Форма наряду-допуску при виконанні робіт підрядними організаціями

844

Запитання

За якою формою використовують наряд-допуск у разі проведення робіт із поточного утримання, переукладання, капітального ремонту залізничної колії підрядними організаціями?

Відповідь

Відповідно до п. 2.3 глави II Загальних вимог стосовно забезпечення роботодавцями охорони праці працівників (далі — Вимоги), затверджених наказом Міністерства надзвичайних ситуацій України від 25.01.2012 № 67, дія яких поширюється на всіх суб’єктів господарювання незалежно від форм власності і видів діяльності, роботи підвищеної небезпеки виконують за нарядами-допусками, оформленими в установленому порядку.

СкачатиПерелік робіт з підвищеною небезпекою

Проте сама форма наряду-допуску Вимогами не передбачена. Із огляду на це, роботодавці використовують наряд-допуск за формою НД-90 відповідно до документів підприємства (положень, стандартів тощо), зокрема і на підприємствах із видобутку корисних копалин відкритим способом, що не суперечить вимогам ст. 13 Закону України «Про охорону праці».

Чинні нормативні акти не регламентують порядок організації робіт підрядних організацій із поточного утримання, переукладання (перестановки), капітального ремонту залізничної колії на підприємствах із видобутку корисних копалин відкритим способом.

Допуск на територію діючого підприємства підрядника для проведення робіт в електроустановках Більш детально про взаємини з підрядником розповідає експерт

Тому Держпраці рекомендує роботодавцям у разі проведення робіт із поточного утримання, переукладання (перестановки), капітального ремонту залізничної колії підрядними організаціями на підприємствах із видобутку корисних копалин відкритим способом використовувати наряд-допуск за формою НД-90, попередньо передбачивши його використання відповідними актами з охорони праці підприємств (положеннями, стандартами, інструкціями тощо).

Джерело інформації — лист Держпраці від 21.02.2018 року №1297/1/10.2-ДП-18

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
113806

Контроль за станом охорони праці на підприємстві

Контроль за станом охорони праці на підприємстві є одним із складових елементів системи управління охороною праці підприємства. Контроль спрямований на виявлення відхилень від норм в умовах праці та перевірку виконання працівниками своїх обов’язків у сфері охорони праці. Дізнайтеся, які бувають основні види контролю за станом охорони праці на підприємстві, з якою періодичністю їх проводять, та якими документами супроводжується контроль.
68879

Яка відповідальність передбачена за порушення законодавства про охорону праці

Для підвищення рівня правової свідомості громадян та стимулювання правомірної поведінки працівників і роботодавців у сфері безпеки праці передбачена відповідальність за порушення законодавства про охорону праці.
91465

Особливості використання праці жінок у нічний час

В Україні проголошено рівність між чоловіками та жінками у їхньому праві на працю та винагороду за неї. Утім закон обмежує, а подекуди й забороняє роботу жінок у нічний час. Детальніше про обмеження праці жінок на роботах у нічний час та відповідальність за їх недотримання — у статті.
9908

План перевірок Держпраці на 2025 рік

Планові заходи державного нагляду здійснюються відповідно до річних планів, що затверджуються органом державного нагляду. Завантажте План графік перевірок Держпраці на 2025 рік та перевірте, чи є у ньому ваше підприємство.
24412