального ремонту залізничної колії на підприємствах із видобутку корисних копалин відкритим способом.

Допуск на територію діючого підприємства підрядника для проведення робіт в електроустановках Більш детально про взаємини з підрядником розповідає експерт

Тому Держпраці рекомендує роботодавцям у разі проведення робіт із поточного утримання, переукладання (перестановки), капітального ремонту залізничної колії підрядними організаціями на підприємствах із видобутку корисних копалин відкритим способом використовувати наряд-допуск за формою НД-90, попередньо передбачивши його використання відповідними актами з охорони праці підприємств (положеннями, стандартами, інструкціями тощо).

Джерело інформації — лист Держпраці від 21.02.2018 року №1297/1/10.2-ДП-18

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Планові перевірки Держпраці

Щорічні перевірки Держпраці — привід для хвилювання на багатьох підприємствах. Вони відбуваються згідно з планом, який затверджує відомство. Дізнайтеся більше, як формуються ці плани та які корективи у законодавство внесені у зв'язку з воєнним станом.
111393

Охорона праці під час воєнного стану

В умовах війни тисячі підприємств, незважаючи на безпекові ризики, продовжують працювати, оскільки їхня робота є основою економічної стабільності України. Існують певні відмінності в організації роботи в мирний та воєнний час. Про особливості охорони праці під час воєнного стану розповідаємо у статті.
16755

Аудит охорони праці

Аудит роботи суб’єкта господарювання проводиться за декількома напрямами, зокрема, оцінюється наявність і повнота документації, стан обладнання і робіт та інше. Дізнайтеся, як провести внутрішній аудит охорони праці.
22850

Зразок відповіді на припис інспектора праці

За результатами інспекційного відвідування інспектор складе акт, а якщо виявить порушення законодавства про працю — припис про їх усунення. Як надати відповідь на припис про усунення порушень інспектора праці? Скористайтеся підготовленим нашим експертом зразком відповіді як орієнтиром.
30515