Повідомлення ДФС про прийнятих на роботу працівників новоствореним підприємством

574

Запитання

Як новостворене підприємство повинно повідомляти ДФС про прийнятих на роботу працівників, якщо воно ще не отримало електронного цифрового підпису?

Відповідь

Суб’єкти господарювання, приймаючи працівників на роботу, повідомляють про це ДФС за місцем обліку як платника ЄСВ.

Повідомлення про прийняття працівника до початку його роботи за укладеним трудовим договором здійснюється одним із таких способів:

  • засобами електронного зв’язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису;
  • на паперових носіях разом з копією в електронній формі;
  • на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п’ятьма особами.

Тобто, при створенні нового суб’єкта господарювання та за тимчасової відсутності електронного цифрового підпису відповідальних осіб та печатки, повідомлення територіальному органу ДФС про прийняття працівника на роботу можна відправляти на паперових носіях.

Пам’ятайте, що працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору та повідомлення ДФС про його прийняття.

Наразі тривають комплексні перевірки Держпраці з питань дотримання трудового законодавства. За фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору вас можуть оштрафувати на 111 690 грн відповідно до ст. 265 КЗпП.

Повідомлення ДФС про прийнятих на роботу працівників без використання ЕЦП Буває, що хотіли як краще, а лише створили собі більше проблем. Читайте про договір аутстафінгу із працівниками − чи такий вже зручний, як здається?

СкачатиПокажчик нормативно-правових актів з охорони праці 2018


Джерело інформації Управління Держпраці у Черкаській області

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Перелік питань для перевірки знань з охорони праці працівників

Ефективна робота з профілактики виробничого травматизму на виробництві залежить від належної підготовки, навчання та підвищення кваліфікації працівників з питань охорони праці. Провести перевірку знань допоможе орієнтовний перелік питань для перевірки знань з охорони праці працівників підприємства, підготовлений експертом
59757

Особливості охорони праці неповнолітніх

Особливості охорони праці неповнолітніх завжди були актуальними для роботодавців. Зі статті ви довідаєтеся: які умови прийняття на роботу неповнолітніх осіб, який час відпочинку для неповнолітніх передбачає законодавство, скільки має тривати робочий час для неповнолітніх, як звільнити неповнолітнього працівника.
22087

Охорона праці під час воєнного стану

В умовах війни тисячі підприємств, незважаючи на безпекові ризики, продовжують працювати, оскільки їхня робота є основою економічної стабільності України. Існують певні відмінності в організації роботи в мирний та воєнний час. Про особливості охорони праці під час воєнного стану розповідаємо у статті.
21709

Охорона праці на підприємствах з підвищеним рівнем шуму

Дізнайтесь зі статті, як виробничий шум впливає на здоров’я працівників та які професії в зоні ризику. Ознайомтесь з сучасними засобами індивідуального захисту та організацією профілактики на підприємствах із підвищеним рівнем шуму.
740

Журнал реєстрації перевірок

Для того, щоб не допустити несанкціонованих перевірок, на підприємстві заводять Журнал реєстрації заходів державного нагляду (контролю). Ведення його — добровільне. Скачайте бланк Журналу реєстрації перевірок установленого зразка, щоб бути готовим до приходу контролерів.
65954